Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1630
Cevap
0
Tıklama
6
Öne Çıkarma
CALL OF DUTY: MODERN WARFARE | PS4 | 19-23 Eylül 2.Beta Haftası

T
Tinúviel
Konu Sahibi

4 ay (10573 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

-Oyun Modern Warfare evreninin yeniden başlatılmış hali, yani Modern Warfare 3 ile sona eren üçlemeden benzer karakterler bulunsada bu karakter farklı yaşlarda ve görevlerde karşımıza çıkabilecek ve oyun tamamen yeni ve farklı bir senaryo anlatacak.

-Oyunun konusu "modern day terorism" yani canlı bombalar, sivil halka yönetik saldırılar gibi her ülkenin son 4-5 yılda başını ciddi şekilde ağrıtan konulara değinilecek.

-MW2'deki "No Russian" bölümünün hafif kalacağı ve tarihin en tartışmalı Call of Duty oyunu olacağı söyleniyor.

-Avrupa'dan Asya'ya uzanan birçok gizli operasyonu barındıran senaryo modunda gelişmiş ekipmanları kullanan Tier 1 Operators isimli birliğin yanı sıra "Freedom Fighters" adındaki daha geleneksel ekipmanlara ve yöntemlere sahip özgür savaş gruplarını da kontrol edeceğiz.Hikaye modu iki farklı zaman diliminde ve farklı karakterler üzerinden anlatılacak.

-Co-op oynanacak detaylı bir Spec-ops modu geri dönüyor.

-Polonya'da kurulan arge stüdyosu Infinity Ward Poland'ın da katkıları ile oyun yeni bir grafik motoru kullanıyor realizmi artıracak birçok yeni teknolojinin denendiği, gece görüşü veya termal kamera gibi ekipmanların sadece birer parlaklık ayarı olmaktan çıkıp canlı bir şekilde oyuna etki edeceği atmosferin ciddi şekilde arttırıldığı birçok yeni teknik detay bulunuyor.

-Multiplayer modunda season pass bulunmayacak ve PS4, Xbox ve PC'ye cross play özelliği gelecek.


Infinity Ward'un Geri Dönüşü

Bilindiği gibi orijinal Call of Duty'nin yaratıcı ekibi Modern Warfare 2'nin çıkışı ardından yaşanan olaylardan sonra Infinity Ward'dan ayrılıp Respawn Entertainment'i kurmuştu. Aradan geçen sürecin ardından önce EA'in Titanfall 3'ün yapımını grafik motorunun değişmesini istediği için durdurması (mevcut modifiyeli Source motoru ve kaynaklar Apex Legens oldu) ve Activision'ın Infinity Ward'dan "tarihsel öneme sahip bir seriyi canlandırmasını" istemesi eski Infinity Ward çalışanları arasındaki önemli isimlerin yeniden stüdyoya katılmasına yol açmış oldu.

Infinity Ward başta Naughty Dog'dan olmak üzere önemli isimlerini kadrosuna katarak bu jenerasyonun en iyi Call of Duty senaryolarından birine imza atan Infinite Warfare'i yapmış ancak multiplayer modu çuvallamış ve senaryo modu övgü toplasada oyun fanların istemediği uzay ve gelecek teması yüzünden tanıtımından itibaren büyük tepki görmüştü.

Infinite Warfare ardından ciddi bir yenilenme sürecine giden Infinity Ward özellikle Modern Warfare 2'nin yapımında yer almış birçok eski çalışanını yeniden kadrosuna kattı.Şu anda EA adına çalışan ancak zamanında Call of Duty'nin tanıtım yüzü olan Robert Bowling, bu seneki oyunun Modern Warfare 4 olduğunu üzeri kapalı twitler ile sızdırmış ve fanların kendisine sorduğu özel mesajlarda oyunun multiplayer kısmının Call of Duty'nin gördüğü en iyi haritalara sahip olabileceğini çünkü Modern Warfare 1-2 zamanındaki harita tasarımcılarının yeniden Infinity Ward'a katıldığını fazla detaya girmeden fanlara sızdırmış oldu.

Activision ise bu yılki Call of Duty oyununun "köklerinin seride çok eskiye dayandığını" ve hiçbir stüdyonun bu kadar hırslı ve motive bir Call of Duty oyunu geliştirdiğine şahit olmadıklarını söyleyerek Modern Warfare isminin geri dönüşünü bir nevi onaylamış oldu.
Modern Warfare 2 ardından stüdyodan ayrılıp Respawn'ı kuran ve şu anda Infinity Ward'a geri dönen isimlerden bazıları şöyle:

Joel Emslie - Modern Warfare zamanında sanat yönetmeniydi Respawn'da aynı rolü üslendi, yeniden Infinity Ward'a sanat yönetmeni olarak döndü.

Mark Grigsby - Call of Duty 4'de SSgt. Griggs ismini seslendiren ve stüdyoda animasyon yönetmeni olan isim Respawn'dan ayrılıp yeniden Infinity Ward'a döndü.

Alexander Roycewicz - Call of Duty 4 ve Modern Warfare 2'de Terminal, Highrise gibi kültleşmiş haritalarda dahil toplam 11 adet multiplayer haritasının tasarımını yaptı, 2018 yılında Respawn'dan ayrılıp Infinity Ward'a geri döndü.

Geoffrey Smith - İlk Call of Duty'den beri multiplayer tasarımı için en önemli isimlerden birisi olan Smith birçok önemli ve fanlar tarafından efsane kabul edilen haritaların tasarımında rol aldı Modern Warfare 2 ardından ayrıldığı stüdyoya 2017'de geri döndü.

Ranon Sarono, John Mundy, Joshua Dunnam, Dom McCarthy, Madison Cromwell gibi daha birçok isim Respawn'dan ayrılıp Infinity Ward'a katıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tinúviel -- 16 Eylül 2019; 21:38:11 >

Arkadaşlar bu bir oyun ne önemi var yada Battlefield 1'de de Türk asker öldürüyorduk diyor bunun bu olayla nasıl bir alakası var? Battlefield 1, 1. Dünya savaşında ya...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Source - 4 ay +33
GameInformer'dan bir sürü detay geliyor her gün, bu ay ki kapakları Modern Warfare. Okurken beğendiklerimi çevirdim. Bir ay boyunca detay ateşlenecek. Hepsi Infinity Ward'un ağzından çıkma. 2008'de gibi takip ediyorum oyunu
Yoruma Git
Yorumun Devamı Dictattor - geçen ay +17
Beta çıktığından beri oynuyorum. Oyun teknik açıdan, görsel, animasyon, oynanabilirlik vs olarak güzel olmuş. Ama KENDİ AÇIMDAN bu oynanabilirliği baltalayan unsurlar var;

...
Yoruma Git
Yorumun Devamı C-TRanger - 2 gün +16
Arap vurunca niye problem olsun?
Yoruma Git
Santa.Monica - 4 ay +15
Şu duruma tepki gösterenleri anlarım ama tepki gösterenlere tepki gösterenler neyin kafasını yaşıyor anlamış değilim. Ülkemiz aleyhine bir durum söz konusu ve insanlarımız bun...
Yoruma Git
Yorumun Devamı DramaYoLLaRI - 4 ay +14
MODERN CAMPİNG WARFARE
Yoruma Git
kabune - 2 gün +13
CoD Mw1,2,3 hayali Rus/Musluman birligini terorist gibi gosterdi sozde rus terorizmi 3. Dunya savasi bile baslatti sorun olmadi,
Bo1 de ulkesi isgal edilen vietnamalilar degil usa kahramandi yine s...
Yoruma Git
Yorumun Devamı -Dark Poison- - geçen ay +13
@Source

Klavyeden vatan, millet kurtaracaksan git kendi konunu aç, kıytırık kampanyanı devam ettir 7/24. Buraya 500 milyon kere yazarak bir işe yaramıyorsun.


GameInformer senaryo modundan bahsetti biraz. Sevdiğim yerleri yine okurken çevirdim, bir sürü bölümü anlatmışlar ama spoiler direk, bilmeye gerek yok.

Treyarch Bops 4 rezilliğinde senaryoyu bitirdiği için Infinity Ward'a kadar tepki gelmiş her yerden. Activision hisseler inince derhal eski yazarları vs toplayıp vurucu bir senaryo yazılmasını istemiş. Eskiden Infinity Ward'a olup sonra Naughty Dog'a kadar yükselen iki yazar geri döndü. Ortaya çıkan senaryonun ilk unsurlarından biri her bölümde tehdit kim olacak belli değil. Oyuncuların sorgulamasını istemişler. Herhangi bir düşmanı ya da kötü tarafı seçerken karışık durumlar olacakmış.

GI oynadığımız bölümlerde senaryo çok karışık ve karanlıktı diyor. Kontrol ettiğimiz karakterlerden biri Sergeant Kyle Garrick. Kendisi savaşın kurallarının adil olmadığını düşünen ve iki taraf arasında gri bir alanda olmak isteyen birisi. Bu yüzden aynı düşüncedeki Captain Price'ın serbest takılan timine katılıyor.

En iyi bölümlerden birini göstermişler, trailerdaki Townhouse bölümü. Price ve timi susturucuları takıp full stealth modda terörist dolu bir binayı basıyor. Buradaki oynanış stili Rainbow Six'den daha realistik hissettirmiş. Binayı basarken içerideki ışıkları patlatınca içerisi kararıyor, doğaçlama olarak kurgu değişiyormuş ve yapay zeka farklı hareket ediyor. Eğer gadget kullanıp girersen senaryo başka şekilde devam ediyor.

Bölümün sonunda teröristler rehine oyunu yapıyorlar, birisi bir kadını alıp başına silah dayıyor. Eğer elemanı vurursak kadında terörist çıkıp adam öldükten sonra yerden silahı alıp bize saldıracak. Burası çok etkileyici gelmiş heriflere. Ve o bahsedilen kimin kötü olduğunun anlaşılmaması olayı için başarılı bir sunum.

< Resime gitmek için tıklayın >
Yazarı, yönetmeni Naughty Dog'dan geldiği için herifler bu oyunun odak noktası yaptığımız en sinematik ve kaliteli deneyim olacak diyor. Sırf bunu güçlendirelim diye grafiklerde gerçek nesnelerin detay ve boyutlarını alırken zilyon modellemeden geçen foto-geometrik sistem kullanıldı. Senaryo olduğundan Lineer bir yapıda olacak ama senin sivillere yönelik ya da çevre hareketlerine göre değişen bir konsept olacak. Olayın en önemli kısmı sinematik deneyimle sunulması.

Senaryonun ortalarına gelince bu sefer CIA operatörü Alex adında bir elemanı kontrol edeceğiz. Özellikle bu bölümlerde çok fazla şiddet ve vurucu sahneler olacak. Oyunun en çok sansasyonel bölümleri Alex'e geçtikten sonra başlıyormuş. Garrick'i yönettiğimiz bölümler stealth, diğeri aksiyon olacak belli ki. Karakterler için yönetmen çok fazla empati kurduracağız diyor. İçi boş elemanlar yerine hepsinin arkaplanı olacak ve ilk oyunlardaki Mactavish gibi sevecekmişiz.

< Resime gitmek için tıklayın >
GI daha iki, üç bölüm daha oynamış ama spoiler direk, bende atlayarak okudum çoğunu. Her saniyesini oynarken görelim. Bütün yazılanlara bakarsak sinematik manyakları için mücevher gibi oyun geliyor. Yazarlardan biri zaten ilk Modern Warfare'da istediğimi tam yapamadım, bu benim için round 2 diyor. Yıllarca takmış kafaya.
Yoruma Git
Yorumun Devamı Dictattor - geçen ay +13
Çok iyi efsane geri geliyor! Saçma sapan uçmalı zıplamalı battle royallı bilmem neli cod furyası sona erdi inşallah bununla.
Yoruma Git
Ike - 4 ay +12

Y
ylönen
4 ay (5859 mesaj)
Efsane kadro tekrar kuruluyor sabırsızlıkla bekliyorum
N
Nachtsicht93
4 ay (1598 mesaj)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N
neo23
4 ay (3965 mesaj)
Oyuna Cod 4 MW kalitesinde ,tek kişilik senaryo modu,mutlaka eklenmeli.En son çıkan Cod oyunundaki gibi senaryo bölümünü yapmadık zaten hep multiplayer oynanıyor demek sadece tembel ,aciz yapımcıların bahanesidir!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

T
Tinúviel
Konu Sahibi

4 ay (10573 mesaj)
Uncharted’ın yapımında önemli rol oynamış 2 isim Infinite Warfare’de olduğu gibi bu oyunun da senaryo modununda başında yer alıyor ve stüdyoda büyük bir senaryo modu ekibi var, senaryo modu olmama olayı sadece geliştirme süreci sorunlu geçen Black Ops 4’e özel bir durumdu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @neo23

S
Sic Parvis Magna
4 ay (8295 mesaj)
Hadi bakalım sabırsızlıkla bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S
sakulta8585
4 ay (1093 mesaj)
Insaallah adam akilli birsey cikarirlar. Coluk cocuk oyunundan biktik son bi kac yildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


W
Wake Up Lieutenant
4 ay (399 mesaj)
Ben pek sevinemedim.

Cod:Bo2 ile baslayan 2030'lu-2090'li savas furyasi mw4'te de surecektir. Artik robotlu, makineli savas oyunu gormek istemiyorum. cunku gordugumde kusasim geliyor.

Bf bile 5. Serisi ile robotlu, makineli senaryoya gecis yaparak kendini bitirdi.

Ha illa savas oyununu robotlu makineli yapacaksin, o zaman sadece multiplayer odakli yapacaksin bo4'teki gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiEnEs -- 17 Mayıs 2019; 0:15:18 >


E
eren35fb
4 ay (1207 mesaj)
beklemedeyiz
I
Ike
4 ay (2924 mesaj)
Battle royal denen saçmalık üzerine kurulmaz oyun inşallah. Zaten yeterince battle royal var piyasada, eski cod oyuncularının düşünerek onları yanlız bıraktıklarını düşünerek hareket etsinler hadi amin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S
sakulta8585
4 ay (1093 mesaj)
Bu sekil gelirse güzel.

Terminal, Rust, Highrise ve Dome'da ön siparis ile geldigini yazmislar.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

L
Luffy1907
4 ay (5266 mesaj)
Çok şükür normale dönüyoruz sonunda.
T
Tinúviel
Konu Sahibi

4 ay (10573 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: sakulta8585

Bu sekil gelirse güzel.

Terminal, Rust, Highrise ve Dome'da ön siparis ile geldigini yazmislar.

< Resime gitmek için tıklayın >
Her ne kadar güzel maddeler olsada tamamının uydurma olduğu doğrulandı, zaten çok barizdi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S
sakulta8585
4 ay (1093 mesaj)
Umarim en kisa zamanda dogru bilgiler aliriz. Dogru ise 04.06.2019 tarihinde bilgi, Teaser veya Trailer verilebilirmis. Bakalim görelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Tinúviel

T
Tinúviel
Konu Sahibi

4 ay (10573 mesaj)
24.04 Güncelleme

Kotaku yazarı Jason Schreier ve Eurogamer gibi kaynakların da doğruladığı üzere bu yılki Call of Duty oyununun Modern Warfare serisine "soft reboot" çekecek seri bazı öğeleri değişmesede yeniden başlayacak ve farklı bir senaryoya odaklanacak.İlginç olan ise oyunun adının Modern Warfare olması, yani oyunda "4" takısı bulunmayacak ve oyun yeni bir Modern Warfare serisine başlanıldığını işaret edecek.Ne kadar kafa karışıklığı yaratacağı ise merak konusu.

Öğrenilen bilgilere göre duygusal ve zor kararların verildiği daha gerçekçi bir senaryo ile "super soldier" temasından ziyade Modern Warfare 2'nin "No Russian" bölümündeki realizmden ilham alan bir kurguya sahip olacak.

Bir başka önemli bilgi ise henüz doğrulanmasada Infinity Ward'ın "tamamen yeni" bir grafik motoruna geçiş yaptığı. Kaliforniya merkezli Infinity Ward 2017 yılında Polonya'da bir araştırma ve geliştirme stüdyosu kurmuştu ve bu stüdyonun çalışmaları hakkında bir bilgi verilmezken sadece "teknoloji" odaklı bir destek stüdyosu olacağı belirtilmişti.
S
sakulta8585
4 ay (1093 mesaj)
Persembe günü biseyler gösterecekler gibi. Artik Teaser mi olur Trailer mi olur hep birlikte görecegiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakulta8585 -- 26 Mayıs 2019; 21:16:26 >


T
TolgaTanyeli
4 ay (6770 mesaj)
Call of Duty delisiyiz çıksın kesinlikle alırız yeterki yeni nesil modern warfare desinler bize :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


G
Gorkem.IX
4 ay (6412 mesaj)
Oyun ne zaman tanıtılcak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O
ottoman1933
4 ay (467 mesaj)
sırasıyla:
mw2
mw3
bops1
veya cod5 remastereddan biri gelsin 4 k fena nostalji olur hadi amin&#128149;&#129330;&#127995;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoman1933 -- 28 Mayıs 2019; 3:5:35 >