Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
290
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Borçlunun ailesine haciz konulabilir mi?

S SimonGhostRiley Konu Sahibi
5 yıl (38 mesaj)
Arkadaşlar abim bankaya olan kredi borcunu ödememiş.
Abimden alacaklarını alamayınca benim iş yerime 2 avukat geldi.
Dükkandaki eşyaları haczetmek istediklerini söylediler elime haciz tutanağı verip imzalamamı istediler.
Bende imzalamadım adamlarla kavga ettim.
Abimin borcuna karşılık benden mal koparmaya çalışıyorsunuz bu yaptığınız hırsızlıktır dedim.
Sonra nakliyeci çağırıyoruz mallarınızı götürücez dediler daha sonra polis çağırıcaz dediler sanırım blöf yaptılar.
Bende en sonunda sinirlendim kovdum adamları gittiler.
Doğru yapmış mıyım? Sonuçta abimin borcundan bana ne gitsin ondan istesinler.
N No Şuga
5 yıl (663 mesaj)
Kesinlikle doğru yapmışsınız. Bir kefalet durumu vesaire olmadan abinizin borcuna dair size icra yapılması mümkün değil. Ayrıca icrayı alacaklı avukatı değil, icra memuru gerçekleştirir. Eğer avukatların ismini vs. biliyorsanız bulunduğunuz şehir barosuna şikayet edin.
T trustem.111
5 yıl (516 mesaj)
Doğru yapmışsınız hocam, aman sakın hiçbir şeye imza atmayın.. Ahlâksızlık yapmışlar. Arkadaşın dediği gibi kefil vs değilseniz ya da borcu üstlenmediyseniz sizin hiçbir sorumluluğunuz yoktur. Bir tüy bile alamazlar... Ama dikkat edin, haciz ihbarnamesi vs geldiyse ya da gelirse itiraz etmeniz gerekir. Geldi mi öyle birşey? Üzerinde haciz ihbarnamesi ya da 89/1 yazan bir kâğıt geldi mi dükkâna? Ya da başka bi yere?
S sertosman
5 yıl (2758 mesaj)
Değil abinizin borcu, hiç tanımadığınız birinin borcu için bile sizin adresinize gelebilirler. Hatta sizin adresinizde haciz işlemi de yapabilirler. Tabii ki bunun bazı şartları vardır, ve sizin de buna karşı kullanabileceğiniz bir takım hukuki yollar. Gelen gerçekten icra memuru ise bir dahaki sefere aynı tutumu sergilemenizi tavsiye etmem, bir de memurun görevini yapmasına engel olmaktan ceza davası ile uğraşırsınız< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.