Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
29
Cevap
15867
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Terraria İnceleme
Şehir : #Ankara

R razzraziel Konu Sahibi
10 yıl (4956 mesaj)
Açıklama: Kazmanızı kapın, kılıcınızı kuşanın. Yeni bir dünya kuruyoruz.


     Minecraft’ın başarısının altında sunduğu özgürlük ve görsellik yerine oynanışa önem vermesi yatıyordu. Yüz binlerce oyuncuyu kısa bir sürede kendine bağımlı hale getirmesinin asıl nedeni bunlardı. Yani yapımcılar bize bir kum havuzu sunuyordu ve kendi hayal dünyamıza göre o kum havuzunda oynuyorduk. İşte Terraria da aynı şeyi farklı bir açıdan sunuyor. Kısaca özetleyecek olursak Terraria için Minecraft’ın iki boyutlu hâli diyebiliriz.

     Terraria, Re-Logic’teki bir elin parmaklarını bile geçmeyen sayıda yapımcı tarafından yaklaşık iki ay içerisinde geliştirilmiş. Eski atari oyunlarının (SNES dönemi) görselliğine sahip olan dünyada, ıssız ve gizemli bir adaya düşmüşcesine medeniyete sıfırdan başlıyor; yer altı madenlerinizi kazıyor, kendi evinizi inşa ediyor ve hatta şehrinizi bile kurabiliyorsunuz. Oyun boyunca kimseden bir görev ya da emir almıyorsunuz ve sadece kendi maceranızın peşinden koşuyorsunuz. Taş ve sopalarla başladığınız bu macerayı, üretim zincirinde yükseldikçe lazerli silahlara ve bombalara kadar ilerletebiliyorsunuz. Kendi medeniyetinizi yükseltmek için tüm oyun haritasının altını üstüne getirirken, daha güçlü bir savaşçı olacak ve devasa Boss’larla mücadele etmek zorunda kalacaksınız.

''
     Terraria’ya başladığınızda sizden ilk olarak kendi karakterinizi yaratmanız isteniyor. Piksellerden oluşmuş karakterinizin saçını başını ve kıyafetlerini değiştirdikten sonra oynayacağınız haritanın büyüklüğünü belirliyorsunuz. Large harita tek başınıza oynamak için aşırı derecede büyük gelecektir ve zemine doğru ilerlemeniz çok uzun sürecektir. Bu nedenle eğer ilk başta oyunu öğrenmek ve tek başınıza oynamak istiyorsanız Small harita ile başlamanız yerinde olacaktır. Haritaların büyüklükleri değişse de hepsi rastgele üretildikleri için içerik açısından dengeli bir şekilde yaratılıyorlar. Diğer yandan, bu şekilde istediğiniz kadar yeni harita yaratabilmek, tekrar oynanabilirliği arttırıyor ve her seferinde karşınıza tamamen farklı ve keşfetmeye açık bir dünya sunuyor.

''
     Haritaya ilk defa giriş yaptığınızda ilkel yaşantınız da başlamış oluyor. Sahip olduğunuz bakır balta ve kazma ile kendi dünyanızı şekillendirmek için ilk adımları atıyorsunuz. Sizinle birlikte doğan diğer karakter, kuracağınız eve yerkeşmek için can atıyor. Bu NPC’den oyunla ilgili bilgiler alabiliyorsunuz fakat öğreneceğiniz şeyler çok genel olduğu için ilk başta Terraria’da zorlanabilirsiniz. Bu nedenle oyuna girdiğinizde ilk defa başlayanlar için çok da sıcak davranılmadığını farkedeceksiniz çünkü oyunun işleyişi ve üretim zinciri ile ilgili bilgi kaynaklarını barındırmıyor. Tüm bunları kendiniz öğrenmeniz ya da internet sitelerinde araştırmanız gerekiyor. Genel oynanışa kısa bir süre sonra alışıyor ve hızlıca bağımlı durumuna geliyorsunuz, o nedenle öğrenme kısmında pek fazla sorun olmuyor fakat üretim konusunda tüm oyun boyunca gerekli bilgilerin eksikliğini hissedeceksiniz. Tüm oyun boyunca en gelişmiş eşyaları üretmek için çabalıyorsunuz ve bu nedenle bunların nasıl üretileceğini görememek oyunun en büyük sıkıntılarından biri oluyor (Sadece silah sayısı bile 50’yi aşıyor).

İncelemenin devamı için tıklayınızS ShafakCool
10 yıl (591 mesaj)
İnceleme için teşekkürler. Yalnız oyundaki eşyaların nasıl üretildiğinin yer almaması zaten keşif üzerine kurulu olmasından kaynaklanmıyor mu Minecraft gibi?
X xenferious
10 yıl (711 mesaj)
muhtesemmmmmmm seviyorumj ya
Q Quirah
10 yıl (25572 mesaj)
Oyun çok eğlenceli fakat daha eklenecek sürüyle şey var. Mod desteği bir an önce gelmeli.
Ayrıca multiplayer sistemi geliştirilmeli, tek tek forumlarda server ip'si arıyoruz. :) Gerçi, uğraş verdiğimiz yapıların dağıtılma ihtimalini düşünürsek, bir yana iyi böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quirah -- 30 Mayıs 2011; 19:33:32 >


T TroubLe43
10 yıl (2 mesaj)
Çok eğlenceli bir oyun, bu arada eşyaları üretirken CraftingTable'da elinizdekilerle neler yapabildiğinizi görüyorsunuz. Buda Minecraft'ta olmayan birşey, minecraft'ta tahminsel şekilde birşeyler üretirken, Bu oyunda elinizdekilerle neler yapılacağını görüyorsunuz. İnceleme için teşekkürler.
_ _giray_
10 yıl (474 mesaj)
Minecraft incelemeside bekliyoruz. :-D
Bu oyunda bir türlü evime silah satıcısı filan sokamadım başka odalara rağmen. :S
M Mactavish-
10 yıl (10168 mesaj)
teşekkürler
pc nin kendine özel oyunu olmuş :D
A aygun61
9 yıl (1520 mesaj)
Ne kadar fuzili oyun var İnceliyorsunuz.
G GodOfWar58
9 yıl (220 mesaj)
@aygun61
Sanane belki ben bu oyunu merak ediyordum.Hem bu incelemeyi yapan arkadaşın yetkisi yazılı inceleme yapmakla sınırlı.Yani adam kendi görevini yapıyor.Eğer video inceleme istiyorsan Ersin Kılıç'a ulaş.
B BSC Misafiri
9 yıl (166416 mesaj)
Şakamı bu ?
Q Quirah
9 yıl (25572 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: aygun61

Ne kadar fuzili oyun var İnceliyorsunuz.

Oyun oynayan herkes cilalanmış, makyajlanmış, birbirinin aynısı yapımlara(Her ne kadar Terraria Minecraft'a benzese de) ilgi göstermek zorunda değil. Başkalarının kararlarına biraz saygılı olun. Herşey grafik değil.
B BSC Misafiri
9 yıl (166416 mesaj)
Bu oyuna fuzuli oyun diyenin aklını karışlarım. Çok net konuşuyorum. 8.1 gerçekden çok çok az bir puan.

wikia.terraria gibi siteler olmasa oyun oynanılamaz derecede karmaşık ve zor. Oyunun combat sistemide kolay değil, ben eye of ctulthu yu yenemedim mesela hala.

Silah satıcısı değil ki adam. Cephane satıcısı. Onun gelmesi için önce silahın olması lazım. En basit tabancayı dungeonda chestlerde bulabilirsin. Yalnız dungeon için skeletronu yenmen lazım ki sanki imkansız gibi geliyor bana hala.

Arkadaşlar Commandos dahil oynadığım en zor oyun neredeyse. Herkes oynasın.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

N necip_uysal
9 yıl (315 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Bu oyuna fuzuli oyun diyenin aklını karışlarım. Çok net konuşuyorum. 8.1 gerçekden çok çok az bir puan.

wikia.terraria gibi siteler olmasa oyun oynanılamaz derecede karmaşık ve zor. Oyunun combat sistemide kolay değil, ben eye of ctulthu yu yenemedim mesela hala.

Silah satıcısı değil ki adam. Cephane satıcısı. Onun gelmesi için önce silahın olması lazım. En basit tabancayı dungeonda chestlerde bulabilirsin. Yalnız dungeon için skeletronu yenmen lazım ki sanki imkansız gibi geliyor bana hala.

Arkadaşlar Commandos dahil oynadığım en zor oyun neredeyse. Herkes oynasın.


bu tarz oyunlardan aldığımız zevki yeri gelir cod serisinden alamıyoruz.
yeni çıkan oyunlarda grafikler 10 numara ama oynanıs zevki yerlerde sürünüyor.bu tarz oyunlara şans vermek gerekli.
S smyrna
9 yıl (3682 mesaj)
Her yönden daha kaliteli oyunları oynayıp, bitirdikten sonra oynayacak oyun bulamıyoruz. Arada sırada bu tür -basit de olsa- oyunları oynamak iyidir.
B BSC Misafiri
9 yıl (166416 mesaj)

Z Zierox
9 yıl (953 mesaj)
Minecraft'dan daha güzel gibi
B BSC Misafiri
9 yıl (166416 mesaj)
@BelieveMe Sana Tamamen katılıyorum panpa. Apartmandaki arkadaşlarım minecrafta o oyun oynanmaz iğrenç kare kare diyordu. Herşey grafik değildir beyler.
B BSC Misafiri
9 yıl (166416 mesaj)
1.1 Update ile minecraft Farklı Farklı bir Oyuna döndü Yaklaşık 100 mob var Excalibur Dao gibi cok acayip Silahlar geldi.Christmas update ile de Kardanadam (snowman) Ordusu Eklendi.yeni Orelar Eklendi (Cobalt mythril gibi) Evcil Tavşan Eklendi (arada size 20 can veriyor) 600'den fazla item (eşya) var oyunda.Ormandan Corruption'a Hell'den Dungeon'a Bir sürü şey var.İçerik olarak Minecraft'tan daha fazla içerik barındırıyor.Bana göre minecraft'la karşılaştırılacak bir oyun değil.saten minecraft'ın yapımcılarından biri (büyük ihtimalle Notch) Minecraft ana menüsüne Also try terraria Yazısını koymuş.Anlarsanız başından kalkmayacağınız bir oyun Bu Terrraria.
D diablo2_
9 yıl (306 mesaj)
minecraft ı biraz oynama şansı buldum güzeldi hatta mükemeldi ama ben böyle contra gibi 2d oyunları sevmiyorum yinede oyun ilgimi çekti
B BSC Misafiri
9 yıl (166416 mesaj)
benim server deil ama bi tavsiye Colin's fun Server