Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Brezilyalıların neredeyse yarısı Bitcoin’in resmi para birimi olmasını istiyor

G gokayu Konu Sahibi
geçen hafta (372 mesaj)

El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmesinden sonra birçok ülkede lider kripto para biriminin resmi para olup olamayacağı gündeme gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde de ABD’de yapılan bir ankette ülkedeki vatandaşların çeyreğinden fazlasının BTC’nin resmi para birimi olmasına onay verdiği görülmüştü.

Şimdi de Brezilya’da bu konuyla bir anket yapıldı. Yerel gazete Globo tarafından yapılan anket sonucunda, ülkedekilerin %48’i El Salvador’un yapıtğı gibi Bitcoin’in resmi para birimi olmasını istiyor. Ayrıca, katılımcıların %30’u bu öneriye katılmadığını, %22’i ise bu fikre “şiddetle karşı çıktığını” belirtti.2021’de yatırım yapmak isteyenlerin sayısı yükseldi  Kripto para birimlerine yatırım yapmayacağını söyleyen Brezilyalıların sayısı, 2020’de %33’ken 2021’de %12’ye çarpıcı bir şekilde düştü. Yatırım yapılmak istenmemesindeki sebep olarak da güvenlik endişeleri, volatilite ve parasızlık gösteriliyor.  
Kaynak:https://u.today/almost-half-of-brazilians-want-to-make-bitcoin-official-currency-poll

 Haberi Portalda Gör

Ülkenin yarısı değil anketin %48 i diyeceksiniz.
Yoruma Git
1ses1 - geçen hafta +8

1 1ses1
geçen hafta (2317 mesaj)
Ülkenin yarısı değil anketin %48 i diyeceksiniz.

A Ac1DBuRN
geçen hafta (941 mesaj)
Ankete katılan 2700 kişinin %48'i, 211 milyonluk ülkenin yarısı oluyorsa evet "Brazilyanın yarısı" :))

S sniper23
geçen hafta (7940 mesaj)
Atalarımızın çok meşhur bir lafı vardır "Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş" diye. Bu ankettekilerin daha BTC'nin ne işe yaradığından bile haberi olduğu düşünmüyorum. Sadece rüzgar esiyor ve onu takip ediyorlar.

BTC 2018'deki gibi çöküşe geçince aynısını söyleyecekler mi merak ediyorum.
D DH Misafiri
geçen hafta (75854 mesaj)
Dengesiz bir para birimini , resmi para birimi yapmak ne kadar sağlıklı olur?

H HBeg
geçen hafta (227 mesaj)
Bu sene 3 ay sonraya kadar eğer 100.000 dolara yükselir daha sonra beklenen %70 ve %80 lik düşüşler yaşanırsa daha sonrasında bir sonra ki yarılanma 2024 yılında artık çoğunlukla hayatımıza gireceğini düşünüyorum.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.