Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
32
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Blizzard neden Türkiye için sabit kur planlamıyor? (2. sayfa)

Y yaman01
2 ay (1127 mesaj)
Legion bence Wotlk ile beraber oyunun en iyi ek paketi. Oyun dinamikleri açısından getirdiği değişiklikler kişiden kişiye değişebilir fakat hikaye olarak sezon finali gibi bir ek paketti. Blizzard Legion'dan sonra güncel hikayeyi bitirip ya oyunun fişini çekecekti yada yeni bir hikaye ile version 2 yada wow 2 gibi bir işe girişecekti. Legion'dan sonra hint dizisine bağladılar. Hele ki daha yeni titan kesmiş oyuncuların önüne oldgod koymak baya saçma olmuştu.
B Black Hand X Konu Sahibi
2 ay (539 mesaj)
Arkadaşlar ben hangi ek paket iyiydi hangisi kötüydü pek bilmiyorum ama tek bildiğim şey oyunun çok pahalı oluşu ve döviz her geçen gün artıyor, bunun sonucunda oyun daha da pahalılanıyor. Bence şu anki en büyük sorun Blizzard şirketinin fiyat politikasıdır.
A Alen Doğu Gencer
2 ay (323 mesaj)
selam

hayır steam oyun geliştiricilerine ve firmalara kendilerine ait özel fiyatlandırma imkanı sunuyor. hal böyle olunca firmalar direk TL bazında fiyatlandırma yapıp steam e sunuyor! bizde buna local price diyoruz.

Steam bir üretici değil aracı firma. dolayısı ile firmalar ile karşılıklı alış veriş olmadan fiyatlandırma yapamaz. bu ancak şöyle olabilir. steam bilmem kaç yüzbin digital kopyayı amazondan belirli bir fiyatla satın alır ve oyunu kendi belirlediği fiyattan satar . buda Amazonun belirlediği fiyattan daha az olamayacığına göre deli zarar eder. neyse . Local price uygulamasını steam yapmıyor. steam local price için firmalara fiyatlandırma imkanı sunuyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alen Doğu Gencer -- 30 Eylül 2021; 21:7:15 >


Bu mesajda bahsedilenler: @CB1111

H Hellmonger
2 ay (329 mesaj)
pandaria bana göre de en başarılı paket. her şey tadında. lore süper, questler süper, işleniş süper, haritalar süper, crafting süper, raidler süper, pvp süper,

evet size de bir noktada katılıyorum legion yeni moda gençliğin sevdiği bir paket ama bana göre de oyunu bugünkü haline getiren bir paket M+ saçmalığı çıktı ranking aldı başını gitti

aşırı competitive oldu sürekli s.dik yarışı, 2. bozulma da token ile oldu, ilk başta limitler vardı iyidi şimdi oyun mu oynuyoruz ticaret mi yapıyoruz belli değil

para kazanmaya çalışanların oyunu oldu ve 2 expansion dır bu adamlara çalışıyorlar onlara göre dizayn ediliyor oyun. meslekler öldü kalite 0

kimse kusura bakmasın evet token olmasa çok kişi oynayamaz ama token yerine yerel fiyatlandırmayı tercih ederdim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Royer

A aschil
geçen ay (6562 mesaj)
diablo 3 de damlar AH'u kaldırdı, oyun kepenk indirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 25 Ekim 2021; 22:21:18 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Hellmonger

S shalashaska99
geçen ay (56 mesaj)
Oyuncu sayısının bu kadar düşük olmasının local price yüzünden olduğunu ne zaman fark edecekler çok merak ediyorum< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Alen Doğu Gencer

A Alen Doğu Gencer
geçen ay (323 mesaj)
Oyuncu sayısı yerel fiyatlandırma yüzünden düşük değil. yani türk oyuncu için öyle tabi ama hani bu saatten sonra kim sallar türkleri yani. adamlar seni zaten değerli bir pazar olarak görseler şimdiye kadar kırk kere yaparlardı. sallamıyorlar kısacası.

işte bu tip şeyler için aslında "new world " gibi referanslarımız oluşuyor ama içimizde de çok iranlandalı var . bu saatten sonra da insanlarında uğraşası kalmadı.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @shalashaska99

S shalashaska99
geçen ay (56 mesaj)
İnsan gibi bir fiyatı olsa oyuna başlayacak en az 15 tane adam tanıyorum, herşey şık diye olmuyor maalesef önce bi yatırım yapmaları lazım. Keşke 13 euro bu kadar pahalı olmasaydı da oyunu bırakmasaydım. Yapacak bişey yok fiyatlandırma gelmeden oyuna başlayamam şu durumda, gold kasmak falan sıkıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @Alen Doğu Gencer

H Hellmonger
geçen ay (329 mesaj)
sallamazlar adamlar paraya para demiyor. zaten deli gibi gold kasan kitle var token satılıyor v.s

local price gelip aylık 50 tl olsa oyun (misal) kimse gold ile uğraşmaz bu sefer token satmaz. firma token dan götürdüğü 20 euro dan olur.

bu sefer bizim satıcılar game time v.s hiçbir şey satmaz farmlamaz. üst düzey oyuncular da yabancıları boostlar filan aklıma gelenler.

dolayısı ile ben artık olmayacağına garanti gözü ile bakıyorum bir şeye talep en kötü zamanda bile varsa değişmez.

yabancılar oyunu bıraktı oyun twitch de sürünüyor ama mübarek türkler canla başla gold peşindeler :D


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Alen Doğu Gencer
geçen ay (323 mesaj)
resmi rakamları artık açıklamıyorlar ama bellular bir süre önce tüm dünyada 2 milyon altına düştüğünü falan söylemişti sanırım. tabi tahmini rakam da olsa bu şu an çok daha düşük.

Birde euro bölgelerinde zaten 12.99 birim para. Genede token ile uğraşan bir ton insan var. RUS pazarı da öyle adamlar için local price var ama bir ton insan gene token, boost falandı uğraşıyor . Bence bu iş belirli bir kesimden arz ve talebi olan bir hastalık.

Geçenlerde genç bir yayıncı arkadaşı izliyorum. Adam diyorki " boost olayını bitirirlerse wow biter " diyor. Lan dedim niye bitsin , nasıl bitsin ? tam tersi boost işini bitirmezlerse tamamen bitecek ! yahu bu oyunun kafadan %70 i casual player. Casual adam tokendi boost idi uğraşmaz. adamların derdi PUG ise işten eve gelince +10 +15 yapıp alt karakterime bakayım. yada ne bileyim guildi falan varsa HC sylvanas kesek mythic te kaç boss kessek kardır gözünde. 15 sene oynadım bu oyunu casual takılıpta boost işine olumlu bakan bir tane adam tanımadım . ne yerli nede yabancı casual playerların hepsi boost işinin oyunu p2W ne çevirdiğinde hem fikir.

dedim herhalde bu yayıncı genç arkadaşta boost yapıyor yada zamanında yaptı ondan dolayı savunuyor. çünkü oda biliyor ki Activision asla bize local price uygulamayacak. gün gelirde oyuna dönersem bari token çıkarırız diye düşünüyorlar.

işte içimizdeki irlandalılar da böyle oluyor. hani bu yayıncı genç için değil sadece çok var aramızda boost işinin kalkmasın ı istemeyen.

Yabancılar öyle değil işte. çat diye tepki koydu adamlar. büyük yayıncıların hepsi oyunu bıraktı ve peşlerinden binlerce adamı sürüklediler.

Bakın bir sonraki süreç word progress te yer alan bazı guildler oyunu bırakacak . bu olacak yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alen Doğu Gencer -- 27 Ekim 2021; 17:30:20 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Hellmonger

M mczaga
geçen ay (9793 mesaj)
Boost'u bu oyundan kaldıramazsın oyunu kaldırırsın boost hala durur ciddiyim.Vanilla da da vardı boost bu arada.

Token'i kaldırabilirler fakat kaldırmazlar fikrim ise kendi açımdan fark etmez oyuna fayda sağlayacak ise token kalksın.

Yerel fiyat eklenebilir teknik açıdan mümkün fakat işin siyasi boyutu oluşur mu bilemem her çeşmenin başına çöken yönetim buna da bir çökme ile başlık parası çıkartabilir bilemem açıkçası.Fikrim ise ücretsiz bile olsun derim tabi bu sefer masraf fiyatlandırmalarını oyuna etkileyecek şekilde olacaksa o zaman oyun çöker bedava ya da karşıyım bu sefer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 30 Ekim 2021; 17:20:50 >


C Cellestin
geçen ay (180 mesaj)
Yerel fiyatlandırma gelirse oyuncu sayısının artacağı kesin ama gelir gider durumu ne olur onu bilemem. Benim gibi yaşını başını almış çolul çocuk sahibi ayda yılda bir oyuna girip stres atacak çok insan olduğuna eminim yerel fiyat gelirse. Maaşım çift haneli sayılarda ama her ay 150 ( şimdilik) tl vermek biraz enayi gibi hissettiriyor bana kendimi.

Bildiğiniz gibi Türk oyuncular Blizzardın umrunda değil. Hal böyle iken wow da yerel fiyat gelene kadar benim ilgimi çekmiyor.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


N northwindx
3 hafta (74 mesaj)
2 milyon bile degildir kullanici sayisi. akli olan wowu birakir.... heleki euronun dolarin su geldigi yerden sonra.

blizzardin biraz akli olsa turkiyeye local price yapar, local price yapsa...... bircok kisi oyuna ara verse oynamasa bile 12 ay acik birakir, yine surumden kazanir.

mesela aylik 40 tl max 50 tl olsa, ben hesabi full acik birakirim arada girer cikar oynarim.

blizzardin akli yetmiyor bunlara ama.

ben oyunu birakali 3,4 ay oluyor cok rahatim, CALL OF DUTY warzone oynuyorum, bedava oyun, giriyoroum 15dk milleti kesip cikiyorum.

ne aylik paraymis, ne haftalarca profession , dungeon raid grindmis hic birsey yok kafam rahat..............

ama dedigim gibi aylik fiyati makul olsa tum sene acik birakirim ara ara girer oynarim.........DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.