Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
42
Cevap
7024
Tıklama
0
Öne Çıkarma
BOW PVP Öneriler / Taktikler..içerde

R rappelz32 Konu Sahibi
12 yıl (194 mesaj)
Bu başlık altında, 100 lvl bower bir charın pvp esnasında diğer buildlere karşı izlemesi gereken yolları, ipuçlarını, diğer buildlerin zayıf ve sizin başınızı ağrıtabilcek yönlerini paylaşmak istiyorum. Hemen hepsi end lvl'da çok kez pvp yaptığım buildlerdir ve tamamen oyun deneyimlerimdir. Hem bower arkadaşlar, hemde bowerlarla pvp yapacak arkadaşlar açısından faydalı olacağı kanısındayım.

Öncelikle bower bir charsanız pvp'de kullanmanız gereken skill kombinasyonu sabittir diyebiliriz. Rakibinizin ritmini bozana, hpnizi fuleyene, hatta gerekli mesafeyi sağlayana kadar combo yapmanızı öneririm. Sonrasında izlenecek skill kombinasyonu ise şöyledir;

Strong Bow + Celestial Beast Arrow + Antidewil bow- Annihilate, bu 3 skil yaptıktan sonra en mantıklısı 5'li combo yapıp tekrar Strong bow ile aynı kombinasyonu tekrarlamaktır. Çok farklı kombinasyonlar denedim, emin olun en iyisi bu. Aradan explosion arrow yada antidewil'in bir önceki kitaplarını kullanabilirzi diyenler olucaktır. Ama bu kitaplar hem damage açısından yeterli değildir hemde hiçbir char size bu kadar rahat skill yapma imkanı vermez. Mutlaka kd, stun, kb, fear vb bir status ile hızınızı keser. Bu sebepledir ki, en mantıklısı en güçlü 3 skilimizi yapmak, ardından combo ile rakibin ritmini tekrar bozarak, Storng bow ile benzer kombinasyon ile saldırmaya devam etmektir. Unutmayın ki, bir bower'ın öldürücü skili Strong Bow'dur. Explosion ile crit yakalayamazsınız, antidewil ise yüksek damage vermez. Bu nedenledir ki, esas amacımız, strong bowu, en sık ve en verimli şekilde kullanmak olmalıdır. Üsttteki kombinasyon bir bower için yegane skill kombinasyonudur.

Bower Vs Blader : Eğri oturup, doğru konuşmak gerekir ki, str chinese bir charla, str blader kesmek gerçekten çok zordur. Blader'ın shiledden ötürü devasa phy defence'ı vardır. Shiledden ötürü fazla crit vuramazsınız. En önemlisi süreli phy defence skili olan iron-wall vardır. ( Çok sefer sağlam critler yakalayıp, iron wall'ın işi bozduğunu bilirim ) Bowman bir charla blader kesebilmemiz için, blader'ın kesinlikle phy atc artırıp, shieldinin phy defence'ını düşüren Bicheon force series'i kullanıyor olması gerekir. Bu skili açan bir blader'ın phy defenc'ı bir glavier yada bowman'den biraz daha fazla olur. Buda bize yeterli damage vurma fırsatı verir.

Öncelikle ' blader birşey kesemez ama kesilmez de ' gibi sözlere kulak asmayın derim. Blader'ların statusler altında gerçekten yüksek damage'leri vardır. Pill ve shiled kullanmıycaksanız blader ile pvp yapmayın, çünkü en fazla 15-20 sn sürer. Bower charınızla, blader ile pvp yaparken firewall'ı kesinlikle kullanın. 100 lvl bir blader firewall'ı ancak 3.vuruşunda kırabilir. Buda size o arada hem hp'nizi toparlama hemde kd olmadan istediğiniz damage'i vurma fırsatı verir. Firewall slindiği anda, tekrar combo ile kb yapıp, firewall'ı tekrardan açmalıyız. Kd olduğumuz anlarda kesinlikle shiled kullanmalıyız. Shiled hem aldığmıız damage'i azaltır, hemde crit gelme ihtimalini düşürür. Block'da cabası tabii. Kd'dan ayağa kalktığımız anda combo ile spam yapmalıyız, bu hp'mizi toplarlamamızı sağlayacaktır. Ardından tekrar firewall açarak, atack yapma kısmına geçebiliriz.

Bu şekilde firewall+shiled+pill kombinasyonunu kullanan 43k Hp'si olan bir bower'ın bladera yatması çok zordur. Ha kesebilirmisiniz, oda tamamen sizin crit şansınızı bağlı. Elinizde bendeki gibi, crt 12 %100 bir bow varsa, kesme ihtimaliniz yükselir. Şahsen geçenlerde 3 skillde ard arda crit yakaladım, ( crit 12 bir bowla çokda düşük bir olaslık değildir, zaten strong ve antidewil crit increase skillerdir. ) 21k+21k+ 15k gibi değerler geldi ve blader yattı. Ama bu vuruşları yapabilmeniz için, firewall açıp Kd'dan korunmanız lazım.


Bower Vs Nuker : Öncelikle şundan bahsetmek gerekir ki, charların cape içi defenc oranları eskisi gibi değil artık. 8d'de bir nuker ile pvp yaparken snowa ihtiyacnız olmasada, 10d'de özellikle spear nukerlara karşı işinizi sağlama almak açısından snow shiledi kullanmamız gerekir. Chinese bir nukerın bowmane hiçbir şekilde rakip olamayacağını düşünüyorum. Gerekirse snow shiled bitene kadar combo ile oyalayabilirsiniz. %40 üzeri snowu olan bir int charı +7 vb silahla kesmek çok zordur. Bu nedenle en mantıklısı, snow bitene kadar combo, firewall yada icewall ile oyalamaktır. Snow bittikten sonra zaten ilk crit ardından gelen skillde nuker ölecektir.

Karşınızdaki bir light nuker ise, ve end lvl cold imbue'nuz varsa pvp o an bitmiş demektir Arrow combo'yu kullanarak, bu nuker charı snow bitene kadar yerinden bile oynatmazsınız. Bununla beraber end lvl' yakın icewall'unuz varsa pvp'de çok işinize yarar. İnt bir char icewall'ı kırmak için bicheon skilleri ile 3-4 defa vurması gerekir. Tabii siz combo kullanırken, ne sürede vurabilirler 3-4 skilli oda merak konusu

Özetle, nuker charın sizi kesebilceğinden şüpheyilseniz, karşı tarafın %40 üzeri snowu varsa, combo ile oyalama yoluna gidin. Bu pozisyonda nuker'ın size karşı yapabilceği pek birşey yoktur. Zaten görürsünüz, genelde nuker charlar bowmanlerle pvp yapmak istemez. Haklıda olabilirler, çünkü arrow combo hakkaten sinir bozucu olabiliyor bazen


Bower Vs Glavier : 100 lvl'da heralde en geri giden build glavierler oldu. Hakkaten eskiden dw glavier kaynarken, şu anda pvp yapacak glavier bile bulunmuyor. Benim şahsen en çekinmediğim, en rahat ettiğim pvpler glavierlerle olanlar. Bir int kadar damage tehdidi yok, blader gibi status ekleyip korkunç damageler vurma şansı yok. Blader gibi bir defenc'ı yok. Gerçekten pvp'de bower bir charsanız, karşınızda görmeyi en çok isteyeceğiniz build glavierler olur. Bladelerle pvp yaparken gözüm sürekli statlarda, elim pill ve shileddedir. Nukerlara karşı keza öyle. Ama ben glavierin 100 lvl'da herhangi bir tehlike teşkil ettiğini sanmıyorum.

Ama tedbiri elden bırakmamak en iyisidir. Glavier eskiye oranla zayıflamış olsada yinede chinese strler üzerinde en yüksek damage'e sahip builddir. Bir glavier ile pvp yaparken, en önemli şart combo'yu yerinde ve verimli kullanmaktır. Glavier ile pvp yaparken, hpnizi fulleyene ve yeterli mesafeyi kurana kadar combo yapın. Ardından üstte yazdığım, atack kombinasyonuna başlayabiliriz. Bu durumda glavier yanınıza gelene kadar, en az 3. skill olan anti-dewil'a başlamış olursnuz. Ardından 5'li combo yaparak tekrar, strong bowla saldırmaya devam edebiliriz. Glavier shiledi olan bir char olmadığından vurduğunuz bütün damage'leri alacaktır. Bu şekilde uyguladığınız atack kombinasyonu ile strong bow yada celestial ile yakaladığınız crit ardından gelecek skiller glavierin yatmasını sağlar. Burda önemli nokta glavier yanınıza geldiğinde veya sizi stun yaptığı anda, combo ile spam yapmanız gerçeğidir. Önce combo ile hpnizi fulleyin daha sonra zaten rahat rahat atack yapabilirsiniz. Strong bow skili stun gelirse, zaten stun'dan kurtulup yanınıza gelene kadar yüksek ihtimal ölür.


Bower Vs Force : 100 lvl'ın en az görünen ve tercih edilen yapılandırmalarıdır force charlar. Genelde glavierler ve bowmanler üzerinde uygulanır. Bir bower char için pvp'de karşısında en çok görmek isteyeceği builddlerden biridir.

Öncelikle bir force charla pvp yapıyorsanız, üzerinizde pill olması gerekir. Pill bug'u kullanmanız gerekir. Force debufflar firewall'dan geçmez. Bu özellik zaten sizi force char önünde bir adım öne taşır. Force charlar mastery darlığı nedeniyle snow shiledden mahrumdurlar. Dolayısıyla atacklara karşı savunmasızdırlar. Bir force charla pvp yaparken öncelikli olrak firewall'ı kurun, işinizi sağlama almak combo yaparak vakit akybetmek istemiyorum diyorsanız snow shiledide açın. Bu durumda bir force charın bower'a karşı hiç şansı yoktur. Öncelikle firewall'ı kırması için 2-3 vuruş yapması gerekir. Sonrasında debuffları tutturması gerekir. Hadi tutturdu diyelim, pill ile silinme olaslığıda var. Bu geçen süreçte tabii ki bowamn boş durmaz. Firewall+snow kombinasyonu ardından, atack skillermizle birkaç tur dönmemiz force charını yatması için yeterlidir.


Bower Vs Bower : 100 lvl'ın blade vs blade'den sonra en sıkıcı pvp'sidir. Daha öncelerde defalarca denediğim gibi, zerk açan bir bowmanin karşısındaki bowmani kesememe olasılığı bir hayli yüksektir. Nedenine gelecek olursak. Pacheon skillerinin hepsi bekleme süresi olan skillerdir. Skile bastıktan sonra 2-3 saniyelik bir bekleme süresi ardından atack yaparlar. Bu arada da karşınızdaki bir bowmanse, %90 kb olursunuz ve skiliniz bozulur. Sürekli combo kullanan bir bowera karşı, pacheon skilleri ile vurabilmek hakkaten çok zordur. Hadi aradan rasgeldi kb olmadınız ver vurdunuz diyelim. Bowman 43k hp'si olan bir chardır, uzun süreli sağlam critlerle yatar ancak

Özetle şunu söyleyebiliriz ki, bir bowmanle pvp yapıyorsanız karşı tarafın kb yapmasını önlemeniz gerekir. Başka türlü skill bile vuramazsınız zaten. Firewall açmaya çalışın diyebilirim de, karşı taraf sürekli combo kullanıyorsa bu firewall'ı açabilmek bile sorundur Dediğim gibi firewall'ı açtıktan sonra skilinz bozulmadan birkaç skill yapma imkanınız olur. Bu pozisyonda strong bow stun gelir ve iyide crit yakalarsanız bowman charı kesebilirsiniz. Firewall olmadığı takdirde, bowman vs bowman pvpleri sonsuza kadar sürer


Bower Vs Warlock : Wall'lar chinese charları güçlü yapan en önemli skillerdir ve bilindiği gibi debufflar wall'lar varken işlemez. Str bir warlockla karşılaşırsanız firewall açın ve atack yapmaya başlayın. Bu durumda warlock'un size karşı yapabilceği hiçbir şey yoktur. Magic damage'i yoktur. Eu olduğu için ve cleric'de olmadığı için hp'de basamaz. En rahat kazanabilceğiniz pvp'lerden biridir. Firewall'ı ancak rod ile magic damage vurarak kapatabilir. Kapatmasıda çok uzun sürer. Bu sürede zaten, cleric olmadığı için vurulan damage'lere dayanamaz.

Eğer karşınızdaki int warlock yani cleric-warlock ise icewall açın. İnt warlock bir char hiçbir şekilde icewallı kıramaz. Dolayısıyla size sleep, stun ve debufları veremez. İnt- eu bir chardır, verin damage'i ölsün

Warlockların oyunda en sevmediği, karşısında hiç şansı olmadığı tek build bowerlardır. Warriorlar bile int warlocklardan çekinir. Çünkü stun+ offering ile warriorları tekde götürebilirler.


Bower Vs Xbower : Eu charları, chineselerden ayıran belirgin bir özellik vardır. Str charlarının imbue'su yoktur, dolayısıyla magic vuramazlar, int charları ise phy vuramazlar. Dolayısıyla eu strlerle karşılaşırken firewall'ı, eu intlerle karşılaırken icewall'ı kullanıyoruz. Bir xbower firewall'ı ancak cleric rod ile 4-5 vuruş yaparak kırabilir. Ama unutmayalım ki, bowerlar firewall içinde de atack yapabilirler. Damage vururlar ve combo kulanabilirler.

Öncelikle bir xbower, extreme açmadan hiçbişey kesemez. Bu skili açtığında ise, hp'si yarıya iner ve defence'da düşer. Exteme açtığı anda xbower bir charı tek critde aşağı alabiliriz. Xbowerlarla veya diğer eu charlarla pvp yaparken snow açmayı unutmayın. Euların karakteristik özelliğidir ve yüksek damage vururlar. Bizi bunlardan ancak snow shiled koruyabilir. Firewall kullanırsanız sizi kd yapamaycağı için zaten xbower'ın hiç şansı olmaz. Eğer kullanmam diyorsanız, yapmanız gereken tek şey, extrem açtıktan sonra yapılan ilk damage'i snow shiled ve eğer kd olduysanız shiled ile karşılamak ardından ise combo ile kb yaparak işini bitirmektir.


Bower Vs Wizard : Öncelikle şunu söylemem gerekir ki, işbilir cleric-wizard bir char, chinese charlara karşı pvp'de gayet başarılıdır. Wizardların çok tehlikeli statusleri, yüksek damageleri ve offering gibi bitirici bir skili vardır. İşbilir bir wizard bower ile pvp yaparken, staff ile atack yapmaz. Çünkü atack yapamayacağını, sürekli kb olacağını bilir. Bower-wizard pvp'sinde sonucu belirleyen ana etken fear'dır. Staffer ancak bu skill sayesinden bowerı yenebilir. Fear oyundaki en tehlikeli statuslerden biridir. 10 sn sürer ve 10 sn boyunca saldırı yapamzsınız. Asıl sorun yaratan yanı, fear yedikten sonra öncelikle pill ile silmeniz ve düşmanı tekrar seçmeniz gerekir. Fear'ı farketmek, ardından pill ile silmek, sonra düşmanı tekrar seçip, skile başlamak kaç saniyenizi alır sizce ? Ben söliyim bu işlemleri yapana kadar, offering ile çoktan ölmüş olursunuz. Ben şahsen bu şekilde pvp kaybettim, ama en azından tecrübe oldu

Bir wizard ile pvp'ye başlarken firewall ile başlayın ve bless boyunca combo kullanın. Wizard fear için staff'a geçecektir. Rakibinizi gözleyin, o staffa geçmeden siz icewall'ı hemen açın. İcewall'ı açtığınız anda pvp bitmiştir. İcewall içinde size fear veremez, knock back yapamaz. Bless'in bitmesini bekleyin ve kafasına sıkın

Bir bower charla, wizarda kesilmek insanın canını çok acıtabilir Dikkatli olun, fear yerseniz, işiniz bitti demektir...


Bower Vs Warrior : Gelelim işin asıl civcivli kısmına Bir bower char sahibi olarak, pvp'de kendime rakip gördüğüm hatta çekindiğim tek build warriorlardır. Aslında warriorlar içindende elit olanlar. 1h ve axe skillerini de beraber kullananlar. Yoksa sadece sprint assault üzerinden 2hs skillerini kullanan warriorlar, bahsettiğim tipten birkaç gömlek aşağadır.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, bir pvp'yi kazanmak istiyorsanız rakibinizi iyi tanımanız gerekir. Blader, glavier yada nuker charları 8d'den beri tanıyoruz. Pvp'de ne yaparlar, hangi skille başlayıp hangisi ile devam ederler, ezbere bilir hemen herkes. Peki ya warriorlar ? Birçok chinese charın, warriorlara karşı kaybetmesinin asıl nedeni budur aslında.

Warriorların pvp'de skill sıraları şöyledir. Axe kullanan warriorlar önce sudden twist ile başlarlar. Sudden twist 3 times %20 bleed ve 3 times %15 stun tutturma olaslığı olan bir skilldir. Burda bleed ve stun verdikten sonra hemen dare-devil'a geçerler. Dare warrior'un en güçlü skilidir. Tek bir vuruşu 20k crit demektir. Burda en önemli nokta şudur, eğerki axe ile stun almışsanız hemen elinize shiledi çekin, çünkü stun'dan ancak dare-devil'ın sonunda kurtulmuş olursunuz ve elinizde bow ile beklemenin bir mantığı yoktur. Elimize shiledi alarak hem damage'i azaltıyoruz, hemde criticlerden korunuyoruz. Eğer axe skili sonucunda stun olmadıysanız hemen combo yaparak dare kullanmasına engel olun.

Warrior'un dare-devil dışındaki atack skilleri sadece, siz Kd olduğunuz pozisyonda yüksek damageler vurur. Bu skiller Bash ve Triple swing'dir. Bu skillerin down atack damage'leri %50 artırılmıştır. Yani siz kd halindeki iken normalden %50 daha fazla vururlar.

Dare skilini kullanan warrior hemen ardından diğer skillerine geçebilmek için, Turn rising'i kullanır. Turn rising aman aman bir damage'i olmayan ama %50 Kd olasılığı olan bir skilldir. Bu skillde kd yaoan warrior hemen ardından ya Bash'ı yada Triple Swing'i kullanır. Bash %267 increase, triple swing ise 3 times %114 olan bir skilldir. Genelde str charlara karşı Bash'ı kullanırlar. Çünkü Bash tek vuruş yapan bir skilldir ve ancak ondan çıkacak bir critle chinese str'leri kesebilirler. Bahseilen kombinasyonlardan sonra, kd olmuşsanız kesinlikle shiledi çekin, yoksa hiç şansınız olmaz.

Warriorları ve pvp taktiklerini gördükten sonra gelelim bizim pvp'de izlyeceğimiz yola. Öncelikle 'warriorların buffları var, kesilmezler ' fikrini aklınızdan çıkarın. Warrior skinleri +bless 1.5 dakika sürüyor, sizin snowunuz ise 2 dakika. Bu nedenledir ki, bu charlar birbirlerine karşı buffları ve snowu kullanmazlar. 2 str charın birbirine snow açmaması gibi. O yüzden burdan sonraki yorumlarımı, skinsiz ve snowsuz şartlar altındaki pvp'lere göre yazıcam.

Öncelikle bir warrior eline shiled ve rodu alır ve sürekli heal yapacak pozisyona gelirse +7 vb bir silahla kesinlikle kesemezsiniz. Shiled yaklaşık 350-400 phy defence verir, buna birde clericden gelen 252 phy defenc'ı eklerseniz bu şekilde kesmenin nasıl imkansız olduğunu anlarsınız. Warrior'u ancak saldırı yaparken kesebilirsiniz. Çünkü saldırırken shieldi yoktur ve clericden gelen defence'ıda kaybeder. Bu şekilde bir warriora strong bow veya celestial ile 25k'ya yakın damageler vurabilirsiniz.Warrioru pvp'de alt etmenin yolu budur, strong bow ile stun vurduktan sonra, warrior, size gelecek 2 skillde dokunamaz. Bu arada gelecek sağlam criticleri kovalamalısnız. Bununla beraber warriorla bu şekilde uzun soluklu bir pvp istiyorsanız ya snowunuz açık olucak, ya 100 lvl coldunuz olucak yada armor setiniz.

Warriorlara pvp yaparken firewallı kullanabilirsiniz ama rod ile kapatana kadar vuruş yapacağı için pekde kullanışlı olmaz. Firewall açıkken sizi kesmeye açlışan bir warrior amatördür ve birkaç skill sonra ölür. Snowsuz kaldığınız anda firewall'ı açmaya çalışın, bu pozisyonda elinize shiled alarak kendinizi korumaya devam etmeniz gerekir. Unutmayın firewall'ı açtığınız anda warrior sizi kesemez. Çünkü ne stun yapabilir nede knock-down. Stun yapamadığı için rahat skill vuramaz. Knock-down yapamadığı içinde Bash ve Triple ile çok zayıf damageler vurur. Bu damagelerde sizi kesinlikle öldürmez.

%100 ALINTIDIR - Hoşuma gitti , yazının içinde ortak olduğum düşünceler ve faydalı önerilerde bulunduğundan paylaşmak istedim.lütfen blader ezer geçer bow mu tanır? wizard tekte alır sen hala konuşuyon? gibi yorumlar yapmayalım sadece nacizane bilgi vermek için açılmış bir konudur inş. bir çok kişiye pvpler hakkında ayna tutar..
S Spyxxx
12 yıl (2415 mesaj)
Hepsini okudum hoş bir şekilde yazmış %90 katılıyorum.
Ama sadece hep kendi taktikleri varmışcasına düşünmüş.
Bu taktikler karşıda bilinçsiz bir çar olsa olabilir fakat karşıdaki çarında kendine göre taktikleri vardır bence.

Bu arada Bower kelimesine katılmıyorum. Bowman yazması daha doğru olurdu.
F Frobe
12 yıl (7474 mesaj)
Blader vs si tamamen doğru Diğerlerini okumadım ama eminim onlarda doğrudur :))
B bloodsoul
12 yıl (412 mesaj)
arkadaş bow char kullandıgı için hep kendini üstte tutmuş hiçbir bowcu elinde 10 d sun bow olmadan bir blade yatıramaz,bir warrior yatıramaz,bow charı kendi egolarını tatmin etmek için herkesten üstün görüyorsun,bir 100 lvl blade char ile 100 lvl bow char vs yaptıgında bowun hic sansı yoktur tabi bu bow fire+force gibi build kulanmıyorsa,100 lvl blade combolarında zehirli combolar wardır bunlar senin vurus gucunu daha cok dmg yemeni saglar ve buda bladenn seni sadece yatır batır la kesmesini saglar,warriora gelince seni tek seferde yere dusurup olagan ustu bir crit vurarak rahatca kesebilir,spear nukeden bahsetmek istemiyorum oldukca noob defansı war rahat alırsın,S/S nuke yani sword shield kullanan nukede zorlanırsın cunku kalkan ona extra guc saglar,ztn snow shield bitene kadar nuke seni alır,bowmanler genede garment giyerler ama bu saglam nukenin yinede sana 15 k dan assa nuke atmasını engellemez 1 nuke +yatır batırla rahat seni keser,tabi sen ust uste 2 crit atıs yapmassan
B berkay528
12 yıl (590 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

Blader vs si tamamen doğru Diğerlerini okumadım ama eminim onlarda doğrudur :))


evt bende sadece bladerı okudum cok haklı ama sonra yazdığnı 21k 21k 15k cok nadir gelir ardarda birde bende fark ettim bütün bowcular kdden sorna combo atıyor ama hepsi böyle
B bloodsoul
12 yıl (412 mesaj)
combo cok iş goruyor ama blade bir yere yatırdımı altından cıkmassın :D
F Frobe
12 yıl (7474 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: berkay528


quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

Blader vs si tamamen doğru Diğerlerini okumadım ama eminim onlarda doğrudur :))


evt bende sadece bladerı okudum cok haklı ama sonra yazdığnı 21k 21k 15k cok nadir gelir ardarda birde bende fark ettim bütün bowcular kdden sorna combo atıyor ama hepsi böyle

Ben hep söylüyorum bowcu elinde +7 üstü olmadıkça full+5 setli bi bladerı yatıramaz ! Yatırıyorsa bladerın tecrübesizliğinden yatırır.
B berkay528
12 yıl (590 mesaj)
WarriorAngel:Ben hep söylüyorum bowcu elinde +7 üstü olmadıkça full+5 setli bi bladerı yatıramaz ! Yatırıyorsa bladerın tecrübesizliğinden yatırır.


B bloodsoul
12 yıl (412 mesaj)
ya ben blade nin yattıgını görmedim ama blade 100 lvl ve FF olması gerekir:D
S STReeT_ART
12 yıl (548 mesaj)
Güzel yazmışsın
H Hyapponzashi
12 yıl (345 mesaj)
Arkadaşlar iyi güzel tüm yorum yapanlar yazıyı beğenmiş , o süper yazmışsın , güzel yazmışsın diye övgüler yağdırmış ama yazıyı kimse sonuna kadar okumamış anlaşılan. Sonunda oraya "%100 ALINTIDIR" demiş adam.Siz hala katılıyorum, süpersin.. vs yorumlar yapıyorsunuz.Biraz daha dikkatli olmanız dileğiyle.. Alıntı yapanları baştacı edersek gerçek sahiplerini yere göğre sığdıramayız heralde..
R RamonJR
12 yıl (883 mesaj)
Xbow yazılmış sadece,yanına dagger açıldığında rogue'yi küçümsememek gerek...Firewall açsanda xbow daha uzak mesafeden vuruşlar ypabiliyor...

Ayrıca biraz eksik gördüm rehberde...
Örneğin;Warrior+? Cleric mi?Warlock mu? Rogue+? vs vs....Hepsi aynı katogoriye girmiyor
R rappelz32 Konu Sahibi
12 yıl (194 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: YateQo

Xbow yazılmış sadece,yanına dagger açıldığında rogue'yi küçümsememek gerek...Firewall açsanda xbow daha uzak mesafeden vuruşlar ypabiliyor...

Ayrıca biraz eksik gördüm rehberde...
Örneğin;Warrior+? Cleric mi?Warlock mu? Rogue+? vs vs....Hepsi aynı katogoriye girmiyor


ortak warrior rehberinde warrior + cleric ten bahsetmeye çalışmış..bow vs warlock die ayrı bir rehber de hazırlamış ama bard a değinmemiş galiba rakibe statüs vermediği için yazma gereği duymamış sanırsam..
F Frobe
12 yıl (7474 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: CiGi_27

Arkadaşlar iyi güzel tüm yorum yapanlar yazıyı beğenmiş , o süper yazmışsın , güzel yazmışsın diye övgüler yağdırmış ama yazıyı kimse sonuna kadar okumamış anlaşılan. Sonunda oraya "%100 ALINTIDIR" demiş adam.Siz hala katılıyorum, süpersin.. vs yorumlar yapıyorsunuz.Biraz daha dikkatli olmanız dileğiyle.. Alıntı yapanları baştacı edersek gerçek sahiplerini yere göğre sığdıramayız heralde..


Ben demedim x))
S Sneaky Step
12 yıl (2009 mesaj)
Bower Vs Xbower : Eu charları, chineselerden ayıran belirgin bir özellik vardır. Str charlarının imbue'su yoktur, dolayısıyla magic vuramazlar, int charları ise phy vuramazlar. Dolayısıyla eu strlerle karşılaşırken firewall'ı, eu intlerle karşılaırken icewall'ı kullanıyoruz. Bir xbower firewall'ı ancak cleric rod ile 4-5 vuruş yaparak kırabilir. Ama unutmayalım ki, bowerlar firewall içinde de atack yapabilirler. Damage vururlar ve combo kulanabilirler.

Öncelikle bir xbower, extreme açmadan hiçbişey kesemez. Bu skili açtığında ise, hp'si yarıya iner ve defence'da düşer. Exteme açtığı anda xbower bir charı tek critde aşağı alabiliriz. Xbowerlarla veya diğer eu charlarla pvp yaparken snow açmayı unutmayın. Euların karakteristik özelliğidir ve yüksek damage vururlar. Bizi bunlardan ancak snow shiled koruyabilir. Firewall kullanırsanız sizi kd yapamaycağı için zaten xbower'ın hiç şansı olmaz. Eğer kullanmam diyorsanız, yapmanız gereken tek şey, extrem açtıktan sonra yapılan ilk damage'i snow shiled ve eğer kd olduysanız shiled ile karşılamak ardından ise combo ile kb yaparak işini bitirmektir.

Bu sistem çok pis patlatılır hatta patlattım bile xbowun vuruş mesefasiyle bi bowerın arasında dağ var xbow uzaklaşır ve bowman ya damageları izler ya fire wallını bozar
Edit:Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sneaky Step -- 7 Ağustos 2009; 15:28:19 >


A Aazam
12 yıl (3123 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: CiGi_27

Arkadaşlar iyi güzel tüm yorum yapanlar yazıyı beğenmiş , o süper yazmışsın , güzel yazmışsın diye övgüler yağdırmış ama yazıyı kimse sonuna kadar okumamış anlaşılan. Sonunda oraya "%100 ALINTIDIR" demiş adam.Siz hala katılıyorum, süpersin.. vs yorumlar yapıyorsunuz.Biraz daha dikkatli olmanız dileğiyle.. Alıntı yapanları baştacı edersek gerçek sahiplerini yere göğre sığdıramayız heralde..


Bu yorumundan dolayı sana katılıyorum dostum...
E ExtremVoodoo
12 yıl (140 mesaj)
eu carlar bi cins blader yatmıyor yatıramıyor yüksek damage vuramıyor bowman desen her taraf b.. gibi kaynıyor yine en iyisiforever gılavieci ;D
F Frobe
12 yıl (7474 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: roroor

eu carlar bi cins blader yatmıyor yatıramıyor yüksek damage vuramıyor bowman desen her taraf b.. gibi kaynıyor yine en iyisiforever gılavieci ;D


konu kapanmıştır silin forumu
E ExtremVoodoo
12 yıl (140 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel


quote:

Orijinalden alıntı: roroor

eu carlar bi cins blader yatmıyor yatıramıyor yüksek damage vuramıyor bowman desen her taraf b.. gibi kaynıyor yine en iyisiforever gılavieci ;D


konu kapanmıştır silin forumu


yorummda son nokta dahada bu yorumun üstüne konu acmayın uleynn
R rappelz32 Konu Sahibi
12 yıl (194 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: roroor


quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel


quote:

Orijinalden alıntı: roroor

eu carlar bi cins blader yatmıyor yatıramıyor yüksek damage vuramıyor bowman desen her taraf b.. gibi kaynıyor yine en iyisiforever gılavieci ;D


konu kapanmıştır silin forumu


yorummda son nokta dahada bu yorumun üstüne konu acmayın uleynn

şimdi yeniden çar acacak olsam glavie açarım o karizma builde bitiyorum her zaman ama 110 u bekleyelim bakalım glavie ye neler katacaklar şuan biraz zorlanıyolar glavierlar gerçekten..