Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
386
Cevap
90180
Tıklama
180
Öne Çıkarma
Cevap: Pelicell 250/30 Mbps Modem Dahil 165 TL'ye DÜŞÜRDÜ! (20. sayfa)
I
3 ay
Binbaşı

FTTH altyapıda 200-500 paketlerini kullananlar hız testi sonuçlarını atabilir mi?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

V
3 ay
Yarbay

Akşam yoğun saatlerde pingler nasıl? Artış, yurtdışı çıkış darboğazı yaşanıyor mu? Ve siteler TTnet gibi IP yasaklı mı yoksa Turknetteki gibi sadece DNS ile girilebiliyor mu?
1Gbps hizmeti almak istiyorum ancak 1Gbps'lerin hepsi taahhütlü sanırım, taahhüt mantıklı ama bu firma da 2 sene bağlanacak kadar güven vermiyor açıkcası.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
3 ay
Yüzbaşı

İlk ayimda hiç bir kısıtlama yoktu ttnet gibi. Sonrasinda İnternet stabiletisi için Ont cihazım değişti, o ara güvenli İnternet aktif ettiler, 1 hafta sonra bunaldım Twitter bile açılıyordu wp üzerinden yazdım ve ip ban kaldırıldı güvenli İnternet anlamında.
Lokasyon ve alt yapı ile alakası o bilmiyorum fakat benim İnternet Hızımda, ping değerlerinde yoğunlukta veya hoşta her saat hep aynı stabil.
2 yılı geçtim 1 sene taahhüt bile korkutuyor aslında, sizin Bileceğiniz iş< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Vain
V
3 ay
Yarbay

Evet TTnet falan olsa tamam da, bu tarz ufak firmalara taahhüt verme olayı biraz kortkutucu. Deneyip beğenmezsem çıkabilmem lazım.
TTnet'de de ping problemi değil de şu IP ban olayı can sıkıcı, Redditte falan takılıyorum i.reddit, imgur falan hepsi yasaklı oturup bir de
NordVpn'e para bayılmak lazım.(Operanın ücretsiz VPN'i yavaş geliyor) Olur olmadık sitelere, resim hostlarına yasak atmışlar kimbilir neden.
1 Gbps taahhüt çok mantıklı aslında çünkü 6 aya falan 100Mbps fiyatları o civarlara gelir bu hızla, kalan sürede de ucuza 1Gbps kullanmış oluruz.
Olmadı 500Mbit'lerde taahhüt yoksa onu alıp takılayım biraz, Turket'e 100Mbps/170tl vermek istemiyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @The dark side of the Wall
T
3 ay
Yüzbaşı

Bu garip ip ban olayları gerçekten çok can sıkıcı. Dediğim gibi ilk ay hiç bir sorun yoktu, sonrasında hı fi music siteleri olsun Twitter olsun epey siteye girmemeye başladım, whats app tan bu engellemeleri kaldırılmasını talep ettim 5 dakika sonra düzeltildi.
TTnet alt yapısını kullanan bu tarz ufak firmalarda muhatap bulma sorunu veya başka sorunlar olabiliyor, bunu göze alarak düşünmek lazım tabi.

Şunuda eklemeden geçmeyeyim, 500mbit İnternetim var teoride fakat her zaman 500 kullanamıyorum. Bilgisayarda bulunan diskler veriyi internetten indirip yazma konusunda 500mbit hızına ulaşamıyor her zaman, komik oluyor :)< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Vain
A
3 ay
Yarbay

Bu pakete geçtim ama kablolu bile 110 mb üstü hız alamadım. Pelicelle bir kaç defa görüştüm ama sorun çözülmedi. Kontrol ediyorlar Tt'ye haber verdik diyorlar ama bir çöüm yok. Bununla karşılaşan var mı neden kaynaklannır?
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 10 Eylül 2022; 8:39:42 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

D
3 ay
Yüzbaşı

Bilgi için teşekkürler. Bizde de gpon varmış.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @alfo21
M
2 ay
Yarbay

PeliCell ile yeni temasa geçen, yeni abonelik yapan kimse var mı?

Alternatif ISS'ler arasında (12 aylığına da olsa) taahhütlü abonelik yapan 2 operatör var diye tesbit etmiştim: Oris Telekom ve PeliCell. Birincisinde hem fiyatlar epeyce yüksek, hem de 100 Mbps üzerindeki tarifeler hiç yok...

Ancak şimdi 1 Ekim'de Telekom ciddi zamlar yapacak şeklinde bir duyum var; durum (bana göre) ciddiye de benziyor; Telekom tarafından resmen teyid edilmemiş olsa bile... Hiç değilse 1 yıllığına da olsa gardımızı alabilsek!...


Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
2 ay
Yüzbaşı

Ben 3 ay önce konuyu görünce bu fiyata bu İnterneti baglatamazlar diye aradım telefon ile başvuru yaptım ve bağlandı. Ttnetin verdiği modem dışında bir sorunum yok, 3 aydır tıkır tıkır. Konu altında 2 3 arkadaş dhaa var diye hatırlıyorum başvurup kullanan.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @mafaky
S
2 ay
Yarbay

Ben kendi sitelerinden kaç defa başvuru yaptım . Birinde bile dönüş yapmadılar.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

M
2 ay
Yüzbaşı

250lik paketi kullanıyorum. WhatsApp üzerinden başvuru yaptım. Telekomdan başvuru yapan komşular ile aynı anda bağlandı. Paketin adı 250 ama hız 200 paket hızı. 220 civarı download 30 upload alıyorum. Balıkesir'de kullanıyorum İstanbul sunucularından 10 ms alıyorum. Speedtest'te IP adresi Türk Telekom olarak görünüyor. Kendi pop noktalarını kullanan diğer ISP firmalarında olduğu gibi kopma, yavaşlama gibi sorunlar yaşamadım.
Telekom ekibi kurulum yaptıktan sonra speedtest ekranında fotoğraf çekip bölge müdürlüğüne attı. Gönen'de ilk 200lük paketi sana bağladık dediler.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.