Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
14
Cevap
433
Tıklama
0
Öne Çıkarma
BU MODEMDEN UZAK DURUN !!!

V vurkacoglu Konu Sahibi
19 yıl (28 mesaj)
Slm;

Şu günlerde Telekom ADSL çalışmalarına hız vermiş görülüyor ve kayıt sırası gelipte ADSL modem alacaklarla paylaşmak istediklerim var.

APACHE ADSL EXTERNAL USB MODEM;
1,5 sene öncesiydi Telekoma başvuruda bulundum ADSL için. Nihayetinde ADSLim açıldı ve ömrümün hatasını yapıp APACHE ADSL EXTERNAL USB modemi aldım. 2.hafta dolmadan bozuldu.

Aldığım yere götürdüm (PC GOLD) ve ithalatçı firmaya (Multimedya'ya) yollandı. Modemin değişime çıkarıldığını söylediler. Bunu Multimedyayı arayarak kendim öğrendim. PC GOLD bekletmekten başka birşey yapmadı. Ancak 2 haftayı devirmeme rağmen yenisi gelipte bana verilemedi. (Piyasaya da satılmak için var ama ellerinde yok.)

Modemin değiştirileceğini bana yenisinin verileceğini öğrendiğimde Multimedya'ya "bunun bilgisini PC GOLD'a iletin bana yenisini onlar versinler" dedim "orasını bilemeyiz" dediler. PC GOLD'a bunu kendim söyledim "yapamayız" dediler.

Her ürün bozulabilir belki ama boşuboşuna ödediğim sabit ücret + 56K modemle internete bağlanırken harcadığım para sadece ithalatçı firmasından (Multimedya) kaynaklanıyor. Üstelik Cezayir depremi nedeniyle hatlar aşırı yavaşken.


Herşeye rağmen alacaklar için modemi azacık tanıtayım.

Modem Connexant çipsete sahip. Diğer ucuz markalar gibi.

Artıları:
- Control Panel'e simge ekleyip ayarlamayı kolaylaştırıyor.
- Splitter kutusunda ayrı olarak geliyor, bunu başka bir odadaki telefon kutunuza bağlayabilirsiniz.
- Kurulum sırasında bir zorluğu yok.

Eksileri:
- Hemen bozuluyor.
- Bilgisayar kapalıyken bile kocaman bir yeşil led hızlı hızlı yanıp sönüyor. Müthiş sinir bozuyor.
- internete bağlanabilmek için ayarlamalar sırasında dialup bağlantı oluşturuyorsunuz ve bunu elle çevirmek zorundasınız. Bilgisayar açıldıktan 1 dakika sonra ADSL hata bağlı olduğunu anlayabiliyor.
(Corecess denen bir markayı inceledim, ethernet kartıymış gibi bağlanıyor ve çevirme yapmanıza gerek yok. Aynı kablonet gibi makinayı açar açmaz internettesiniz.)
- Kazaa Lite ile download hızı 13K ortalama. (Evim santrale tam 500m. uzakta.) Arkadaşım daha da uzak Corecess ile daha hızlı download ediyor. (düşük bir ihtimal ama bu modemden kaynaklanmıyor da olabilir.)
- Apache nin kendi Sitesinde driverları yok!!! Connexant a bakmama fırsat kalmadan bozuldu zaten.


[stop]
V vurkacoglu Konu Sahibi
19 yıl (28 mesaj)
fiyatını da vereyim.

Apache de Corecess de;
yakla$ık 100$ KDV dahil.(3-4 dolar oynar)

Apache kutulu bi ürün.

Corecess ise ufacık bi$ii. Splitter!ı kendi üzerinde ve ambalajsız. Fakat Türkçe kullanım kılavuzu var 3-4 sayfalık...
T tano
19 yıl (799 mesaj)
Geçmiş olsun. Apache modem(ler) bence satın alınacak cihazlar değil. Sadece kutu görntüsü ve 5 yıl garanti gibi unsurlarla birde pazarlama taktikleriyle şu andaki seviyeye gelmiş bir marka bence. Modem konusunda hangi alt yapıyla kullanılacak olursa olsun, bütçelerin elverdiği oranda <b>Us Robotics</b> tavsiye ederim.
M meliksah16
19 yıl (1033 mesaj)
geçmiş olsun arkadaşım

3 yıldır hayes accura kullanıyorum taş gibi tavsiye ederim
B borayz
19 yıl (459 mesaj)
Armagan1 +1
İ i3attery
19 yıl (1060 mesaj)
Hayes bence en iyi marka , Modem'i yapan adamlar nede olsa ( Dial-UP )
Y Y@huz@
19 yıl (620 mesaj)
Armagan1 +1. Robotics mükemmel bir modemdir.
F FatalERROR!
19 yıl (6228 mesaj)
<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by i3attery</i>
<br />Hayes bence en iyi marka , Modem'i yapan adamlar nede olsa ( Dial-UP )

<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>dial upda Hayes tabiki en iyilerden bende kullandım fakat dial upda apachede çok iyidi demek adsl de başarılı değil.
G Grethum
19 yıl (232 mesaj)
Geçmiş olsun arkadaşım. Pcgold'dan alışveriş yapmak en büyük hata. Paranızı kesinlikle geri almak için mücadele edin, tüketici derneğine bile danışın gerekirse. Az paramı, sanki sokaktan toplanıyor.
C Control
19 yıl (153 mesaj)
Hayes ....modemi modem yapanlar. icad edenler.
F FatalERROR!
19 yıl (6228 mesaj)
Evet control doğru söylüyor modemi ilk yapan firma hayes...
E Eljay
19 yıl (331 mesaj)
ADSL denince robotics hayes apacy falan geçeceksiniz. Tamam bunlarda güzel modemler ama 56K için:)
ADSL sisteminin fikir babası olan Alcatel çipsetli (vurkacoglu conexant demişsin?? ) alcatel marka modem alırsanız daha iyi olur. Yeşil vatoz olanı USB olması dışında avantajı yok. PCI olanlarıda fena değil bunların avantajı external olanlara göre daha ucuz olması. En babası ise router lı ethernet üzerinden bağlanan external modeli, bunun avantajı paylaşım çocuk oyuncağı.

4 değişik markanın ADSL modemini kullandım hiçbirinin arasında hız farkı yok. Marka olarak Alcatel bulamıyorsanız, Dlink öneririm PCImodeli Alcatelin PCI modeliyle tıpatıp aynı :) gerçi ben aldığımda 200$ falandı şimdi oldukça ucuzlamıştır heralde.
İ i3attery
19 yıl (1060 mesaj)
Birde ben Alanya'da oturuyorum . Antalya'ya ADSL geliyor . Belki burayada gelir .

Bir ara Telekom Alcatel ADSL Modemi zorunlu olarak aldırıyordu . Ne oldu şimdi istediğimiz modemi alabiliyor muyuz ?
A Acharad
19 yıl (10171 mesaj)

G Guest-81373E3E7
14 yıl (1286 mesaj)
Yaşasın ADSLDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.