Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bu Borç Nedir? Ek5,ek6,5g,4a,kısmi ibs, topluluk borç

C civil-engineer Konu Sahibi
9 ay (89 mesaj)
Arkadaşlar merhaba

Şuan freelance çalışmaktayım, isteğe bağlı sigortayı nasıl öderim diye internet bankacılıgında gezinirken, böyle bir borç çıktı karşıma piyangodan, nedir ne değildir bilgisi olan var mı? kısacası selam verdik borçlu çıktık iyi mi :)


2014-2015 yıllarında 1.5 yıl yurtdışında çalıştım, şirket isteğe bağlı özel sigorta diye bir sigorta yaptırmıştı. Türkiye'ye döndüğümüzde ise şirketten birileri haber verdi sgkya bir dilekçe vermeniz lazım yoksa ileride bu 1.5 yıl için borç çıkacak falan filan, neyse İstanbul'da sgk müdürlüğüne gidip dilekçeyi vermiştim rakamı hiç hatırlamıyorum ama o zamanın parasıyla da 300-500 birşeyler ödemiştik diye hatırlıyorum. tutar doğru olmasa da bir para ödemiştim.

o dönemle ilgili birşey olacağı aklıma geldi ilk başta, ancak 12 ay olarak yazması da ayrıca kafamı kurcalıyor, yurtdışı için olsa orada 17-18 ay kadar çalıştım, ,belki de belirli bir dönemde mevzuat değişti o kısım dahil oldu bilemiyorum.

Bu mevzuatlardan da hiç anlamam, bu ödemem gereken bir borç mudur? yoksa o yılların sigortalı yıla işlenmesi için ödenecek tutar mıdır ? ne yapmak gerekir yönlendirebilirseniz sevinirim

< Resime gitmek için tıklayın >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.