Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
3065
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Toy Story Mania İnceleme
Etiket : #Vurgulu
Şehir : #İstanbul

L Lincourt Konu Sahibi
12 yıl (9966 mesaj)
Açıklama: Woody ve arkadaşları ile tekrar buluşuyoruz.

Sinemalarda animasyon filmi bazında önemli bir kapıyı aralayan Toy Story ikinci filmi dışında bir çok yapımı ve oyuncakları ile hala ilk günki etkisini koruyor. Önümüzdeki dönemlerde yeni filmi ile de tekrar gündeme gelecek olan Toy Story, yeni oyunu ile Wii oyuncularının karşısına çıktı.

İsmini çocukların uğrak noktalarından biri olan Disneyland’taki Toy Story Midway Mania’dan alan oyun hemen hemen aynı eğlenceyi evlerinizde oyun severlere sunmak için yapılmış.

''Oyunu açtığınızda sizleri 4 farklı menü karşılıyor. Ayarlar kısmını es geçecek olursak aslında bu kalan üç kısmında birbirleri ile bağlantılı olduklarını söyleyebilirim. Oyunda bir hikaye modu bulunuyor fakat bu hikaye modunun serbest oynama modundan çok farklı olduğunu söyleyemeyeceğim. Aradaki tek fark hikaye modunda oyunun ana hatlarını oluşturan minik oyunları belli bir sıraya göre yapıyorken serbest oyun modunda adından da anlaşılacağı gibi dilediğiniz sıraya göre oynuyorsunuz.
 
Hediye kısmında ise bazı oyunların kilitlerini açıyorsunuz. Bu kilit açma işlemi ise tabi ki istediğiniz şekilde gerçekleşmiyor. Bu kısımdaki kapalı olan oyunların kilidini açabilmek için öncelikle hikaye modunda bölümleri geçip puan toplamanız gerekli. Bu puanlarla farklı puanlamalara sahip oyunların kilidini açıp oynayabiliyorsunuz.

Toy Story Mania’da bir çok mini oyun bulunuyor. Fakat bu mini oyunların hemen hemen hepsi hedefi tutturma üzerine kurulmuş. Bu oyunu oynarken braz sıkıcı bir hal alsada oyun modlarındaki farklı kurallar bu durumu bir nebze de olsun kurtarabiliyor.

''Halka geçirme, tilt, pasta atışı ve ülkemizde bul karayı al parayı diye bilinen oyun türü gibi bir çok mini oyun Toy Story Mania’da kendisine yer edinmiş. Oyunların kimisinde hedefi vurmaya çalışırken kimisinde ise zamanlamaya ve yön verme kabiliyetinize güvenmeniz gerekiyor. Bu oyunların her biri de farklı Toy Story karakterleri tarafından sunuluyor. Başta Woody, Buzz, Rex ve Yeşil Askerler olmak üzere Toy Story filminde bulunan hemen hemen her karaktere oyunda yer verilmiş.

Oyunun belki de en büyük artılarından birisi dört kişiye kadar çoklu oyuncu desteği sağlamasıdır. Her ne kadar kalabalık oynayınca ekrandaki hedef işaretleri büyük bir kamaşaya sebep olsa da bu durum aksine eğlenmenize daha da yardımcı oluyor.

İncelemenin devamı için tıklayınız


DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.