Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
48
Cevap
0
Tıklama
7
Öne Çıkarma
Cevap: Bursa Trafiğinin İçler Acısı Hali (2. sayfa)

C commandx
10 ay (11600 mesaj)
Bursa İskender 1867 de yedik. Google puanı en yüksek oydu. İki kişi 1.5 180tl verdik, zoruma gitti valla :)

Bursa'nın trafiğinde manyak da çok fazla. Otobüs ler bile manyak gibi gidiyor. Çok fazla makas atan var. İstanbul'dan pek farkı yok.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @met.nar

T TahaKaradeniz
10 ay (1131 mesaj)
Hocam Mudanya Yolu'nu es geçmişsiniz ama özellikle iş çıkışı Korupark-Acemler ve Endülüspark-Bademli arası da facia. Keza Ata Bulvarı da...

Aşırı göç alma ve pandeminin etkisiyle trafik ve de Bursa yaşanmaz hale geldi. Osmangazi ve Yıldırım ilçeleri berbat durumda. Nilüfer biraz daha iyi.
C coskunserce
10 ay (1366 mesaj)
Bursa eski ve tarihi bir şehir. Dolayısı ile yolları dar ve alternatifsiz. Bunun üstüne bir de raylı ulaşımı ucuz olsun diye yer üstünden ve zaten dar olan yolları daha da daraltacak şekilde geçirdiler. Bursa şuan 5 en büyük şehir içinde AKP elinde olan tek belediye. Biz şimdi hizmet ve yatırım yağar diyorduk ama hiçbir şey yok. Başkan inanılmaz beceriksiz, proje üretemiyor.
C coskunserce
10 ay (1366 mesaj)
Birde Bursasporun durumu var ki, ne siz sorun ne ben söyleyeyim. 90 larda banka hortumlama olayı vardı hatırlarsanız, bu durumun benzeri Bursasporun başına geldi. Bitirdiler şehrin en büyük markasını.
D Dexter Morgan
10 ay (5155 mesaj)
acemlere stad yapana selam olsun
K Kitapcanavari16
10 ay (45 mesaj)
D dr.aty
10 ay (1587 mesaj)
Bursa’nın nüfus yapısı hakkaten ilginç; Bitlis,Muş,Van,Erzurum illerinden göç etmiş çok insan var.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

S sething
10 ay (10522 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: dr.aty

Bursa’nın nüfus yapısı hakkaten ilginç; Bitlis,Muş,Van,Erzurum illerinden göç etmiş çok insan var.
doğu ve karadenizlinin birlikte yaşadığı yerde ne huzur kalır ne düzen.:) (linç loading)
M MaDMaxiBo
10 ay (14047 mesaj)
Yasaklar kalktıktan sonra Adana trafiği de bir garip oldu. Sanki gökten araba yağmış millet toplamış sürüyor benzin de bedava. 6 ay öncekine göre % 30-50 civarı artış var bazı günlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 21 Mart 2021; 0:22:15 >


D deserthawk
10 ay (12224 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: met.nar

Trafik berbat ama bir Bursalı olarak iskendere laf söylemem 😂
Şaka bir yana nerede geçiniz acaba beğenmediniz?
Yenecek 1-2 yer var, onun dışında tadı böyle olması normaldir.

Alıntıları Göster
Bu eski çarşının girişinde yol üzerinde ufacık bir dükkan vardı, ben de orada yedim. Hem de yarım saat sıra bekleyerek.

Güzel, o paranın hakkı değil, Bursa dışında da o tadı yakalayabiliyorsunuz.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

T True_Sun
10 ay (3704 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Bu eski çarşının girişinde yol üzerinde ufacık bir dükkan vardı, ben de orada yedim. Hem de yarım saat sıra bekleyerek.

Güzel, o paranın hakkı değil, Bursa dışında da o tadı yakalayabiliyorsunuz.

Alıntıları Göster
Hocam yer yanlış...

Bence Uludağ kebapçısı... Kent meydanı karşısı...ufacık bir dükkan güzel bir lezzettir...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P programmer_onur Konu Sahibi
3 ay (18834 mesaj)
Bugün 15 km'lik yolu abartısız 2 saatte sürebildim.

Kestel-Nilüfer arası.

Durum içler acısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 20 Ekim 2021; 23:42:39 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

T tenekekutu
3 ay (8214 mesaj)
Çoğu veli araba ile çocuğunu okullara bırakınca küçük şehirlerde bile trafik olur oldu. Büyükşehirler zaten çoktan elden çıktı. Bir de ülkemizde kişi başına düşen araç sayısı çok çok düşük. Bu sayı eninde sonunda artacak siz o zaman görün birde.
B büdünün kaşı
3 ay (1682 mesaj)
bursa altepe döneminde 5 sene hiç harcama yapmasa sırf borç ödemeye gidecek gelirler deniyordu. stad falan çok gereksizdi. bol keseden harcadılar. yalova yolundaki raylı niye alttan geçmedi anlaşılmaz. güzelim bursayı icraat yapıyorum diye mahvettiler. ali aktaş pasif ve beceriksiz.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @programmer_onur

R RoyWalsh
3 ay (1037 mesaj)
Bursa'dan iki defa araç aldım. Her defasında akşama doğru işim bitip yola çıktığım için bu şehri terk edemeyeceğim hissine kapıldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoyWalsh -- 21 Ekim 2021; 0:18:40 >


P programmer_onur Konu Sahibi
3 ay (18834 mesaj)
10 numara tespitler, tamamen katılıyorum. Bursa bitik bir şehir. Durum gerçekten içler acısı.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @büdünün kaşı

B Beetle Juice
3 ay (1337 mesaj)
Bursa'nın trafiği de insanı da rezalet. Mesela hiç sinyal kullanmazlar, dönüşün yasak olduğu yerden dönerler, sağa sapacakları yola girecek iken cebe girmezler şeritte devam edip bir anda girerler, yollar desen zaten rezalet bir süre kullanınca belindeki bütün kemikler esniyor, insanlar neden bilmiyorum devamlı soldan gitmeye çalışıyorlar. vb vb.

Büyük bir köy görmek isteyen mutlaka Bursa'ya gelsin

toplumsal yaşamın gerekliliklerinden uzak insanlara sahip leş gibi bir şehir. havası, insanları, trafiği, olmayan kültürel ortamı hiçbir şeyi iyi değildir bu şehrin.

beyaz yakalısı da mavi yakalısı da ayrı ayrı lümpendir. sanki köyde yaşıyormuş gibi yaşamayı adet edinmişler. rezidansta yaşıyor olsanız bile kapı önünde 20 çift ayakkabı görmeniz mümkündür.

sonradan görme zengin tayfası inanılmaz fazladır.

göçmen nüfusu mevcuttur. mesela bir eğlence mekanına (örn. podyumpark) göçmen birisi ile giderseniz muhtemelen akrabasına denk gelirsiniz, o derece bir köydür.

bunları nilüferde yaşayan, bu güne kadar hiç toplu taşıma kullanmamış göreceli olarak davarlardan izole yaşayan birisi olarak söylüyorum, gürsu kestel demirtaş tarafları ne durumdadır, insanlarla iç içe olmak zorunda olanlar ne haldedir siz düşünün.

Biraz konu dışı oldu ama Bursa böyle bir yer.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

B büdünün kaşı
3 ay (1682 mesaj)
aşırı göçten hocam. 90larda önce bulgar göçmenleri, sonra ahıska, arada zaten her yerden geliyolardı, doğu vs. bursaya artvinden vs özellikle çok göçten dolayı burtvin diyenler var, şimdi de suriyeliler ve köylerden de aşırı merkeze göç aldı. bizimkilerde göçmen de çok eski 1950lerde gelme. durum tespiti için söyledim yoksa bulgar göçmenleri özellikle çok şey kattı diyebilirim. eli iş tutan usta gördü memleket. suriyeliler tabi tuzu biberi oldu. çorba gibi oldu bursa. bu karışıklık sosyal ve kültürel karmaşayı da getirdi tabi. eskiden bi heykele çıkıp haftasonu yürüyerek tur atsak bütün haftanın stresi giderdi. şimdi evden çıkmak istemiyor insan.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Beetle Juice

B Beetle Juice
3 ay (1337 mesaj)
hafta sonu inanın dışarı çıkmıyorum kalabalıktan dolayı, mudanya, trilye zaten hayal oldu. Kuralsızlıklar şehri resmen. Ben de iş güçten 8 sene önce İzmir'den göç ettim, geldiğim her güne lanet ediyorum.
Bu mesajda bahsedilenler: @büdünün kaşı

P programmer_onur Konu Sahibi
3 ay (18834 mesaj)
Hocam özellikle şehrin doğusundan gelip batısına yani Balıkesir, İzmir istikametine gidecek seferi vatandaşlar için diyebilirim ki, giriş çıkış dahil Bursa içinden geçecekleri aynı sürede geldikleri vilayete geri bile dönebilirler (örneğin Eskişehir).

Doğu-batı bağlantısı resmen felç yani hiç yok denilebilir. Şimdi yeni başkan A. Aktaş Acemlere kimsenin kullanmadığı ve hiçbir şekilde trafik yükü hafifletme fonksiyonu bulunmayan saçma bir alt geçit (tünel) çalışması yaptı, hiçbir etkisi yok, yani yine fail. Batı doğuya, doğu batıya bağlanmıyor.

Kuzey yönünden yani Yalova yolundan gelenler de bitik. Özdilek'i geçtikten sonra Avrupa Konseyi Bulvarı (botanik çevre yolu)'nın batı yönünde bağlanması yine kilit trafik yüzünden saatler sürüyor. Tam bir keşmekeş, kaos halini aldı.

Eski başkan Altepe'de adı "metro" olan raylı sistemin %80'den fazlasını zaten rezil planlaşması ile bugünlere gelen şehrin anayollarını daraltmak suretiyle yol üzerinden götürerek trafiği tamamen bitirdi. Yeşil Bursa değil, trafik ve beton yığını Bursa oldu artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Ekim 2021; 0:56:8 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Beetle Juice