Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
20
Cevap
0
Tıklama
31
Öne Çıkarma
Bu belediyede işe girmek için babanızın ya belediye başkanı ya da parti başkanı olması gerekiyor.

S Surpentor Konu Sahibi
3 ay (1680 mesaj)
Burdur’un Çeltikçi ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı Recep Aydın torpilde adeta çığır açtı. Belediyenin 1 adet itfaiye eri alımı için düzenlediği ve MHP’li Başkan Aydın’ın kızı dahil 4 kişinin girdiği sınav ve mülakatla başlayan skandallar zinciri iki belediye meclis üyesinin MHP’den istifasına kadar vardı. İşte yaşananlar…


< Resime gitmek için tıklayın >


Fatih ERGİN - YENİÇAĞ - Özel Haber

Burdur’un Çeltikçi Belediyesi lise ve dengi okul mezunu niteliğini taşıyan 1 adet itfaiye eri alımı için sınav düzenledi. Sınava MHP'li Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın'ın kızı ve diğer 3 aday katıldı.
Belediye Başkanı Recep Aydın, mülakat yapılan salona girerek diğer adayları tehdit etti.


Yapılan sınava uzun süre çalıştığını ve hakkının yenildiğini belirten Emre Sayın, o süreçte yaşananları şu şekilde anlattı; “Eylül ayında belediyenin itfaiye eri alımı için sınav yapıldı. Ben de aday olarak mülakata girdim Birinci sırada belediye başkanının kızı vardı. Sınavın olduğu zaman Belediye Başkanı Recep Aydın sınav yerine girerek, ‘Benim kızımın girdiğini biliyorsunuz. Niye geldiniz? Benim belediyem, ağzınıza tükürürüm' dedi.


Daha sonra da komisyon başkanının odasına girdi. Belediye başkanı hakkımız yiyerek kızını kazandırdı. Ben de sınavın iptali ve atamayı durdurma kararı almak için dava açtım. Mahkemeden ilk karar çıktı. Başkanın kızın atamasını durdurdular dava hala devam ediyor. Diğer arkadaşlar ise CİMER'e şikayette bulundu.”


MAHKEMENİN "DUR KARARI DA TORPİLİ DURDURAMADI

Emre Sayın’ın sözlü sınavda başarılı olduğunu, haksızlığa uğratılarak memur alınmadığını iddia ederek durumu mahkemeye taşımasının ardından yürütmeyi durdurma kararı çıktı.
Atamayı durdurma kararının ardından sınav da iptal edildi. Tekrarlanan sınavda Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın’ın kızı Hava Aydın, yine memur alımı listesinde birinci sırada yer aldı. Daha önceden mahkemenin verdiği dur kararı belediye başkanının kızının belediye memur olma mücadelesine durduramadı.


HAKSIZLIĞA DAYANAMAYAN İKİ MHP'Lİ İSTİFA ETTİ

Belediye tekrar komisyon kurdu ve başkanın kızını işe aldı. Emre Sayın ise itirazını yenilerken, yaşanan haksızlığa tepki gösteren MHP’li iki belediye meclis üyesi ise istifa etti. Adnan Bilkay ve Mehmet Gezgüç MHP’li Başkan Recep Aydın’ı gerekçe göstererek partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

< Resime gitmek için tıklayın >

Diğer yandan yine Eylül 2020’de yapılan Lise ve dengi okul mezunu niteliğini taşıyan 1 adet memur alımı için yapılan sınavı da MHP Çeltikçi İlçe Başkanı’nın oğlunun kazandığı öğrenildi.
 


https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bu-belediyede-ise-girmek-icin-babanizin-ya-belediye-baskani-ya-da-parti-baskani-olmasi-gerekiyor-mahkemenin-dur-karari-da-torpili-durduramadi-449690h.htmİlk önce bu habere yayın yasağı gelir.Sonra da babişkosu onu özel kalem müdürü yapar.
Yoruma Git
AsiretinMarjinalCocugu - 3 ay +28
Sadece duyulan hali, günümüzde herhangi bir belediyeye torpilsiz girebilen var mı? Hatta günümüzü geçtim son 5 yılda girebilen var mı?
Yoruma Git
tenekekutu - 3 ay +5

A AsiretinMarjinalCocugu
3 ay (3043 mesaj)
İlk önce bu habere yayın yasağı gelir.Sonra da babişkosu onu özel kalem müdürü yapar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Y YengeçAdamı
3 ay (287 mesaj)
Sınava sadece 4 kişinin girmesi ilginçteresan,var bi katakulli< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


A AsiretinMarjinalCocugu
3 ay (3043 mesaj)
Bu arada bahsi geçen ilçenin nüfusu 5.200, seçmen sayısı 1.800.

İstanbul'daki bir mahalleden muhtarlık yapan bir kişi "ilçenin sahibi belediye baskanından" daha çok kişiyi temsil ediyor..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T tenekekutu
3 ay (8003 mesaj)
Sadece duyulan hali, günümüzde herhangi bir belediyeye torpilsiz girebilen var mı? Hatta günümüzü geçtim son 5 yılda girebilen var mı?
1 120205044
3 ay (31 mesaj)
Bu sistemi düzeltecek bir parti yok mu oyumu vereyim, elimden geldiğince işlerinde yardımcı olayım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

K kerimcem
3 ay (6077 mesaj)
sınavın iptalimi? belediye başkanın kızının mermurluk sınavına girme hakkı yokmu t.c vatandaşı değilmi?

hem sütüm bozuk olsa kızımı hiç sınava sokmadan on numara özel nezih rahat konforlu mevkiyi ayarlarım belediyede (mesala örnek ibb de aile dostu moda tasarımı mezunu bir kızın masa başı bir işte kariyer uzmanı olması gibi ) ,tehlikeli riskli zor erkek işi itfaye erimi yapıcam kızımı tontişimi yahu ..
yani torpli cidden varsa cehnneme kadar yolu varda kızı torpille itfaye eri yapmakta mantıklı gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Mayıs 2021; 23:7:43 >


K kerimcem
3 ay (6077 mesaj)
allah aşkına koca belediye başkanısın kızına torpil yapmak istesen kızını tehlikeli riskli erkek işi olan itfaye erimi yaparsın, yoksa belediyede masa başı kıyak yatış bir işemi koyarsın ha?,bence biraz sadece kızı diyede üstüne gidilmiş gibi ama işin içine girmeden doğruları kimse bilemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Mayıs 2021; 18:16:20 >


Bu mesajda bahsedilenler: @boss06

K Kasatka
3 ay (5049 mesaj)
Biz ne kadroda olup hiç ise uğramayan hatta o ilçede o ilde olmayan, ikamet etmeyen ama maaşı tıkır tıkır yatan kizciklar oglanciklar gördük.

Hala tehlikeli ise kızını alır mı vs gibi sacmalayanlar olmuş. Ah ahh ahh< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B BalkanGöçmeniBirBey
3 ay (1015 mesaj)
20 tl furyasını kim başlattı
Bu mesajda bahsedilenler: @boss06

B BalkanGöçmeniBirBey
3 ay (1015 mesaj)
hangi belediye bu


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Kasatka

K Kasatka
3 ay (5049 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: BalkanGöçmeniBirBey

hangi belediye bu
Bismil Belediyesi, Kütahya Belediyesi , Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ceylanpınar belediyesi gibi.
Cogunluk AKPli ama CHPLi de var. Kilifina uydurulmus BURS gibi dusunun. Partisel anlamda bakarsakda hepsi ayni bok. Babalarinin hayrina mi vatan millet sakarya icin mi birbirlerini yiyorlar ? Tabi ki menfaat icin. Fakire de dusen hangisini takim gibi tututorsa o tarafi mudafa etmek.
K Kartal Göz
3 ay (14343 mesaj)
Artık yapacak yorum bulamıyorum. Mide bulandıran rezillikler.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


W willyyyyy
3 ay (521 mesaj)
beledeyileri özelleştirmek lazım, batık olmayan tek bir belediye yok hepsi rant rant rant
B berkcombil
3 ay (2051 mesaj)
Ak partili değilim ama diye tam başlayacakken mhp'li belediyede olayın olduğunu fark edip

vazgeçtim :) Saygıdeğer arkadaşlar bu durum sadece akp,mhp'ye has değil.Hangi il,ilçe hangi

parti olursa olsun belediyelerde işe alım aynen böyle işliyor.İzmir belediyesinde

dede,oğul,torun 3 kuşak çalışanlar mı dersin,ankara büyükşehirde mhp ya da iyi partili

olmayan kimsenin yeni işe girememesi mi dersin,her yerden ayrı bir rezillik akıyor maşallah.
D deniz006
3 ay (486 mesaj)
4.dünya ülkesinde günaydın
S serafon
3 ay (2401 mesaj)
Belediyelere torpilsiz girebilen varsa alnından öpmek lazım, kesin gözden kaçmıştır
W White Devil
3 ay (2846 mesaj)
parti fark etmeksizin her belediye böyle, sdp döneminden beri siyasal islamcılarda olan belediye geçen seçimde chp'ye geçti adayı halk istemiyordu İmamoğlu hemşeri kontenjanından sokturdu, seçildikten sonra karadenizli esnaflar kafasına göre takılıyor başkan oğlunu danışman atadı, eski yandaşlar kovuldu yeni yandaşlar geldi bu ülkenin sorunu ahlak, siz İmamoğlu gelecek bir şey değişecek sanıyorsunuz o her gün çok güzel konuşuyor dediğiniz Meral'in bakan olduğu dönemi merak edip araştıran yok, yakın tarihi bile bilmiyorsunuz.