Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
70
Cevap
1995
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Bir Melek Bana Her Şeyi Anlattı ( Felsefik bir öyküdür, kendim yazdım.) (4. sayfa)

T
Tyler Durden
10 yıl (5545 mesaj)
konuyu baltalamayalım beyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tyler Durden -- 14 Haziran 2010; 3:42:31 >


M
Merc4eve
10 yıl (843 mesaj)
Kur-an'ı baştan sona okumuş biri olarak bir çok kısmında hatta büyük bölümünde çelişkiler ve " saçma " olarak kabul edilebilecek görüşler var. Fakat arkadaşın bir ideolojik görüş yaymaya yada bunu meşrulaştırmaya çalıştığını sanmıyorum :) Yada işini çok iyi yapıyorda ben anlamıyorum :) Onun dışında hikaye olarak güzel yüzeysel düşünüp araştırılmadığı zaman kafada oturtulabilecek allegorik anlatımlar kullanılmış. Yani aslında ülkemizde yaşayan bir çok insan bu hikayeyi okuduktan sonra " Hakkatten olabilir mi yaw ? " diye bir düşünce aklından geçirebileceğini düşünüyorum. Tebrik ederim arkadaşım..
P
Peacifullord
10 yıl (1340 mesaj)
bana sorarsan %50den fazla bir ihtimalle hristiyan.ama bir ideolojiyi yaymaya çalıştığını ben de düşünmüyorum
P
Palabıyık
10 yıl (533 mesaj)
Tebrik ederim, bir solukta okudum.

Harika bir yeteneğin var.
O
onur*
10 yıl (6618 mesaj)
Eline sağlık çok güzel olmuş gerçekten.
S
South Korea
10 yıl (2411 mesaj)
yazar 2. paragrafta bayrağa sesleniyor...


şaka bir tarafa yazdıklarının iyi olmasından öte sürükleyici olması çok güzel
N
NiCKytr
10 yıl (157 mesaj)
Tebrik ederim seni çok güzel bir yazı yazmışsın
Çok beğendim
G
Garbage.
10 yıl (4 mesaj)
mükemmel olmus.
P
Peynir Alti Suyu Tozu
10 yıl (1468 mesaj)
Vallahi mükemmel bir yazı seni kutluyorum gerçekten ve benimda kafamda buna benzer bir düşünce vardı ve tam olarak canlandıramıyordum ve şimdi bazı taşlar yerine oturdu gibi teşekkür ederim...
C
Coimbra
10 yıl (822 mesaj)
yukarı
T
The Narrator Konu Sahibi
8 yıl (393 mesaj)
Devam...

Kendime gelmeye çalışırken bütün bunların ne kadar saçma olduğunu düşünmeye başladım. İnanılmaz saçma şeylerdi. Evet ! Anlayamıyorum diye önüme çıkan her şeye saçma demeye devam ediceğim. Dünyadayken bize bu böyle öğretildi.
Melek sakin ve huzurlu bir eda içerisinde tekrardan yanıma geldi:
- İnsan Dünya'ya benzer bilir misiniz efendim ?[
- Nasıl yani ?

- Dünya'yı ve evreni keşfedebilmek... İnsanların Dünya'yı ve Evreni sorgulamarını arzuluyordunuz. Tam da o zaman insanlar kendilerinin neye benzediklerini anlayabileceklerdi. Hevesli gözleriyle anlatmasını sürdürürken bir yandan da sanki aklımdan geçenleri hatta aklımdan geçen tüm olasılıkları biliyordu sanki. Bunu hissettim. Ve buna rağmen sordum :
- İnsanlar neye benziyorlar ki ? Gülümsedi :

- Dünya'ya. Dünya'da süreki dönüyor ne zaman duracağını bilmeden. Neden döndüğünü bile bilmeden sürekli dönüyor. Ne zamandan beri döndüğünü soracak olursanız bundan da pek bir haber. İnsanlarda, yani siz de öylesiniz efendim. Sürekli yaşıyorsunuz, ne zaman öleceğinizi bilmiyorsunuz. Neden yaşadığınızı da bilmiyorsunuz. Binlerce yıldır sürekli düşünüyorsunuz. Doğanız gereği bir ispat aradınız lakin ne mümkün ! Bunun ispatlanamamasını zaten siz istemiştiniz. Sistemden kaldırdığınız bir cevabı, insanlara sordunuz. Ve bu soru onların yaşama sebebi haline geldi. Biraz durakladı. Bana baktı. Hala hiç bir şeyi anlayamadığımı farketmişti. Gözlerimin içine baktı :

'' Efendim ! Çok üzgünüm ! Sizi geri göndermek zorundayım. Sanırım bunları algılayabilmeniz için henüz çok erken ! Başka bir bedende başka bir hayatta belki de başka bir gezegende tekrardan beden bulucaksınız. Bu sefer doğruları bulacağınızdan eminiz. Hafızanız tahmin edebileceğiniz üzere silinecektir. Yer ve gök emrinizde ve size sadıktır. İyi yolculuklar. ''

Ve sanırım başka bir hayatta tekrar Dünya'ya geldim. Ve sanırım bu asla son bulmayacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Narrator -- 24 Aralık 2011; 1:24:03 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.