Bu konudaki kullanıcılar: 8 misafir, 6 mobil kullanıcı
4613
Cevap
122718
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: BMW 5 SERiSi G30- (231. sayfa)

D
Deackhead
8 sa. önce (159 mesaj)
30000 euroluk bir araç hocam o resimdeki, eş dost arabasıyla hava atılacak bir mevzu yok. Güncel koşullarda aracınız muhtemelen iki tane alır Türkiye’de satsanız. Türkiye’de M4 abez fiyatlarda olabilir ama bu aracın 30-35 bin euroluk bir araç olduğu gerçeğini değiştirmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: ChatatataBu mesajda bahsedilenler: @Zerathull

Z
Zerathull
8 sa. önce (4534 mesaj)
Tamam hocam sana hayırlı dönmeler, sen muhakeme kabiliyeti olan insanlarla muhatap ol. Biz sana yetemiyoruz burada, ne driftten, ne arabadan, ne yol tutuştan, ne lastikten hiçbir şeyden anlamıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 6 Ağustos 2020; 12:33:1 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Deackhead

D
Deackhead
8 sa. önce (159 mesaj)
Hocam merak ettim ne titrin var da gelip burada sana drift videosu atacakmışım da sen değerlendirecekmişsin? Bir jant boyutundan konu açıldı, nerelere geldi. Psikolojikmiş oymuş buymuş, ya gerek yok ki hocam bunlara. İsteyen istediğini takıp biner yani çok küçük bir olay bu. Herkesin bir fikri var bu forumda, kimi arkadaşlarımız teknolojik özelliklere, güvenlik özelliklerine çok dikkat ediyorlar. KAFAStır, kaç kamera vardır anlamam mesela ben, ama benim de dikkatimi çeken bir yol tutuş sorunu hasıl oldu. Bunu dile getirdim. İnternetin derin çukurlarından genel geçer yazılmış bir article getirip hayır yanlışsın demenin bir anlamı yok. Gerçekten bunun böyle olduğunu bilmesem, buna inanmasam zaten söylemezdim.

9 senedir 5 serisi kullanıyorum hocam ben. Toplamda 300000 km yol yapmışım bu araçlarla. F10’un girmediği Avrupa ülkesi kalmamıştır. Farklı ülkelerdeki buluşmalarda çok insanın aracına binme fırsatı buldum, o yüzden sağlıklı bir değerlendirme yapabildiğimi düşünüyorum. Farklı farklı donanımda 200-300 F10’a binmişimdir yani. Saçma gibi geliyor olabilir, ama gerçekten öyle.

Dediğim gibi canınız sağolsun, değerlendirirsiniz, sonuç olarak kanaat size aittir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: Chatatata

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Zerathull

Z
Zerathull
7 sa. önce (4534 mesaj)
Otomobil konusunda herhangi bir titrim olması mı gerekiyor? Ben değerlendireceğim demedim ki atta görelim "cayur cuyur" yanlamanı dedim. 9 sene F10 kullanınca ne oluyor? Sanki 9 senedir 911 falan kullanıyorsunuz yahu, altı üstü bir 170 beygir bir araç. Belki 9 sene 170 beygir araç kullandığınız için 252 size çok fazla gelmiş olabilir.

Bende bunun "bence" böyle olmadığını dile getirdim, fakat her şeyin eğitimini almış ve her şeyi bilen siz garip bir moda girdiniz. Her mesajın başında bir giydirme, sonunda da "canınız sağolsun" efekti var.

Edit: YUKARIDA YAZDIĞIM HER ŞEYİ BOŞA YAZMIŞIM.Zaten mesaj geçmişinize bakınca tartışılmayacak bir adam olduğunuzu da çok net gördüm. Burada palavra atıp duruyorsunuz boş boş. 9 Senedir 5 serisi kullanıyorsunuz fakat 2014 yılındaki mesajınızda "DSG haricinde otomatik hiç kullanmadım. DSG gerçekten çok güzeldi. Onun gibi otomatik olduğunu hiç hissettirmeyen bir otomatik şanzıman varsa buyurun söyleyin, direkt ona bakacağım. Gerçekten manuel kullanmak yoksa akıl kârı değil." yazmışsınız demek manuel f10 kullanıyordunuz o kadar yıldır ha? 2014'de 35.000'e araba bakıyormuşsunuz ama 9 yıldır F10 kullanıyorsunuz falan filan. Aynen aynen. Sonradan görme olduğunuzu her mesajı paraya bağlamanızdan bir de başka bir konuda görmüş olduğum "40.000 tl fazladan vererek aldığım adaptif far opsiyonlu aracım var. " şu mesajdan anlamıştım ama üzerine gitmemiştim. Canımı sıktığınız için mesai saatinde 10 dakikamı mesajlarınıza ayırdım ve yetti. Ha bir de şu konu var ayrı komedi;


2018 yılına aithttps://forum.donanimhaber.com/150-000-bandinda-2-el-arac-tavsiyesi--130676824#130682281 konudan alıntı yapıyorum;

"* BMW F10 5.20i Sedan
Tam istediğim donanım listesine sahip. Motoru benim istediğim güçte, ancak yakıt meselesi beni korkutuyor. ZF şanzıman artısı var. 160.000'e yaklaştıkça hayalet göstergeli ve vakum opsiyonlu temiz araçlar bulunabilir bence.

1. Sizce 3 serisi ile E segmenti araçlar arasında ciddi bir iç mekan kalitesi farkı var mı? E segmenti araç alınabiliyorken D segmenti düşünmek mantıklı mı?"

"Şahsen bu araçları test sürüşü dışında hiç kullanmadım, dolayısıyla uzun dönem deneyimin hiç yok denilebilir. Her gün Koşuyolu-Kurtköy (Teknopark İstanbul) arası gidip geleceğim, yaklaşık 40-50 km denebilir. Bunun dışında senede bir kere Almanya, İspanya, Hollanda vs. gibi Avrupa ülkelerine gidip geleceğiz."

Yahu bu mesajlar 2018 yılına ait, sözde 9 yıldır F10 kullanıyorsunuz, 2018'de daha hayatınızda F10'a binmemişsiniz yakıtı korkutuyor falan yazıyorsunuz E segment araç nasıldır falan diyorsunuz. Bir de "şahsen bu araçları test sürüşü dışında hiç kullanmadım demişsiniz." Hadi hocam palavraları başka konuda sık lütfen. İnternet maalesef böyle kötü bir şey işte.2018'e kadar hayatında Bmw'ye binmemiş adam 2020'de eğitim M4 falan okuyor bize.
< Resime gitmek için tıklayın >

Son edit: Bana mesaj atmışsınız " Bu hesabı tek kişi kullanmıyorum. Donanımhaber'de iki haftadır etkin olarak varım. Bunu da profilden bakarak görebilirsin zaten." falan diye, fakat cevap veremedim buradan yazayım. Benim mesajları da kuzenim(!) yazmış. Hala garip garip yalan söylüyorsunuz yok 2018'de arkadaşınızın araç almasına ön ayak olmuşsunuz 2015'de kendinizin f10'u varmış. Yahu kendiniz 3 senedir F10 kullanıyorsanız yakıtı niye foruma soruyorsunuz?Forumda çok değişik insan gördüm, sizin kadarını görmemiştim. Sizin durumun tedaviye ihtiyacı olabilir. Bir de geçmişi gizlemişsiniz, artık bundan sonra rahat rahat palavra atabilirsiniz. Neyse konuştukça daha fazla yalan söylüyorsunuz, ben sizi blokluyorum, ikimizde huzura eriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 6 Ağustos 2020; 13:40:19 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Deackhead

A
agrimo
4 sa. önce (381 mesaj)
Virajını, yol tutuşunu bilmem ama 20 inch jantın görünümü çok değiştirdiği görüşündeyim.

2018 yılında aracı teslim aldığımdan beri 20 inch jant ile kullanıyorum ve gayet de memnunum.

Tabii bu arada konfor oldukça göreceli bir kavram.

İki yıl evvel jantın fotoğrafını yüklemiştim. Bu da aracın fotoğrafı.

< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G
guvenxoca
4 sa. önce (1704 mesaj)
Şu anda Bmw Türkiyede araç satışı yapmıyor şaka gibi...

Ellerinde araç yokmuş ...

5 serisi kapora alsak en erken ekim başı teslim , o da belki diyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenxoca -- 6 Ağustos 2020; 16:15:4 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Z
Zerathull
4 sa. önce (4534 mesaj)
Hocam görsel olarak tartışmasız zaten çok daha iyi duruyor. Hatta görsel olarak bakarsak 18 baya küçük kalıyor bence.

Jantları opsiyon olarak mı almıştınız yoksa sonradan mı hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 6 Ağustos 2020; 16:20:55 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @agrimo

E
ejlover
3 sa. önce (1396 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Deackhead

Hocam 252 bg’nin arkadan itiş bir araç için önemli bir güç olduğunu biliyorsunuzdur umarım. Her gaza bastığınızda ESP’nin devreye girmesi benim için normal bir durum değil.

Unutmayın ki aracınızda spor süspansiyon olduğunu da ilk ben söylemiştim, o kadar çok araca binip test ettim ki, artık bir farklılık olduğunu girdiğim anda anlıyorum. Gayet tabii 15-20 bin ₺ verip lastik jant almak herkes için anlamlı olmayabilir, tıpkı Avrupa’da sunrooflu aracın tercih edilmemesi gibi. 25.000 km ancak gidiyor benim dediğim lastikler. Ben eylül ayında 2600 km Danimarka’ya gideceğim ve bunlara maalesef ihtiyacım oluyor. Mevzu budur.
@Zerathull Hocam ben pist eğitimi almış birinin pist lastik basıncı olayını bilmediği noktada bırakmıştım işi Sabrınız ve araştırma kaliteniz için ayrıca tebrik ediyorum meslek gereği kendimden beklerdim bu performansı

Kilo başına yalnızca 0,15 beygir düşen bir araç için konuşulan konunun oldukça gereksiz olduğunu düşünüp sustum (kilo başına 1.09 HP düşen bir aracım olmasına, bu araçla pist eğitimleri de dahil olmak üzere sertifikalarım bulunması konularına da girmemiştim de detaylarına yine girmiyorum )

Tüm bunların üzerine bir de spor süspansiyon olduğunu benden öğrendiniz lafı gelince zaten tuzu biberi oldu ki arkadaşa bunu söyleyen benim bkz.

şu mesajım:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/144841541
"Bu arada M paketse araç "spor süspansiyon iptali" var mı aracınızda? M amortisörlerle geldiyse o da etkiler."

üzerine gelen şu cevap:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/144841727
"süspansiyon farklı mı bilmiyorum. 530i’nin fren sistemi farklıymış 520i’den. Belki pakette M süspansiyon da vardır. Sizlerde var mı?"

üstüne "spor süspansiyonu benden öğrendiniz" lafı özetliyor durumu

"30 yanak yakıt tüketimini bile ne kadar etkiliyor" kısmına girsek hiç çıkamayız zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ejlover -- 6 Ağustos 2020; 19:51:37 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Zerathull

E
ejlover
3 sa. önce (1396 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

Şu anda Bmw Türkiyede araç satışı yapmıyor şaka gibi...

Ellerinde araç yokmuş ...

5 serisi kapora alsak en erken ekim başı teslim , o da belki diyorlar...
Hocam o yüzden ilk gelen araçları galeriler süpürüp 1.050.000-1.185.000TL gibi fiyatlardan 80-200km aralıklarında tuttuklarına .. satıyorlar
Z
Zerathull
3 sa. önce (4534 mesaj)
Hocam guldurdunuz, sagolun.

Arkadas bir de hala cocuk gibi yalan soyluyor. Hayir dusunmeden salliyor belli her tarafi tutarsizlik.

Bu arada meslek nedir hocam merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 6 Ağustos 2020; 19:19:26 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ejlover

A
agrimo
2 sa. önce (381 mesaj)
Arabanın donanımına dahil değildi jantlar; ekstra olarak aldım.

BMW'nin uygun fiyatlı yazlık ve kışlık jant-lastik setleri oluyor ya.

İşte o yazlık setlerden biri benim aldığım.

Aklımda kaldığı kadarıyla jant-lastik takım olarak 2200 Euro + KDV gibi bir fiyatı vardı.
Bu mesajda bahsedilenler: @Zerathull

E
ejlover
26 dk. önce (1396 mesaj)
30 yanak kısmında ben de sesli güldüm yazmayacaktım da dayanamadım artık

Mühendislik fakültesinde Doçent Dr.'um hocam. Meslek gereği araştırma, bilimsel çalışmalar olduğu için hayatımız, desteklenmemiş verileri bilgi olarak almamaya alıştık; göz ardı ediyoruz artık otomatikman gerçek bilgi olmayan şeyleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ejlover -- 6 Ağustos 2020; 19:55:52 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Zerathull

M
murmuro
15 dk. önce (372 mesaj)
Hocam tam bir işinin hakkını veren avukat olarak derin araştırma yapmışsınız tebrik ediyorum valla, benim sabrım bu kadar olmazdı
Bu arada bagaj havuzu aldınız mı, aldıysanız nasıl bişey memnun musunuz acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Zerathull

S
sk67a
8 dk. önce (7551 mesaj)
Vaay ejlover hocam; bir başka Mühendislik Fakültesi’nde bir başka Doçent Dr. olan bendenizden size selamlar, saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ejlover
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.