Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
107
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bu direncin değeri nedir ?

R Reobig Konu Sahibi
5 yıl (824 mesaj)
Arkadaşlar, bağlı olduğumuz trafo'daki sıkıntı nedeniyle uzaktan kumandalı avizem bozuldu, içerisini açtığımda uzaktan kumanda alıcısındaki bir direncin yanmış olduğunu gördüm, direncin üzerinden renkleri okumakta başarılı değilim ne yazık ki, bunun yerine nasıl bir direnç tercih etmeliyim ? Devre kartının üzerinde direncin tam altında -[ ]- diye bir işaret var ayrıca 3M3H gibi birşey yazıyor ama anlam veremedim.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

ilgili ürün bu:

< Resime gitmek için tıklayın >Bu orijinal direnç, bir tanıdığım ile elektronikçiye gönderdim ve döndüğünde orijinalinden farklı renkte bir direnç taktığını gördüm, montajını yaptım ama anahtarı açar açmaz oda patladı, elektronikçinin taktığı direncin renk kodları : kırmızı - siyah - kahve - altın

lütfen yardımcı olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reobig -- 3 Ocak 2017; 3:18:1 >


B BlindGuardianNN
5 yıl (1064 mesaj)

R Reobig Konu Sahibi
5 yıl (824 mesaj)
Hocam direnç hesaplamadan haberim var ama sormak istediğim bu değil, fotoğraftaki direncin renklerini çözemiyorum, baştaki kahverengi gibi sondaki gümüş ama ortadaki renklerden emin olamıyorum, direnç değiştiği için elimde sadece bu fotolar var ne yazık ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reobig -- 3 Ocak 2017; 18:34:10 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @BlindGuardianNN

B BlindGuardianNN
5 yıl (1064 mesaj)
anladım, bir elektonikten anlayan arkadaş var ona bir sorayım biliyorsa yazarız buradan
Bu mesajda bahsedilenler: @Reobig

E elektürükçü
5 yıl (2867 mesaj)
Direnç dediğiniz eleman 3M3 H bobin olmasın sakın ?

kararması normal olabilir , ölçü aleti ile ölçün sökerek ! . açık devreyse kopmuştur , 3.3mH direnç tipi bobin alın ve takın . bobin kopacak kadar akım geçmişse diğer elemanlarıda ölçmeyi unutmayın ..


Bu mesaja 1 cevap geldi.

R Reobig Konu Sahibi
5 yıl (824 mesaj)
Hocam çok teşekkür ederim, sayenizde bir şey daha öğrenmiş oldum, ben üzerinde renkler olduğu ve çok bilgim olmadığı için (lehim yapabiliyorum neyseki) direnç zannettim, şimdi bahsettiğiniz bobini araştıracağım.Ölçme şansım yok, tamir için gönderdiğim elektronikçi başka bir bobin takmış sanırım bende dünden beri direnç bakıyorum hepsinin boyutu küçük bir türlü anlam veremedim, bobin miş meğerse :)
Bu mesajda bahsedilenler: @elektürükçü

E elektürükçü
5 yıl (2867 mesaj)
Rica ederim dostum .DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.