Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
7
Cevap
2706
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Defiance İnceleme
Şehir : #İstanbul

Q Quirah Konu Sahibi
8 yıl (25572 mesaj)
Açıklama: Böcekler, mutantlar, uzaylılar... Dünyanı yeniden kurtarmaya hazır mısınız?

Bir tarafta TV dizisi, eğlence sektörünün değişmeyen ismi; diğer yanda ise oyun, eğlence sektörünün yükselişe geçen ismi. TV dizisi ve bir oyun, isimden para kazanmak için geliştirilen o ‘kötü’ oyunlardan başka nasıl bir araya gelebilirdi? Dizi sektörünün önemli ismi SyFy ile MMO piyasasının gediklilerinden Trion Worlds, daha önce denenmemiş bir şeyi denemek için bir araya geldi. Defiance isimli MMO & dizi projesinde bir yandan haftalık olarak dizi yayını yapılacak, diğer yandan da dizide olanlar güncel bir şekilde oyuna aktarılacaktı. Peki SyFy ile Trion, bu projelerinde ne kadar başarılı oldu?

''Konuya başlamadan önce Defiance’ın temasını ve hikayesini göz ucuyla biraz anlatalım. Defiance, patlak veren bir uzaylı savaşı döneminde geçiyor. Bizleri geleceğin San Francisco’suyla tanıştıran oyunun hikayesinin pek de yenilikçi olduğu söylenemez. Defiance’ın oyun tarafında, savaşın patlak verdiği anda bilim adamı Von Bach’ı bulmak için yola çıkıyoruz. Von Bach, Defiance’ın geçtiği dünyada EGO sistemini geliştiren ve yeni teknolojik silahlar üreten bir firmanın sahibi olarak geçiyor. Merak edenler için söyleyelim, şimdiye kadar Defiance ile TV dizisi arasında herhangi bir bağlantı kurulmadı. Fakat gelecek güncellemeler, TV dizisinde yaşananlara odaklı olarak yayınlanacak.

Geleceği temsil eden bir dünyada geçen Defiance, grafiksel açıdan çok güçlü olmasa da, açık dünya oynanışına sahip olan bir oyun olarak bizi etkiliyor. Oluşturulan silah efektleri ve yaratılan atmosfer grafiklerin hanesine artı puan olarak geçiyor. Fakat grafikler genel manada güzel gözükse de, ayrıntıya indiğimizde rahatsız edici kaplama kalitesi, herhangi bir tepki veremeyen öğeler ve kimi zaman kötü duran animasyonlar da grafik açısından göze batıcı unsurlar arasında yer alıyor.

''Grafiğin haricinde oyunumuzun ses kısmına geldiğimizde, yine ahım şahım bir çalışmayla karşılaşamıyoruz. Silahların sesleri rahatsız edici boyutta değil ama bir silah türü için sadece bir tane ses kalıbının kullanılmış. Örneğin iki tane farklı türlerdeki pompalı silahı kullanırken aynı sesi duyuyorsunuz. Silahların yanı sıra karakter seslendirmelerinde biraz daha iyi iş çıkarıldığını söyleyebilirim. Oyunun ana karakterlerinin seslendirmeleri hem başarılı, hem de özgün bir yapıda.

Sesleri, grafikleri geçtik fakat Defiance’ın kendisini nereden anlatmaya başlayalım? Bir MMO olarak mı tasvir edelim, yoksa tek kişilik oyun olarak mı? Trion Worlds ile SyFy, Defiance’ı MMO-TPS yerine tek kişilik bir TPS olarak tanımlasaymış belki daha olumlu tepkiler alabilirmiş. Fakat işin içerisine MMO türü girince, Defiance bu konuda sınıfta kalıyor. Defiance’ı MMO olarak tanımlamaya iten tek şey, açık dünya temasında geçen bir oyunun sürekli olarak bağlantı istemesi. Bunun dışında oyunda MMO türünden izler bulmak zorlaşıyor.

İncelemenin devamı için tıklayınızX xleonhart
8 yıl (1532 mesaj)
video inceleme yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C CommandPrompt
8 yıl (289 mesaj)
Makale okumaya pek de alışık bir millet değiliz,gerçi bu çağda artık herkes öyle oldu sanki biraz.. O yüzden tepki gelmesi yada hit'inin düşük olması normal olacaktır. Şahsen ben yarıya kadar okudum anca,merakla beklediğim bi oyun olsa belki okurdum ama,gerçekci alalım şimdi
B BSC Misafiri
8 yıl (166416 mesaj)
aldığıma alacağıma tek pişman oldugum oyun
İ iARDAs
8 yıl (6214 mesaj)
Bence almayı hiç düşünmüyorum.

TV programıda aman aman değil öyle. Fakat oyun çok kalitesiz geldi bana.
B BD911
8 yıl (4096 mesaj)
Xbox ta mı oynadın?
I I-C-O
8 yıl (9633 mesaj)
Okuma< Resime gitmek için tıklayın >-yazma< Resime gitmek için tıklayın > kültürü asla bitmez,

Video inceleme de izlerim< Resime gitmek için tıklayın >, sayfalarca yazı da okurum.< Resime gitmek için tıklayın >Okuma kültürü olmasaydı şimdi ortada forum kalmazdı.
Yani yenilikçiliğe bu kadar kaptırmamak gerek. Maziyi silmemek gerek.

Bu arada mazi diyorum da, sanki yazılı incelemer sırf 80'lerde kaldı.

Sonuç olarak video ve yazılı incelemeleri ayrım yapmadan zevkle izleyip/okuyorum.
R Robin.
3 yıl (146 mesaj)
555-555-0199@example.comDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.