Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Boeing, koronavirüs salgınının sarstığı havacılık sektörü için 60 milyar dolar yardım talep etti

Z
zildjiann Konu Sahibi
5 ay (3800 mesaj)Karıştığı kazalardan dolayı 737 MAX tip uçakları yere indirilen ve halen daha sertifikasyon sürecini tamamlayamayan Boeing, tüm bunların üzerine koronavirüs nedeniyle iptal edilen seferlerin getirdiği düşük taleple mücadele ediyor.Ortaya çıkan olumsuzluklar şirketi o kadar sıkıntıya düşürmüş olacak ki yetkililer, 60 milyar dolarlık devlet desteği talebinde bulunmaya karar verdi. Taleplerini ABD Başkanı Donald Trump’a ileten Boeing’in yüzü ise bu sefer gülecek gibi görünüyor.Boeing’den gelen yardım talebi ile ilgili konuşan Trump, “Boeing’i korumamız gerektiğini düşünüyorum. Görünüşe göre havayollarının işleri iyi gitmediğinde Boeing’in de işleri iyi gitmiyor. Bu yüzden Boeing’e yardım edeceğiz.” ifadelerini kullandı.Ayrıca Bkz.Elektrik Üretim AŞ, İngiliz Rolls-Royce ile mini nükleer reaktör geliştirecekTrump’ın açıklamasının ardından Boeing ise teşekkür maiyetinde bir açıklama apmayı ihmal etmedi. Şirket açıklamasında, “Başkan ile idarenin 2.5 milyon kişiye sağladığımız iş imkânı ve şirketimizin büyümesine katkı sağlayan 17 bin tedarikçimiz için gösterdiği desteği memnuniyetle karşıladık. Boeing’i ABD’nin bir numaralı ihracatçısı olma özelliğini söz konusu rakamlarla koruyor.” tespitinde bulundu.Desteğin kredi garantisi kapsamında gelebileceğini ve hava taşımacılığının geleceği için iyimser olan Boeing açıklamanın devamında, “Sektörün uzun vade görünümü halen daha güçlü duruyor. Ancak yolcu trafiği salgın öncesi seviyeler çıkmadıkça havacılık sektörü ve etrafında dönen ekonominin idamesi için devlet desteği şart.” dedi.Kelimeler özenle seçilmişÜlke ile dünya kamuoyu nezdinde karıştığı kazalardan henüz aklanmayan şirketin yardım kapsamında seçtiği cümlelerde ise özenli ve temkinli davrandığı dikkatlerden kaçmıyor. Şirket yardımın direk Boeing’in kasasına girmeyeceğini ve paranın tedarikçileri aracılığıyla dolaşıma girerek Amerikan havacılık endüstrisinin tümüne fayda sağlayacağını iddia ediyor.Koronavirüs salgını, havaalanlarını da uçak mezarlığına çevirmeye başladı. Galeride farklı havaalanlarından çekilmiş görüntülere göz atabilirsiniz.
 Haberi Portalda Gör

En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
Tabakhaneye mok yetiştirir gibi iş yapıp pazarı Airbus A320neo ailesine kaptırmamak için alelacele 737 Max'ı çıkarttılar. Lion Air kazasında pilotlara suç attılar ancak Etyopya Hava...
Yoruma Git
Yorumun Devamı yc#1 - 5 ay +3

S
ssbrutality
5 ay (1863 mesaj)
Korona bahane, bugüne kadar yaptiklari yanlışın netice ve bedelini tazmin etmek istemisler anlaşılan.
Y
yc#1
5 ay (2074 mesaj)
Tabakhaneye mok yetiştirir gibi iş yapıp pazarı Airbus A320neo ailesine kaptırmamak için alelacele 737 Max'ı çıkarttılar. Lion Air kazasında pilotlara suç attılar ancak Etyopya Havayolarına ait uçak 1000 km hızla toprağa gömülünce MCAS mızrağı çuvala sığmaz oldu. Beter olsunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yc#1 -- 23 Mart 2020; 20:19:33 >


K
khaos
5 ay (4414 mesaj)
Abd batmalarına izin vermez ama beterini hak ettiler.
A
artenis
5 ay (3816 mesaj)
Ev alırken ki kredi oranı bizde %80 den %90 a çıktı CORONA KRİZ PAKETİNDE, bizi örnek alsın ABEDE kurtarsın boeingi...
J
joven
5 ay (1234 mesaj)
Havacılık sektörü şu bir kaç ayda bu hale düşüyorsa bu işte bir saçmalık olduğu ortada halbuki butip şirketlerin ileriye dönük kısa orta uzun vade planlaları olur sanırım kardan zararı fatura etmek istiyorlar


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y
yc#1
5 ay (2074 mesaj)
Ellerindeki siparişlere güveniyorlar ancak 11 Eylül gibi beklenmeyen olaylarda sudan çıkmış balığa dönebiliyorlar. Ayrıca 737 Max olayında olduğu gibi bazı pisliklerin ortadan kaldırılması gerekirken halının altına süpürülmesi hiç beklemedikleri anda suratlarına patlıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @joven

A
anlıkmood
5 ay (6 mesaj)
koronavirüs salgınından önce başları sıkıntıdaydı zaten. korona bahane olmuş sanki biraz
İ
ipli jeton
2 ay (5907 mesaj)
If it's Boeing, i'm not going.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 19 Haziran 2020; 10:16:48 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.