Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
197
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bir Dolandırıcılık Hikayesi

İ ilhan3535 Konu Sahibi
9 yıl (2113 mesaj)
Üzerimde para durmasın diye Akbank hesabıma paramı yatırdım. Ertesi gün hesabıma baktığımda Akbank'ın 48,00TL'mi hortumladığını gördüm. Müşteri hizmetlerini aradığımda bana vermiş oldukları hizmetlerin karşılığında bu tutarı aldıklarını para iadesi yapamayacaklarını söylediler. Ancak 48,00TL'mi hortumladıkları hesabımı hiç kullanmıyordum. Kredi kartımı almak için bu hesabı açmışlardı.


Sayın Ilhan Eren;
Hesabınızdan alınan hesap işletim ücreti ile ilgili iletiniz Bankamızca incelenmiştir.
Vadesiz hesaplardan alınan hesap işletim ücreti, müşterilerimize vadesiz hesap üzerinden sunulan Bankacılık hizmetlerine yönelik olarak tahsil edilmektedir.
Müşterilerimizin vadesiz hesaplarından, Haziran - Aralık ayları için yılda 2 defa olmak üzere, Vadesiz TL , Çatı ve vadesiz Döviz Tevdiat hesaplarından hesap işletim ücreti tahsil edilmektedir.
Hizmet bedellerimiz günün koşullarına göre güncellenebilmekte olup, hesap işletim ücreti dönem tahsilatları sırasında hesabında yeterli bakiye bulundurmayan hesaplar borçlandırılarak hesaba para yatırıldığı zaman tahsil edilmektedir.
Hesap işletim ücreti aşağıdaki hesaplardan alınmamaktadır;
- Maaş ödemesi Bankamızca yapılan müşterilerin sadece maaş hesaplarından,
- En az 2 adet açık otomatik fatura talimatı tanımlı olan ve son iki ay içerisinde en az bir kez fatura ödemesi gerçekleşmiş hesaplardan,
- Harçlık ile özel okul ve sigorta ödemeleri için açılan hesaplardan,
- Fon alım talimatı olan Akbank Fon Birikim Hesaplarından,
- En az bir hesabı fatura istisnasına uğramış müşterilerimizin yabancı para vadesiz hesaplarından,
- Son 3 aylık vadesiz TL ve vadesiz döviz hesap ortalamasını tutturan hesaplardan,
- Maaş ödemesini Bankamız aracılığı ile yapan kurumların hiçbir hesabından,
- Resmi Kurumlar ve Diğer Kurumlar'ın hesabından,
- Eylül 2011 tarihinden itibaren en az bir ödemesi gerçeklesmis Mevduat Birikim Hesaplarinin bagli oldugu vadesiz hesaplardan,
Söz konusu hesabınızın yukarıda belirtilen kriterleri içermemesi nedeniyle hesap işletim ücreti itirazınıza olumlu yanıt verilememektedir.
Bilgilerinizi rica ederiz.
Saygılarımızla,
Bize Ulaşın
444 25 25
AkbankDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.