Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
51
Cevap
0
Tıklama
16
Öne Çıkarma
Cevap: *BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİĞİM KAPANMA SORUNU. (YILDIM)* (2. sayfa)

@ @YAHYA@
2 ay (226 mesaj)
ben bildiğimi söyledim çoğu bilgisayardada işe yaradı bi denesin ona göre yorum yapsın...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @LathamKoenig

L LathamKoenig
2 ay (272 mesaj)
Sana bir şey dediğimiz yok ki zaten niye alındın

Yıllardır bu işin içinde olduğumuz için senin söylediğini ve arızayı detaylarıyla açıkladım. Sorun çözülse bile çok kısa sürede tekrar kapanacaktır. Mevcut sorunda statik elektrik birikmesi ile ilgili bir durum yok yani
Bu mesajda bahsedilenler: @@YAHYA@

İ iCrush
2 ay (1641 mesaj)
sorun anakart gibi gözüküyor hocam herkes bunu belirtmiş zaten anakart'ın cmos'u sıfırlayıp bios güncellemesi yapabilir misiniz ?
sorun elektriksel gibi ama denemekten zarar gelmez elektronik cihazlarda alakasız şeylerin sebep olduğu çok saçmalık gördüm onun için ufak detayları atlamadan herşeyi kontrol edin bence

anakart'ım bios update sırasında hata veriyordu servis 180 tl istedi çipe fiziksel olarak söküp yazılım atmaya anakart'ım ilk sürümde kalmıştı 9. nesil için stabilite güncellemesi gelmişti daha 2. sürümde benimki 1. sürümdü ve 6. sürüm falan çıkmıştı en son cmos sıfırlayarak bios güncellemesini başardım ve pc'nin gerçekten çalışması değişti.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

C CyberXTR
2 ay (486 mesaj)
Kapanma deyince aklıma covid geliyor (: İyice psikolojimiz bozulmuş.
Akla psu ile anakart geliyor zaten. Psu'yu değiştirmişsin kesin anakarttır, garantiye gönder yenisi ile değiştiriler zaten.
Değiştirmezlerse ve sorun devam ederse sürekli geri gönder ve para iadesi almaya bak. Mümkün oldukça da Asus alma, özellikle de anakartı.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

L LathamKoenig
2 ay (272 mesaj)
Kanka Asus ile aranızda ne geçti bilmiyorum ama şu an piyasadaki en kaliteli anakartları Asus üretiyor. Gigabayte ve MSI bile Asus kadar her yönüyle zirve anakart üretemiyorlar. Üstelik 3 sene garantisi ve Vatan gibi yerlerden alınırsa +2-5 sene ek garanti imkanı ile benim için vazgeçilmez bir marka oldular açıkçası..


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @CyberXTR

C CyberXTR
2 ay (486 mesaj)
Diğer markalar ile benzer fiyatlara daha fazla garanti süresi ile tercih ediyorsan alabilirsin tabi. Bir Asus anakartım chipset yaktı garanti süresi bitiminden 4 gün sonra, öncesinde bazen ekran görüntüsü vermeden açıldığı oluyordu, kurcalayınca düzeliyordu. Aynı pin sayılı arkadaşımdaki anakarta yıllardır hiçbir şey olmadı Gigabyte idi. Sonrasında yeni sistemlerde mavi ekran hatası alıyorduk anarkartlar Asus'tu. Artık yanaşmam ben şahsen. Garantiden monitör değişimi yaptığım da oldu, değişim süreci iyi geçmişti, ama kurum adınaydı onun da etkisi olmuş olabilir.
H HDR Konu Sahibi
2 ay (65 mesaj)
Hocam sıfırlayıp en son sürümüne de güncelledim ama o da olmamıştı, bugün öğlen garantiye göndericem anakartı, en temizi olur diye düşnüyorum.
Bu mesajda bahsedilenler: @iCrush

D DonVitoAndolini
2 ay (119 mesaj)
Sorun anakartta. imkan varsa baska bir anakartla deneyin. yoksa direkt garantiye gönderin.
C coolfighter
2 ay (635 mesaj)
Sistemi OCCT ile test edin.
W WinteR
2 ay (6420 mesaj)
Bu sorunlarda ilk şüpheli ram, ardından anakart, daha sonra da psu gelir. Ona göre hareket edin bence.
V VeryImportantPerson16
2 ay (22 mesaj)
Hocam başlıkta kapanma sorunu yazısını okuduktan sonra herhalde tesettüre girecek bir kardeşimiz bir takım içtimai sebeplerden dolayı giremiyor ve bizden yardım istiyor zannettim. Tam kafamda yardımcı olacak seni destekleyecek bilgiler yazacakken bilgisayarın kapanmasından bahsediyormuşsun.
C cemus
2 ay (1618 mesaj)
bios update varsa önce onu bir kurun derim.
S Silent Guardian
2 ay (7645 mesaj)
Aynı durumu yaşamıştım.

Tuşa basıyorum açılıyor sonra tık diye kapanıyordu. PSU değiştirdim olmadı, ekran kartı değiştirdim olmadı, anakart değiştirdim olmadı RAM’leri değiştirdim oldu. Tabi o zamanlar rahat rahat parça değiştirebiliyorduk, doları kuru 2-3 liraydı maks…

Edit: Pandemi yüzünden olan kapanma sandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 15 Ekim 2021; 18:24:31 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B berk70
2 ay (1027 mesaj)
anakarttır hocam büyük ihtimalle bence memtesthelper çalıştırın bir yüzde 400 e kadar gitsin ramlerde sıkıntı var mı kesinleştirin yoksa anakarttır büyük ihtimalle psu diyecektim ama psu yeni diyorsunuz hangi marka bazı modeller gigabyte psular sorunlu
M multisongohan
2 ay (1378 mesaj)
hocam,anakart arızası gözüküyor.garantisi varsa hiç bekleme,pc yi toplayan şirkete git,anakartı servise versinler.


saygılar.............................
P Patria o Muerte
2 ay (1510 mesaj)
psu kontrol ettir, sorunlu olabilir.
S sacmAdam
2 ay (359 mesaj)
Aman aman Asus modemi mi? Düşman gözüne< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @sulobey10

H Hobar
2 ay (10611 mesaj)
İşlemciyi söküp tekrar takın bir de. Bazen pinler tam temas etmiyor. Bir kere başıma gelmişti benim de. Gerçi bende hiç açılmıyordu.
N nfsworld
2 ay (1759 mesaj)
Benzer sorunu vs550 güç kaynağı ile yaşamıştım, değişince düzelmişti.

Önce oc vb varsa bunları kapatmayı dene, daha sonra başka bir güç kaynağı ile deneyebilirsin.
J junis
2 ay (388 mesaj)
Aynı sorun benim pc de vardı, bazen sorunsuz çalışıyordu bazen kafasına göre 1 saniyeliğine çalışıp kapanıyordu, bazern uyku modundan uyanmıyordu kendi kendine kapanmış buluyordum.

Bende güç kaynağından şüphelendim tam güç kaynağını değiştimeye karar vermişken bir gün pc'yi yine açmaya çalıştığımda bu kez sadece güç geliyordu görüntü falan yoktu, kasayı açtım anakartın üzerindeki işlemci ışığı kırmızı yanıyordu, yani tüm sorunun kaynağı aslında anakartmış, anakartı değiştirdim sorun kalmadı.