Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye
119
Cevap
0
Tıklama
193
Öne Çıkarma
BUNUN ADI ALÇAKLIK

A
akkdag
Konu Sahibi

2 hafta (31 mesaj)
Bütün sene çalışıp didiniyoruz yazın 3-4 gün de olsa tatil yapalım dedik.

Otel araştırıyorum 29 temmuz - 1 ağustos sadece 3 gecelik X hotel. havuzu var herşey dahil falan. trivagoya girip bakıyorsun 3 gün 3 bin lira.

Ama aynı otel alman sitesinde 2.100 lira. Heriflerin aylığı TL'ye vurunca benimkini 5'e katlıyor hem de benim ülkemde tatil yaparken benden az para ödüyorlar. Benimle aynı şeyi yiyecek (hatta daha fazla) aynı havuza girecek, benim içtiğimin 3-4 katını içecek.

Kimse bana alman şöyle harcıyor böyle bahşiş bırakıyor demesin. O günlüğü 100 euroluk hotele gelen alman orta direk bile değil. Rezervasyon yaparken de yazıyor Almanya'da daimi ikametiniz yoksa girişte sorun yaşayabilirsiniz! Yani resepsiyondaki Türk, Türk'e yokuş yapacak girişte.

Yazık ya kendime ve vatandaşımızın haline acıdım.


Belki abartıyor diyeceksiniz ama vatana ihanet sadece devlet sırlarını gidip düşmana satmak mıdır? Bu Türk halkı vatanın unsuru değil mi? Elin almanına ucuz sunulan imkan Türk'e neden pahalı? Bu düpedüz VATANA İHANET'tir.Yav adam parasi var diye sokaga mi atmalı,neden fazla ödesin ki,ayrica kendi ulkemizde bir tek otel konusunda multeci gibi degiliz sadece,her konuda boyleyiz
Yoruma Git
EienV - 2 hafta +97
Vatan hayini
Kürtaj yapiyeh
Melmeket eyiye gidiyeh
Yoruma Git
Milfka - 2 hafta +50
Yanlış bilgi. Antalya'ya buyrun gelin, 5 yıldızlı otelleri beraber gezelim. 5 yıldızlı oteldeki turistlerin %70'ini Rus vatandaşı, devamı Alman, çok küçük bir kısmı da diğe...
Yoruma Git
Yorumun Devamı westberlin - 2 hafta +46
Edit: Ulan ne yerdiler beni be, birşey de bilmiyormuşum. Babadan kalma otel sahibi olan benim ama bi tarafımdan yazıyormuşum. Siz var ya siz... :DIste yabanciya daha ucuz olmasinin sebebi bu....
Yoruma Git
Yorumun Devamı sky-inn - 2 hafta +18
Konu sahibi arkadaş haklı.

Tatil için otel bakındım, iki günlük, üç günlük otellere 3000-4000₺ isteniyor. Daha bugün bir arkadaşımla konuştum. 5 gecelik ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Leon FR - 2 hafta +14
Umarım söyleyeceklerimi yanlış anlamazsınız ama nerede yaşadığınızı unutmayın.
Belli bir hukuka dayalı sistemi olmayan, ne idüğü belirsiz, parası veya statüsü-mevkisi yü...
Yoruma Git
Yorumun Devamı marshall_fb - 2 hafta +11
Bunu böyle sade vatandaş kafası ile anlamak zor tabi.

Ama şöyle söyleyeyim: yabancı turist olunca, ona verilen her türlü hizmet ihracat oluyor. KDV'li ürünlerden KDV iadesi alınıyor. Kendisine de KDV'siz fatura kesiliyor. Yani birebir ihracat gibi.

Ancak yerli turist olunca, kdv'li fatura kesiliyor. KDV iadesi alamıyor.

Dolayısı ile yabancı turist ile yerli turistin maliyeti aynı değil. Bu bir.

----------------------

Yabancı turistler için bazı turizm firmaları otelde blok vaziyette oda alıyor. Parasını peşin ödüyor. Oteli müşteri bulma derdinden kurtarıyor, karşılığında da büyük indirimler alıyorlar. Bu da sizin bireysel fiyatınızla yabancı turizm acentesinin arasındaki fiyat farkını katmerliyor.

Aynı işi Türk turizm acenteleri de yapıyor. Yaparsa fiyat düşüyor. Ancak iç piyasa fena oynak. Bu sebeple sayısız turizm firması kütür kütür iflas etti geçmişte. Otelde odaları kapamış, otele çek vermiş. Bir ters köşe oluyor, insanlar tatile gitmiyor. Firma oda satamıyor. Oda satamadığı için otele çeki ödeyemiyor. Hem kendi batıyor, hem oteli batırıyor.
Yoruma Git
Yorumun Devamı Huseyin-ZST - 2 hafta +7
Ya arkadaş ne kadar yüzeysel yorum yapmışsın tamam ben 3000 lira vereyim biraz zorlanayım. Benden bir tık az kazanan adam ne yapsın?

Ya da aynı paraya Türk denize 1 km uzakta sadece kahva...
Yoruma Git
Yorumun Devamı akkdag - 2 hafta +7
Yıllarca senin gibi düşündüm. Sonra ülke olarak düşününce yabancıya ucuz olması normal geldi. Diğer Akdeniz ülkeleri ile rekabet içerisindeyiz. Fiyatla ava...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Erdinç B. - 2 hafta +6

M
Milfka
2 hafta (373 mesaj)
Vatan hayini
Kürtaj yapiyeh
Melmeket eyiye gidiyeh

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M
Mimar SaNAN
2 hafta (676 mesaj)
Sende tatile Yunanistana git diyemem çünkü vicdanım el vermez.
Başka otele git sende.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A
akkdag
Konu Sahibi

2 hafta (31 mesaj)
Oralara da gittik hocam biliyorsun oralarda herşey dahil sistemi yok en fazla kahvaltı veriyorlar. Eh euronun hali de ortada. Bakma sen internette 2 kilo et yedik 5 kasa uzo içtik 20 euro verdik diyenlere yok öyle bir dünya. Geçen Amsterdamda bir öğün 200 liraya geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akkdag -- 10 Temmuz 2019; 15:20:22 >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Mimar SaNAN

V
Vega
2 hafta (2923 mesaj)
Yutdışına bu kadar rahat çıkıp gezebiliyorsan paran var demekki.Bi zahmet ödeyiver 3.000 TL'yi.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Z
Zig47
2 hafta (18 mesaj)
Hocam otelin mutfagina gizlice gir ve yemeklre mushil kat hem otelin fiyakasini bozarsin hemde alman turistlerin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S
sky-inn
2 hafta (108 mesaj)
Edit: Ulan ne yerdiler beni be, birşey de bilmiyormuşum. Babadan kalma otel sahibi olan benim ama bi tarafımdan yazıyormuşum. Siz var ya siz... :DIste yabanciya daha ucuz olmasinin sebebi bu. Bizim millet tatile, otele gittigi zaman o otelin her seyini sonuna kadar kullaniyor. Oda fiyatindan baska bir harcama yapmiyor. Her sey dahil oda 1000 lira mi 1000 lirayi veriyor ve somurmeye basliyor ki hakki. Peki yabanci ne yapiyor. Otele gitti mi minibari, bari vs ek cogu seyi kullanabiliyor. Ee isleten bakiyor yabanci toplam 1.5k 2k harcadi bizimkiler 1k. Diyor onlara biraz indirim yapayim bizimkiler gelmese de olur. 800 onlara yapayim harcadiklariyla bizimkilerden cok kar elde ederim. Eee isleten de hakli. Kimse size sokakta ummetim, vay turk gardasim diye para vermiyor. Herkes ekmeginin derdinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky-inn -- 12 Temmuz 2019; 20:56:30 >
Bu mesaja 6 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @akkdag

E
EienV
2 hafta (3 mesaj)
Yav adam parasi var diye sokaga mi atmalı,neden fazla ödesin ki,ayrica kendi ulkemizde bir tek otel konusunda multeci gibi degiliz sadece,her konuda boyleyiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S
straptezlo
2 hafta (693 mesaj)
Yuh adamı konu açtığına pişman etmişsiniz yazık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


L
Leon FR
2 hafta (1605 mesaj)
Konu sahibi arkadaş haklı.

Tatil için otel bakındım, iki günlük, üç günlük otellere 3000-4000₺ isteniyor. Daha bugün bir arkadaşımla konuştum. 5 gecelik otel hizmeti satın almış, 3850₺. Vallahi yazıktır, günahtır. Ben yapamam öyle. Kırk kere düşünürüm, yine yapmam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


A
akkdag
Konu Sahibi

2 hafta (31 mesaj)
Ya arkadaş ne kadar yüzeysel yorum yapmışsın tamam ben 3000 lira vereyim biraz zorlanayım. Benden bir tık az kazanan adam ne yapsın?

Ya da aynı paraya Türk denize 1 km uzakta sadece kahvaltı veren butik otelde tatil yaparken neden elin alman'ı/almancısı açık büfeden 8. tabağı doldursun?
Bu mesajda bahsedilenler: @Vega

A
akkdag
Konu Sahibi

2 hafta (31 mesaj)
valla ne diyim haklı olabilirsin ama benim gördüğüm özellikle kuzey avrupa insanı hiç öyle gözünü karartıp fazladan para harcayacak tipler değil bizim almancılar falan bir ihtimal
Bu mesajda bahsedilenler: @sky-inn

A
aslayalansoyleme
2 hafta (111 mesaj)
tek çare idam bro

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A
akkdag
Konu Sahibi

2 hafta (31 mesaj)
yazık ya alman antalyadaki 5 yıldızlı hotelinde fly board yaparken aynı parayı veren türk, köhne hotelinin metro marketten 100'lü pakette satın aldığı glikoz şuruplu reçelle zehirleniyor. dedelerimiz bunun için mi savaştı?
A
Aranel Ciryatan
2 hafta (989 mesaj)
Sonuna kadar hak veriyorum. Oteller yerli turist istemiyor zaten. Çünkü odaları tur şirketlerine daha sene başından kiralıyorlar. Tur şirketi de kafasına göre fiyatlar veriyor. Yerli turist problem yaşadığında şikayet ediyor. Yabancı turist şikayet etmek istediğinde git turizm şirketinle konuş diyorlar.

Zaten her şey dahil mevzuna tamamen karşıyım. Eşimle bayram haftası son anda karar verdik ve doğru düzgün yer bulamadığımızdan Antalya'da bir otele gittik. Hayatımda ikinci defa her şey dahile gittim. 1'i balayı idi ve Mayıs ayı idi çok bir mevzu anlamamıştım. Normalde ailemin Bodrum'da evi var ve yazın oraya giderim 8-9 yaşımdan beri. Neyse bayramda Bodrum kalabalık olur dedik düştük Antalya'ya. Adını yazmak istemediğim bir otelde 4 gün konakladık. Otel 4 yıldız ama baya güzel. Odalar küçük küçük evlere dağılmış durumda her binada 10 oda var falan. 2 tane havuz ve kocaman ince kum plaj. Otel bu arada tamamen yabancı turist dolu toplasan 10-15 aile Türk vardır. Onlar da genelde Ankara'dan gelmiş(otopark 06 plaka idi sadece)

Bu yabancı turistler tam bir leş. Plajda boş şezlong bulma şansınız yok. Sabah 5'de havlu bırakıyorlar. Akşamda bırakma şansınız yok temizlik yapılıyor her akşam. Tüm şezlonglar yıkanıyor. Otel bu arada çok temizdi ki en önemli şeylerden biri. Havuz başı keza yine öyle her sabah 6'da kalkıp havuza havlu bırakmak zorunda kaldık. Sözde tatile gittik ama işe gider gibi uyandık. Otelde kahvaltı 7'de başladığı için yabancı turistler sabah 6:45 - 7 gibi ses yapmaya başlıyorlar. Uyuma şansınız sıfır yani. Hadi havluyu bıraktın uyumak istesen 9'a kadar falan yok. Zaten 7'de patırtılar başlıyor.

Yemek mevzu ayrı komedi. Millet kıtlıktan çıkmış gibi saldırıp sonra yarısını bile yemiyorlar ve o yemekler çöpe gidiyor tamamen israf. Nutella türevi kahvaltılık çikolatayı çorba kasesine koyup kaşıklayan çocuk gördü bu gözler :D

Alkol mevzusu da bi ayrı komedi. Tamam her şey dahil yerli içki yazıyor da Tayfa Rakı ne arkadaş yaa. İnsan utanır servis etmeye :D

Kısaca bu her şey dahil olayı bence kalkmalı. O zaman fiyatlar biraz düzelir. Çünkü zaten yarısından fazlası israf olan ürünler için fazla fazla maliyet çıkıyor ve buda fiyatların yüksek olmasına sebep oluyor.
M
marshall_fb
2 hafta (1263 mesaj)
Umarım söyleyeceklerimi yanlış anlamazsınız ama nerede yaşadığınızı unutmayın.
Belli bir hukuka dayalı sistemi olmayan, ne idüğü belirsiz, parası veya statüsü-mevkisi yüksek olanın işinin görüldüğü, bir adamın ağzından çıkacak söze bakılan ve bu sözlerin uygulandığı bir ülkede yaşıyoruz. Bu tarz durumlara şaşırmayın artık.
M
MANGUTAY
2 hafta (888 mesaj)
Üçün beşin hesabını yapan adam tatile gitmesin zaten. Geliyorlar açık büfeye, ömründe yemek yememiş gibi reyonun bir ucundan girip diğer ucundan çıkıyorlar. Neden 3 lira fazla verdi çünkü.
M
Milfka
2 hafta (373 mesaj)
Yok şöyle yok böyle demişsiniz de, odanın fiyatı 1000 tl ise 1000 tl dışında bir şey harcamak zorunda değil kimse. Açık büfe ise o açık büfede istediğin kadar yiyebileceğin anlamına gelir. Yapmasınlar madem öyle. Ben bundan daha fazla kazanırım şundan kazanamam diye birine iyi birine kötü davranmak da ne biliyim. İş ahlakına pek uygun değil gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >