Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
5992
Cevap
525960
Tıklama
16
Öne Çıkarma
Cevap: C-HR Toyota Ana Konu (300. sayfa)
V
4 ay
Yüzbaşı

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.Birisi üretildiği yerde Sakarya bayilerinde test aracı yok diyordu :) Ege bölgesinde çok var. İzmir, Muğla test aracıda var normali de, her hafta önünden geçerken farklı rengini görüyorum demeki satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 19 Mart 2024; 17:59:31 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @saxbri
B
4 ay
Binbaşı

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >


Bu fiyatlar ne olmuş ..!

Diğer markalarda da fiyatlar uçmuş olsada Bence bu ederleri hak etmiyor ve çok yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bamorex -- 5 Nisan 2024; 23:46:24 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
V
4 ay
Yüzbaşı

Gayet normal fiyatlar, 1 araç kendine 1 araçta devlete alıyorsun. Sorun Avrupalı 12 aylık maaşı ile alırken bizim 12 yıllık maaşla bile alamamamız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 20 Mayıs 2024; 22:18:12 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @bamorex
8
3 ay
Teğmen

Merhaba Toyota’nın c-hr suv modeline bakıyorum.
2017 veya 2018 1.2 ve 1.8 seçenekleri ve bir çok paketi var İstanbul’da yaşıyorum herhangi bir sorun yasarmiyim hangi motor ve hangi paketi önerirsiniz, dikkat etmem gereken nedir? şimdiden tesekkurler

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 8888t -- 18 Nisan 2024; 6:44:11 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

T
3 ay
Yarbay

İki motorunda kronik sorunu yok, ayrıca servise her yıl bakıma gitmeye devam ederseniz motor, şanzıman, klima motoru, bobinler vs birçok parçası 10 yıl/160 bin km ( hibritte 165 bin) garanti altında. Aşağıda listede uzatılmış garantiye giren parçaları bulabilirsiniz. Hibrit bataryası içinde kmden bağımsız 10 yıl kadar ücret ödeyerek ( şu anda 2 bin TL) 1 yıl veya 15 bin km olarak uzatabiliyorsunuz. Kısacası garanti yönünden de kafanız rahat.

Eğer çok sık sıkışık trafikte araç kullanıyorsanız ve senede 15 bin km rahat yapıyorsanız hibrit avantajlı tabi. İstanbul için hibrit 5 lt civarında yakarken , benzinli 10 lt yakar. Tabi sene de 10 bin km anca ve genelde şehirdışı veya trafiğin rahat olduğu yerlerde kullanıyorsanız 1.2 lt de iyi bir seçenek. 7-7.5 lt ortalama sakin trafikte yakalanıyor, şehir dışı ikiside 5-6 lt civarında yakıyor.
https://www.toyota.com.tr/content/dam/toyota/nmsc/turkey/satis-sonrasi-hizmetler/toyota-garanti-sistemi/TGON_Kapsam.pdf

@8888t

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 7 Mayıs 2024; 21:21:47 >


Bu mesajda bahsedilenler: @8888t
C
3 ay
Yüzbaşı

Yakın zamanda bakıma giden var mı ?
Km dolmadı ama yıllık bakım geldi< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
3 ay
Yarbay

Km dolmadıysa acele etme. Servis fiyatı can yakıyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ciddi0
T
2 ay
Teğmen

Selamlar,
2024 C HR Hibrit ile aranıza katıldım.
Daha önce benzer durum yaşayan varsa iki konuda yardım rica edeceğim:
1) 3*3 farklı kombinasyonda seçim yapılabilen ana ekran ayarlarım, aracı her çalıştırma sonrası geri dönüyor ve farklı bir şekilde görünüyor.
2) RSA (Trafik işareti algılama) tamamen kapatılamıyor mu? Ayarlardan kapatsam da yine bu özellik de her aracı çalıştırmada aktif olarak başlıyor.
Yardımcı olabileceklere teşekkür ederim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
V
2 ay
Yüzbaşı

Merhaba. Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Burası fazla aktif değil sanırım Facebook grubuna yazarsanız daha çabuk cevap alırsınız.

Corolla Cross sahibiyim, telefon ile bluetooth yada anroid auto/carplay bağlanmadan ayarlar misafir kullanıcı ayarına dönebiliyordu. Multimedya ayarlarında anahtar ile eşleştirme var. 1. anahtarla benim ayarları kaydettik, 2. anahtarla kardeşimin ayarları var, bunu yaptıktan sonra hiç sorun olmadı.

RSA kaptılsa bile sadece o sürüş için geçerli, aracı kapatıp açarsanız yine aktif olur. Ancak sesli yada görsel seçeneklerinden sadece görsel uyarı seçilince bir daha sesli uyarı çıkmıyor bizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 20 Mayıs 2024; 22:28:28 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @tanoc
T
2 ay
Yüzbaşı

Merhabalar. Aralık ayından beridir 2020 model Ch-R sahibiyim. Servis bakım fiyatı almadım ama, gördüğüm kadarıyla fiyatlar biraz şişikmiş. Aracın bakımlarını sanayide güvenilir bir ustaya yaptırmak ile yetkili serviste yaptırmak arasındaki avantaj/dezavantajlar nelerdir?T
2 ay
Yarbay

Sanayi ile servis mantığı farklıdır. En başta fiyatı etkileyen fatura kestirmek veya kestirmemek gibi durum var. Kullanılan malzemeler de yine kalite olarak daha düşük olur tabi ne kadar kalite farkı olacağı ustaya veya ön araştırmanıza kalıyor. Ayrıca bakım aralıklarını ve değişecek parçaları da genelde siz takip edersiniz ( şanzıman yağı, fren hidroliği, antifriz vs ) genelde siz demezseniz atlanır ancak belirli ustaya bir süredir gideceksiniz ki aracınızı az çok takip edebilsin. Standart bakım ( yağ,yağ filtresi, polen ve hava filtresi) + sizin yönlendirmeniz ile ek malzemeler değişir. Sanayide tanıdığınız var ve araçtan az çok anlıyorsanız fiyat avantajı olur.

Toyota özelinde konuşursam, yetkili servise ve orjinal parçalara göre fiyatları çok yüksek değil, ayrıca bakımı yaptırdığınızdan dolayı 1 yıl/ 10 bin km ( hibrit ise 15 bin km) bazı parçalara uzatılmış garanti veriyor. Aşağıda listesi var bu parçalar garanti kapsamına giriyor. Bu parçalardan bir tanesi bile bozulsa bu arada servise verdiğiniz parayı fazlası ile çıkartıyorsunuz.

Kısacası sanayi ile servis farklı mantıktan ilerler buna göre yapılan iş, değişen malzemeler farklılaşır bu da fiyat olarak yansır. Bazen sanayi servisten bile pahalı olabiliyor çoğu zaman da tersi.

https://www.toyota.com.tr/content/dam/toyota/nmsc/turkey/satis-sonrasi-hizmetler/toyota-garanti-sistemi/TGON_Kapsam.pdf

@thementalist57


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @thementalist57
T
2 ay
Yüzbaşı

Bilgi için teşekkür ederim hocam.
Bu mesajda bahsedilenler: @tenekekutu
K
3 hafta
Teğmen

Selamlar yeni CHR navigasyon sesi ingilizce bir türlü türkçeye çeviremedim aracın dili Türkçe ayarda yazılar vs Türkçe ancak navigasyonda ingiliz kadın konuşuyor bilen var mıdır ayarınıDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.