Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Boeing 737 MAX’ı yeniden gökyüzüne çıkaracak sertifikasyon uçuşu, yakında gerçekleştirilebilir

Z zildjiann Konu Sahibi
7 ay (4102 mesaj)Boeing’in en çok satan uçağı konumunda bulanan 737 MAX, toplamda 346 insanın hayatına mal olan iki kaza sonrası Mart 2019 itibariyle yere indirilmişti. Söz konusu tarihten itibaren başlayan inceleme, soruşturma ve en nihayetindeki sertifikasyon aşaması ile ilgili yaşanan gelişmeler, uçağın lehinde bir karar verilme sürecinin sürekli ertelenmesine neden olmuştu. Ortaya çıkan bu duruma ek olarak dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını da Boeing başta olmak üzere neredeyse tüm havayolu şirketlerini derinden sarsmıştı.Ayrıca Bkz.Dünyayı tehdit eden kuyruklu yıldız temalı felaket filmi Greenland’in ilk fragmanı yayınlandı737 MAX’ın kaderinde kilit öneme sahip olan sertifikasyon uçuşu kapsamında Cuma günü bazı gelişmeler yaşandı. İsmi açıklanmayan iki yetkili, önümüzdeki Salı günü 737 MAX’ın serfikasyon uçuşunun gerçekleştirilebileceği sinyallerini verdi. Resmi kanallarca henüz doğrulanmasa da en az iki gün sürmesi beklenen test uçuşu ile uçağın yeniden havalanmasıyla ilgili engellerden biri aşılmış olacak.Sertifikasyon uçuşu, gökyüzüne dönüş için yeterli değilSertifikasyon uçuşu, 737 MAX’ın tekrar uçması için yeterli yegâne kriter değil. Takip eden süreçte Amerikan Havacılık Dairesi’nin (FAA), pilot eğitimleri ve diğer zorunluluklarla ilgili ana hatları belirlemesi bekleniyor. Tüm bu adımların atılıp sorumlulukların yerine getirilmesinin ise Eylül ayını bulabileceği belirtiliyor.FAA yetkililerinin konu ile ilgili yaptıkları açıklamada, “Kurum, Boeing ve 737 MAX süreci ile ilgili sürekli görüşme halinde. Uçağın yeniden havalanması için FAA’nın her açıdan tatmin olması gerekmektedir” sözleri dikkat çekiyor.Artık bir yılan hikâyesine dönen süreçle ilgili bakalım başka ertelemeler olacak mı?


 Haberi Portalda Gör


E estf
7 ay (129 mesaj)
daha çok insan ölmeli, çünkü amerikan şirketi boktan tasarım ve yetersiz yazılım-argeden dolayı zarar etmemek için yalanlar uydurmakta ve dünyanın geri kalanları bu duruma sesini çıkarmamakta.

darısı insanlık tarihinin en büyük tokatçılık projesi olan f35in başına bol bol alırız bu gidişle, f-4lerde aldığımız gibi rüşvet vs karışmadan alırız kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estf -- 27 Haziran 2020; 23:51:19 >


A asig
7 ay (1612 mesaj)
bakalım ab de uçabilecekim üretim devam ettiğine göre abd kuru sıkıyor
V Virinom
7 ay (2965 mesaj)
Neden bu gelişmeye güzel dediniz ki? O uçakların hiçbir zaman uçmaması lazım. Çok istiyorsan editör bey sertifikasyon uçuşunda uçağa binebilirsin. Şahsım adına asla 737 MAX e binmeyeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


S SomeoneWhoCares
7 ay (2274 mesaj)
Fiziksel bir problem yazılımla çözülmez. Ne intel ne boeing bunu halen anlayamadı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: FrknEgeOztrkJ Jon_Kar
7 ay (2079 mesaj)
F35 tokatcilik projesi imis

F35 projesi maliyeti 1,5 trilyon dolardan fazla.
Ama Amerika bu kadar parayi ulkeleri tokatlamak icin harcadı degil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jon_Kar -- 28 Haziran 2020; 20:6:15 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.