Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
184
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bir veya iki yeşil fazdaki akımın durdurulması
Ş
2 ay
Er
Konu Sahibi

Trafik polisi hareketlerinde "Bir veya iki yeşil fazdaki akımın durdurulması" ne anlama gelir? Buradaki "bir veya iki yeşil fazdaki" ile ne kastediliyor? Yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim.A
2 ay
Yarbay

Akım dediği kavşağa katılan kollardır. Örneğin bir kavşakta hem düz devam edenlere hem de sola dönenlere yeşil ışık yanıyor ve trafik polisinin bu iki akımı da durdurması "Bir veya iki yeşil fazdaki akımın durdurulması"dır.

Trafik mühendisliği dersinde yeşil faz kırmızı faz sürelerini saydığımız, 10'ar dakikalık dilimler halinde 1 saat boyunca akım kollarından geçen otomobil, otobüs, tır/kamyon sayısını saydığımız günler geldi aklıma.

Gerçek hayatta polislerin hiçbirisi bu hareketleri bilmez/kullanmaz. Dur ve geç vardır. Apronda uçağı parka çeken görevliler daha çok kullanırlar.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 28 Eylül 2022; 12:19:37 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
Ş
2 ay
Er
Konu Sahibi

Farzedinizki hem düz gidenlere hem de dönenlere kırmızı /yeşil yanıyor. Bir tanesini devam ettirmek veya durdurmak istiyor. İşareti hangi akıma verdiğini nasıl anlarız?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Arif
A
2 ay
Yarbay

polisin gözlerindeki ışıltı anlatır ne demek istediğini
Bu mesajda bahsedilenler: @şükran22
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.