Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
65
Cevap
9956
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Bir Auto King Faciası

P phuth Konu Sahibi
10 yıl (59 mesaj)
Demir Sigorta'nın anlaşması olduğundan Auto King İkitelli şubesine 2011 model 1000 kilometredeki aracımı kapısının uç kısmındaki 1 cm'lik çeltik için mini onarım hizmeti almak için bıraktım. Yapacakalrı işlemi anlatmadılar buraya lokal boya olacak aracın 10 cm lik yerinin boyasını kazıyacağız ve tekrak boyacagız deselerdi yaptırmazdım.

Aracım için 1 gün sonra gittiğimde kapıda 5 adet ağır kusur buldum ve bana bu şekilde teslim edilmek istendi.

Kapıda kullanılan boyanın tonu farklı idi, bas bas bağırıyordu ben boyandım diye. Üst ve alt tarafında boyanırken bant çekilmiş ve üzerine boya atılmış, altta üste çerçeve oluşmuştu bu yüzden. Orijinal boya ile kullanılan boya arasında nokta nokta duman vardı. Çeltik macunlanmış ama 1 cm boyunca 2 mm bir çukur var ve aşırı derecede belli oluyor. Boyanın kalınlığı bariz belli oluyor. Auto King yetkilileri ustanın hatası, dedi ve 1 gün daha kalsın çiçek gibi yapacağız dediler.

Yine bıraktım bulduğumda boya mesafesi 10 cm'den 35 cm'e çıkmış ve dumanlanma duruyor. Farklı renk tonunu kullanmaya devam etmişler. Üstelik bombeli kapı ucu köşegen olmuş. Servis müdürü aradaki renk tonunu olmadığını ve dumanlanmanın tüm araçlarda oluştuğunu verdikleri hizmette bunun normal olduğunu anlattılar. Servis müdürüne "Eğer bu işi yapamıyorsanız aracı teslim almayın. Sıfır niteliğindeki aracın kapısının yarısını 1 cm için boyamışsınız ve farklı renkle boyamışsınız." dediğimde aldığım cevap beni yıktı. Adam "Evet yapamıyoruz." dedi. "Hep aynı lokal boya olduğundan belli olur gözle görülebilir ama 2 metre öteden belli olmaz." dedi ve ben ne kadar yanlış bir firma ile çalıştığımı anlamış oldum.

Sigorta şirketime onarım hatasından dolayı aracımın ağır zarara uğradığını ve gerekli işlemin yapılmasını istedim. Bana aracın kaskosunu delerek yetkili serviste yapabilirsiniz yada Auto kinge 3 cu kez teslim ediniz dediler.

Maslak Auto Kingten Umut bey aradı ve yaşanan problemde yardımcı olabileceklerini anlattılar. Maslak Auto kingte Kapının üst kısmını Çapraz kavisten itibaren tamamen boyadılar. Kapını %50 boyalı ve üzerinde kırmızı bir nokta artık tamam dedim kapı tamamen boyandı ve hala problemler devam ediyor. kırmızı noktayı rutuşlettım ve aracı teslim aldım. Sonucta araç 1 cm lik çeltik için 4 kez boyandı ve hala 5 ci icin boyanacak.
Kapının tamamını 1 cmlik çeltik için boyandı ve bu bir onarım hatasıdır. Bu noktadan sonra hakkımı aramak icin nasıl bir yol izleyebilirim. Yetkili servis ile görüştüm hatalı onarım raporu verebiliriz dediler. Ancak Sonrası için ne olacak?
P Panthér
10 yıl (20373 mesaj)
" bu kadar çirkin iş mii!... olur " demeden geçmek istemedim...


rötuş + zımpara + pasta cila. işi çözermiş gibi
hatta ilk halini serviste sadece rötuşlasalar bile daha iyiymiş...

allah sabır versin...
C chncnyhn
10 yıl (1955 mesaj)
Hocam geçmiş olsun bence dava açın ve aracınız değer kaybını talep edin
K kıraslan
10 yıl (4370 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: chncnyhn

Hocam geçmiş olsun bence dava açın ve aracınız değer kaybını talep edin

P pirasa
10 yıl (936 mesaj)
auto king sigortadan para almak için kapıyı boyamış yoksa rötuş yapsa çok daha uygun olcak böylece para koparamıcak.
P phuth Konu Sahibi
10 yıl (59 mesaj)
Yarın Servisten Hatalı Onarım Raporu Gibi Bir Rapor Alıp Alamayacağımı Araştıracağım. Bu Şekil Bir Raporu Alabileceğim Yetkili Bir Kurum Var Mı Acaba?
J jebote
10 yıl (564 mesaj)
Çok geçmiş olsun.
Autokıng kadar rezil ötesi berbat çalışan firma daha tanımadım.
S StevenGerrard
10 yıl (1628 mesaj)
geçmiş olsun
P phuth Konu Sahibi
10 yıl (59 mesaj)
Keşke bana buraya lokal boya uygulacağız deselerdi kesinlikle yaptırmazdım bende rutüş hafif zımpara ve pasta cila gibi hassas bir işlem bekliyordum ancak firmanın para kazanma sigorta şirketinden en fazla parayı nasıl alabilirim düşüncesinin ürünü bu olay. İnsan Araca acır be bin kilometrlik araç daha bu
P phuth Konu Sahibi
10 yıl (59 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: paanther

" bu kadar çirkin iş mii!... olur " demeden geçmek istemedim...


rötuş + zımpara + pasta cila. işi çözermiş gibi
hatta ilk halini serviste sadece rötuşlasalar bile daha iyiymiş...

allah sabır versin...


Keşke bana buraya lokal boya uygulacağız deselerdi kesinlikle yaptırmazdım bende rutüş hafif zımpara ve pasta cila gibi hassas bir işlem bekliyordum ancak firmanın para kazanma sigorta şirketinden en fazla parayı nasıl alabilirim düşüncesinin ürünü bu olay. İnsan Araca acır be bin kilometrlik araç daha bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phuth -- 25 Haziran 2011; 3:19:16 >


T TAVCI
10 yıl (2315 mesaj)
Bende camurluktakı madenı 1 tl boyutundakı gocuk ıcın auto kıngden randevu almıstım.Bıraz arastırınca vazgecmıstım.Forumda bundan daha beter ettıklerı araclar var.Yaptırmadıgım ıcın mutluyum.
E evolvo
10 yıl (4093 mesaj)
zamanında açtığım bir başlık vardı burayada yazdıklarımı koyuyorum....

[Evet rezaleti anlatmaya başlıyorum;
Eylül ayında aracımın kapısındaki küçük bir hasarı kasko şirketimin önerisiyle autoking'e gösterdim göstermez olaydım. Ayın son günlerine randevu verdiler ekim 1'de de askere gidicem, neyse nereye giderim belli olmaz oralarda profesyonel yerler bulamam diye yaptırayım dedim. Aracımı verdim akşama hazır olur dediler akşam gittim aldım alacakaranlıkta baktım hasar kaybolmuş imzaladım kağıtları sadece kapıyı açarken dış kapıkolunun içi pürüzlü gibi geldi ama dedim herhalde elleri kirli bir şekilde kapıyı açtı ustalar silince çıkar. Neyse eve geldim (Manisa Soma'daki ailemin bulunduğu ev; oradan da 2 gün sonra askere gidicem) ertesi gün araca güneşte şöyle bir baktım kapının yanında dikey şekilde bir toz izi var elimle bir sürdüm, zımpara gibi, bir de arka sol kapıya elimi sürdüm pürtüklü pürtüklü aracın tavanına sürdüm pürtüklü kafayı yicem, sol kapıda adamlar maske bandı kullanmış iz bariz şekilde belli, kapının yarısı mat yarısı normal boya olmuş aldım aracı sanayiye götürdüm usta kafayı yedi 'abi bu ne el insaf dedi neden bize gelmedin bu kapıyı da yamuk çektirmişler bu aracı burdaki en kötü usta böyle yapamaz' neyse dedim napyım acelem var napabiliriz , neyse pasta cila ile ve 150tl ile çıkardılar, ha bu arada aracın hasarı sol ön kapı usta ile aracı incelerken bir de ne göreyim sağ arka kapının üzerine fırca ile boya sürmüşler ton denemişler ve o halde bırakmışlar yani aracın üzerinde krema gibi boyalar var alllam dedim aldım telefonu aradım sekreter bayana patronu ver dedim 'efendim sorun nedir biz nasıl yardımcı olabil.. dedi bende patronu ver uzatma canımı sıkma getirmeyin beni oraya' dedim anında patron bey çıktı hal hatır sordum hiç cevap vermedi, sanki psikiyatrist gibi beni anlayışla dinledi aracı alalım dedi madem alcan dedim neden insan gibi iş yapmıyosun benim günüm mü var, sana zorla mı araç verdik ,20 gün sonraya gün verdin ne zaman dediysen getirdik sana zorla mı yaptırdık ne terbiyesiz bir esnafsınız siz dedim rahatlayında kapadım.

Ama suç bende forumda okumuştum izmir otoking b.ktan diye kasko şirketi yaktı beni oraya yönlendirdi çok iyidir filan dedi ama onları da aradım tabi. 'üç kuruş fazla para vermicez diye aracımın ağzına s.çtınız anlaşmalı firmanız böyle böyle diye anlattım (bu arada 7 yıldır kasko hiç kullanmadım araç yeni diye hasar mini diye yaptırasım geldi yoksa ufak tefekleri yaptırmıyorum sonra satarken yok boyalı yok değişmiş diye geliyo bi usta bozuntusu sallıyo, sanki arabayı gece birisi götürüp parça değiştiriyor araç benim araç değil onun ya o daha iyi biliyor)

Sonuç olarak bu forum allahın lutfu genelde negatif yorumlar doğru çıkıyor, pozitifler de biraz yanlı yorumlardan oluşuyor gibi, artık bir konuda negatif yorum varsa iki kere düşünüyorum..

Autoking'e de
Kafama da /quote]
B bangsuui
10 yıl (1804 mesaj)
Geçmiş olsun, ufacık bir şey için neler yapmışlar ! Ben böyle durumlarda birşey yapmamayı tercih ederim, alan kişi istediğini yapsın.
A Ar ge
10 yıl (2296 mesaj)
Sigorta şirketleri ile anlaşması sonucu büyüyen ama vasıfsızlıgını koruyan bir firma, 2 yıl önce park halindeki aracıma tampondan vurduklarında sigorta şirketi beni de tampon onarımı için otoking'e yönlendirmişti (degişim yapmak yerine kopan ayakları plastik kaynagı ile tutturup boyamadılar) boya ilk günlerde güzel görünse de tampon yerine tam oturtulamamıştı 7-8 mm aşagıda duruyordu, defalarca şikayet edip firmaya gidip geldim, çözemediler, ardından 3. ayda tamponun boyaları çatlamaya başladı. Zamanım olmadıgı için ugraşmaktan vazgeçip yeni tampon alıp boyattım. Otokingle olan kötü tecrübem dısında kasko hizmeti veren firmalardan geçmişteki problemlerden ötürü zaten yeterince sogumustum. Artık araçlarıma kasko yaptırmayıp sorumlulugu kendi maddi imkanlarıma bırakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ar ge -- 25 Haziran 2011; 10:59:57 >


B bbasci06
10 yıl (959 mesaj)
Hocam geçmiş olsun valla..
Keşke kendiniz rötuş yapsaydınız daha sağlıklı olurdu ama olan olmuş artık..
P phuth Konu Sahibi
10 yıl (59 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: bangsuui

Geçmiş olsun, ufacık bir şey için neler yapmışlar ! Ben böyle durumlarda birşey yapmamayı tercih ederim, alan kişi istediğini yapsın.


Bizde hasas bir işlem yapacaklarını sandık. hafif rutuş hafif zımpara pasta poliş gibi bir işlem bekliyorduk ama malum şirketin para hırsı ve beceriksizliği aracı berbat etti. Şimdi ben bu şirketti dava etmek istiyorum ancak nasıl yaparım bunu tüketici hakları mahkemesinde değer kaybı diye bir dava açabilir miyim?
E enoktakenokta
10 yıl (3423 mesaj)
Geçmiş olsun hocam. Forumda firmayla alakalı fazlasıyla yorum mevcut vene yazık ki olumlu yorumalara kıyasala olumsuz geri bildirimlerin oranı oldukça yüksek. Ben işin içine boya giriyorsa yetkili serviste yaptırmaktan yanayım; sigara yanığı ya da marşpiyer düzeltmesi ya da boyasız göçük tamiri gibi işlemler için tercih edilebilir Auto King..
A ayık ol sallama
10 yıl (82 mesaj)
e sende kaza yapmasaydın be kardeşim
E ersyno
10 yıl (277 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: ayık ol sallama

e sende kaza yapmasaydın be kardeşim

Bu ne yorum mu?
A ankay2
10 yıl (4937 mesaj)
Geçmiş olsun...
2 kez farklı işlemler (Tampon ve kapıdaki çizikler) için mini onarım hizmetini kullanıp memnun kalmıştım. Bugün yine tampondaki çizikler için bıraktım, yazdıklarınızı okuduktan sonra umarım işlerini yine iyi yaparlarda uğraşmam:/

Not: Autoking için Sigorta firmaları yapılan işlem için ayrıca para ödemiyor. Bir havuz hesabı var. (Poliçede kesilen tutarı görebilirsiniz.) Siz mini onarım kullansanızda kullanmasanızda her poliçeden gelen paralar Autoking'e veriliyor diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankay2 -- 25 Haziran 2011; 12:06:24 >