Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
2
Cevap
61
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bu Ses Sistemini Nasıl Bağlarım?

V Vahlok Konu Sahibi
4 yıl (2671 mesaj)
Arkadaşlar elime bir sistem geçti. Markasını bilmiyorum. Çok karışık duruyor, hiçbir fikrim yok nasıl bağlanacağı konusunda. Giriş çıkışların fotoğrafını atıyorum. İlk foto TV'nin girişleri
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vahlok -- 7 Ocak 2017; 19:58:40 >


E Emin-Firtina
4 yıl (7453 mesaj)
Televizyondaki yeşil yer kulaklık ses çıkışı olması lazım,, eğer exradan RCA kırmızı-beyaz audio OUT çıkışı yoksa Tv de,, en son kulaklık çıkışı kullanılır anfi için..

Tv ile anfi arasındaki bağlantı;
http://st3.myideasoft.com/shop/ah/60/myassets/products/982/pr_01_2982.jpg?revision=1453846102 bu kablodan alıp, kaliteli almaya çalışın, ses ileteceği için ucuz kablolara dış parazitler veya tv ile tam iletim sağlayamadığı için ek ses oluşabilir..

Mevcut kablonun bir ucunu Tv ye,, diğer kırmızı beyaz ucunu ise, anfinin soldaki CD in, tape İn veya Video 1/2 in,, giriş çiftlerinden birinine bağlayınız,, eğer video in girişlerindende ses gelirse, anfinizde 4 adet ayrı stereo giriş var demektir,, hangisine ne bağladıysanız, cihazın ön panelinden o konuma getirerek ses alabilirsiniz..

Şimdi aklıma geldi; TV nizde Dijital optikal audio out çıkışı varsa, ilk tercihiniz, dijital optik kablo ile,, Tv ye bağlantı yapmak olsun, eğer o yoksa,, Tv deki dijital coaksiyel audıo out çıkışını kullanınız,, bu girişler anfinin en solundadır.

Yukarıda anfi ses giriş işlemlerini yaptık,, sıra geldi Hoparlörlere...

Elinizde en az iki adet, en az 6 ohm empedansında ve 20w üzeri hoparlör olması gerekir MDF kabin içinde.
Bu iki adet hoparlörü ++ ve --- lere dikkat ederek,,, anfinin Front hoparlör çıkışına bağlayınız, kırmızı sağ hoparlör, beyaz sol hoparlör,,, kırmızı beyaz +lar, siyahlar ise eksi..

Kolay Gelsin


Bu mesaja 1 cevap geldi.

V Vahlok Konu Sahibi
4 yıl (2671 mesaj)
Çok teşekkürler hocam cevap için.
Bu mesajda bahsedilenler: @Emin-Firtina
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.