Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
9
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bütün tahlillerim normal ama hastayım.

D deliyürek54 Konu Sahibi
3 ay (170 mesaj)
Arkadaşlar hepinize merhaba önceki konularımı okuyan arkadaşlar az çok bilgi sahibidir. Benim yıllardır çözemediğim bir rahatsızlığım var bu hastalığın belirtilerine gelirsek.
Gözlerde odaklanma sorunu ve sürekli uyku hali,ağırlık.
Karında gaz,şişkinlik sürekli geğirme.
Beynim kendisini kapatmış gibi hiç birşey algılamıyor kesinlikle konsantre olamıyorum.
Eskiden zevk aldığım aktiviteleri yaparken zevk alamıyorum hatta yapmak bile istemiyorum.
Gün boyu uykum var araba bile zor sürüyorum.
Kollarım ve bacaklarım sanki benim değil gibi hissediyorum.

Hastanedeki bütün branşlarda muayene ve tetkikler yaptırdım ama bu sorunlari yapacak her hangi bir hastalık bulunamadı sadece gastroentoliji endoskopide gastrite rastladı.

Şuanda kullandığım ilaçlar:, meteospasmyl ve prozac.

Benim yaşadığım şeylerin bir kısmını bile yaşayıp çözüme kavuşan olduysa lütfen buraya yazabilir mi? Artık yaşamaktan bıktım hiç bir iş yapamıyorum zaman algımı bile yitirmiş durumdayım doktorlar zaten çare bulamıyor.

Doktor önerilerine ve branş önerilerine açığım.

Not: geçmişte beni etkileyecek her hangi bir kötü olay yaşamadım en ufak aktiviteden zevk alan biriydim sorunun psikolojik olduğunu pek sanmiyorum.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


İ İssiz Adam
3 ay (1268 mesaj)
Hocam fazla kilonuz var mı?
Beslenme düzeniniz nasıl? İrritabl barsak hastalığı için soruyorum
Kötü alışkanlıklarınız var mı? Sigara/alkol/masturbasyon bağımlılığı?< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

D deliyürek54 Konu Sahibi
3 ay (170 mesaj)
Fazla kilom yok hocam boy 1.79 kilo 83
Alkol,masturbasyon bağımlılığı yok sigara var ne yazik ki...
Beslenme düzenim fena değil meyve,sebze tüketiyorum genelikle bol su ve kefir içerim.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @İssiz Adam

H hsyn_nysh
3 ay (110 mesaj)
valla hocam dediklerinin aynısı bende de var. geçen hafta check up yaptım bütün değerlerim iyi çıktı. sadece 105 kilo civarındayım insilün direnci çıktı. ilaca başlayacağım.

covid ile birlikte başlayan ansiyete ve panik atak belirtilerim var.. ama onlarda azaldı. sadece yukarda yazmış olduğun şeyleri bende yaşıyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D deliyürek54 Konu Sahibi
3 ay (170 mesaj)
Peki ne yapacağız hocam ben antidepresanda kullanıyorum lakin hiç fayda etmedi beynim kapalı gibi hiç bir duyguyi hissedemiyorum.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @hsyn_nysh

E expentoleviosa
3 ay (6 mesaj)
Sorun psikolojik. "Nörolojik değil." Aynı sorunu covid başlangıcında 2 sene önce yaşadım. Anksiyete problemleri yaşıyorsunuz. Psikolog İzzet Güllünün terapi videolarını izleyin. Doktor doktor gezmeyin.
H hsyn_nysh
3 ay (110 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: deliyürek54

Peki ne yapacağız hocam ben antidepresanda kullanıyorum lakin hiç fayda etmedi beynim kapalı gibi hiç bir duyguyi hissedemiyorum.
Hocam yaşadıklarımız yaşam tarzımızdan kaynaklı olabilir. Şahsen ben hareket etmeyi sevmeyen , çabuk sıkılan , üşengeç birisiyimdir..


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D deliyürek54 Konu Sahibi
3 ay (170 mesaj)
Ama hocam benim eski yaşam tarzımla şuan ki yaşam tarzım tamamen aynı eskiden düşündüğüm şeyden bile zevk alırdm şimdi tık yok.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @hsyn_nysh

J J-Statham*
2 ay (126 mesaj)
Ne iş yapıyorsun? Saydığın şeylerin çoğu bütün türklerde var emin ol. Sanki kendi belirtilermi okudum sende. Valla şöyle bi uzaktan bakınca sanki psikiyatrik problem gibi. Ama her insan farklı emin ol senin dna böyle çalışıyor demekki. Bence prozac içme. İlaç önerisi degil de seratonin bazlı bişey ya da trankobuskas için dr ile konuş. Birde bence spora başla< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @deliyürek54

D deliyürek54 Konu Sahibi
2 ay (170 mesaj)
Hocam psikiatriye de gidiyorum ama çözüm yok fındık işiyle uğraşıyorum ama bu sıkıntılar varken hiç bir işle uğraşmak istemiyorum kendimi tamamen hayattan soyutladim hayatın dışında gibi hissediyorum kendimi. Sende ne belirtiler var ve çözüm bulabildin mi?< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @J-Statham*
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.