Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
11
Cevap
10941
Tıklama
0
Öne Çıkarma
X-Men: Destiny İnceleme
Şehir : #İstanbul

L LeVO Konu Sahibi
9 yıl (8608 mesaj)
Açıklama: Bazı kahramanların kaderi önceden yazılmıştır!

     Bir X-Men oyunu aldığınızda beklediğiniz deneyim bellidir. X-Men karakterlerinden birini kontrol edip ya Magneto'ya ve örgütüne dur dersiniz ya da mutant karşıtı örgütler ile kozlarınızı paylaşırsınız. Ancak X-Men: Destiny duyurulduğundan beridir RPG oyunları konusunda ustalığıyla bilinen Silicon Knights'ın bu konuya farklı bir yaklaşım tarzı benimsediğini görmüştük. Silicon Knights, bilinenin aksine X-Men Destiny'de bilindik karakterleri oynatmak yerine oyunseverlere bilinmedik yeni yüzleri sunma peşine gidiyor. Peki bu iyi bir şey mi, yoksa kötü mü? Dilerseniz bir an önce incelemeye başlayalım ve Silicon Knights imzalı yeni X-Men oyununun derinliklerine dalalım.

     X-Men: Destiny, Bastion adlı bir düşmanı yok etmek için Magneto ile güçlerini birleştiren Professor X'in ölmesiyle başlayan konu dizisini ele alıyor.. Bu savaşta Professor X ölürken Magneto ise ortadan kayboluyor ve nerede olduğuyla ilgili kimsenin bir bilgisi yok. X-Men'in kontrolü ise artık Cyclops'ta. X-Men her zaman mutant'lar ile insanların huzur içinde yaşaması gerektiği gayesini korurken 'Purifiers' adlı mutant düşmanı örgütler ise gördükleri her mutantı öldürmeyi kendine amaç belirlemiş durumdalar. X-Men: Destiny dünyası bu durumdayken oyunumuz Professor X'in ölüm töreniyle başlıyor ve MRD adındaki insanların ve mutantların huzur içinde yaşamasına inanan bir örgütün lideri Luis Reyes ile X-Men'in çiçeği burnunda patronu Cyclops'un sahnede barış dolu mesajlar verdiğine tanıklık ediyoruz.

''     Bu tanıtım videosunun hemen ardından size 3 karakter arasında seçim hakkı tanınıyor. Karakteri seçtiğimiz andan itibaren ortalık bir anda mahşer alanına dönüyor ve her yer patlamaya başlıyor. Karakterlerimizi tanıtırsak; Profesyonel bir futbolcu olma hâyâliyle yanıp tutaşan Grant Alexander, anti-mutant örgütü Purifier'da bir asker olan Adrian Luca ve daha güçlerinin farkına yeni yeni varacak olan mutant Aimi Yoshida. Bu 3 karakterin her biri X-Men: Destiny'de bize farklı bir hikaye sunuyor ve X-Men dünyasına bakış açıları yüzünden hepsinin sunduğu deneyimi birbirinden ayırabiliriz. Her X-Men oyununda mutant kontrolünü sağlarken Destiny'nin mutant olmayan karakterleri de bize kontrol etmemizi sağlaması çok orjinal bir fikir olmuş. Böylece insanların mutantların hüküm sürmeye başladığı bir dünyada nasıl bir yaşam ile mücadele ettiklerini daha iyi görmemizin sağlanması amaçlanıyor.

''     Ben yine mutant hislerimi daha fazla tutamadım ve mutant karakter olan Aimi Yoshida'yı seçiverdim. Mutant babası tarafından bizzat bir gemide terkedilerek büyük şehire tek başına yollanan Yoshida'yı seçer seçmez bu karakterin temel mutant gücünü seçmemiz isteniyor ve oyunun genelini Yoshida'nın bu yeteneği üzerinde götüreceğimiz uyarısı veriliyor. Density Control, Energy Projection veya Shadow Matter adlı 3 temel mutant gücünden biri tercih olarak sunuluyor. Seçiminizi iyi yapın, zirâ oyunu bu yeteneklerden biriyle götürecek ve seçtiğiniz yeteneği geliştireceksiniz. Density Control ile karakterimiz üzerinde koruyucu bir katman yaratbilir. Energy Protection sayesinde alan tabanlı saldırılar yaparken kendimize kalkan yaratbiliyoruz. Shadow Matter ise saldırı menzilimizi uzatan bir saldırı yeteneğine sahip kılıyor Yoshida'yı aynı zamanda kısa çaplı ışınlanma yeteneğini sunuyor.

     Ben ilk önce grafiklere değinmek istiyorum. Bu şaka mı? Son zamanlarda gördüğüm en özensiz kaplamalar ve modellemeler bu oyunda. Silicon Knights'a bu grafikleri hiç yakıştıramadım. Onlarca nâm salmış mutant karakterin üzerinde hiç emek harcanmamış, hiçbir detaya girilmemiş. Eminim X-Men'ler de bu durumdan hiç hoşnut değillerdir. Grafikleri gördüğünüzde bir an oyunun alpha sürümünü oynuyor falan sanabilirsiniz. Ancak sunulan bu ve maalesef gerçekten çamur gibi. Bu tarz çizgi roman uyarlaması oyunlara her zaman Batman: Arkham City'yi göstermekten vazgeçmeyeceğim. Arkasında Activision gibi güçlü bir firmayı barındıran Silicon Knights eminim bundan daha fazlasını yapabilirdi. Maalesef bahane bulamazlar.

İncelemenin devamı için tıklayınızM mertm14022
9 yıl (246 mesaj)
MARVEL'in çogu oyunu başarılı omuyor zaten
A Aynstayn
9 yıl (173 mesaj)
son günlerde video incelemeler gelmemeye başladı
siteye her girişimde acaba battlefield 3 'ün incelemesi yapılmışmıdır diyerek
girmeye başladım
Z zilgar
9 yıl (1041 mesaj)
Marvel'ın güzel oyunlar var fakat bu oyun kritikleri açısından bakacak olursak iyi değil gibi duruyor.
B BSC Misafiri
9 yıl (165602 mesaj)
Allahınızı severseniz video inceleme olmayanları anasayfaya koymayın ilk önce bi sevgi çoşkusu yaşayıp sonra hüzünlere boğuluyorum.
2 2K
9 yıl (12837 mesaj)
Bir umut pre order ile almıştım fos çıktı o kadar da övmüşlerdi.Bu arada PC versiyonu yok oyunun bilginize.
F Fatal1ty.
9 yıl (1705 mesaj)
Acaba Batman'den başka mükemmel bir süper kahraman oyunu göremeyecek miyiz?

< Resime gitmek için tıklayın >
. .Zatoichi.
9 yıl (26013 mesaj)
Yinede bir sans vermeyi dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N neshther33
9 yıl (48 mesaj)
X-Men Origins: Wolverine'i çok beğenmiştim. Ancak inceleme yazısını okuyup video'yu izleyince bu oyunun önceki oyunun gölgesinde kalacağını düşünmeye başladım...
D DeepBlué
9 yıl (54 mesaj)
wolverine güzeldi hadi bakalım hayırlısı...
_ _yakari_
8 yıl (1269 mesaj)
Oyunu dün indirime girdiği için aldım... Ara sahneler oyunu çok yavaşlatıyor...3 dk oyun 5 dk video...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


W WolF-EyE
8 yıl (4650 mesaj)
Hort oldu madem kısaca bende görüşlerimi paylaşayım:

oyuna birkaç bölüm tahammül edebildim.. bu kadar tek düze, basit, rezalet bir oyun nasıl yapabilmişler hayret..

yahu o kadar masraf edip oyun yapıyorsun, insan biraz özen gösterir..

grafikler: çok kötü, tamam wii de çok iyi grafik beklemiyoruz ama bu oyunun grafikler çok kötü.. 2000-2001 yılında yapılmış olsa tamam diyecem.. wii'deki en basit oyun bile bundan daha iyi grafiklere sahip

oynanabilirlik: 3 yaşında çocuklar için tasarlanmış.. frameler çok kötü, kasılarak ilerliyor.. aynı tipte adamlar 1-2 çeşit kombo.. bitsede bir sonraki bölüme geçsek diye dövüyosun düşmanları.. bi sonraki bölüme geliyosun.. süpriiizzzz.. aynı adamlar, aynı kombolar (kombo demeye bin şahit ister)

bu kadar basit ilerliyorsun, bölüm sonu boss'a geliyorsun, daha ilk boss, geçmek için ecel terleri döküyorsun.. hani bölümler ilerledikçe zorluk artar. normali böyledir.. bunda böyle bişey yok, bi baskıyosun çok basit bi bakıyosun extreme hard

dediğim gibi kombo diye bişey yok.. bi tuşa basıyorsun adam yumruk atıyor, bu kadar..

stage'ler kafadan sallama, acele gelmiş gibi.

uzun lafı kısası 10 üzerinden sıfır bir oyun.. yer kaplamasın diye sildim zaten.. almadan önce bir daha düşünün..DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.