Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
60
Cevap
0
Tıklama
10
Öne Çıkarma
BioNTech ve Pfizer aşısının fiyatı belli oldu!

Z zildjiann Konu Sahibi
geçen hafta (4046 mesaj)

Almanya merkezli ve kurucularından ikisinin Türk olduğu BioNTech ile Amerikan Pfizer’ın geliştirdiği koronavirüs aşısının fiyatı belli oldu. Avrupa Birliği (AB), yapılan anlaşma gereği 300 milyon doz aşı karşılığında şirketlere 4.65 milyar Euro (yaklaşık 42 milyar TL) ödeyecek.Ayrıca Bkz.DSÖ’ya göre Avrupa’da her 17 saniyede 1 insan kovid-19 nedeniyle hayatını kaybediyorVarılan anlaşma neticesinde iki doz olarak uygulanan koronavirüs aşısının her bir dozu için 15.5 euro (yaklaşık 150 TL) ödenecek. İki doz uygulanacak aşı için ise kişi başı maliyet 31 euro (yaklaşık 300 TL) olacak.25 Aralık'tan önce dağıtılabilirAşının tedarik süreciyle ilgili önceki gün konuşan bilim insanı Uğur Şahin, AB’nin şartlı onayı Aralık’ın ikinci yarısında verebileceğini ve bu kapsamda aşının 25 Aralık tarihinden önce dağıtılabileceğini söylemişti. Pfizer kanadından yapılan açıklamada ise aşı için Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi'ne (FDA) gelecek cuma günü acil kullanım onayı için başvuru yapılacağı belirtilmişti.

BioNTech ve Pfizer’ın geliştirdiği aşıya yönelik olarak geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bazı açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Koca açıklamasında, “ Pfizer ile ilgili Aralık ayında olma ihtimali zayıf görünüyor. Ruhsatın Aralık’ta olmama ihtimali yüksek oldu. Olursa Türkiye’ye verebileceği rakam 1 milyon. Yıl içinde de 25 milyona olabilirliği şeklinde görüşmelerimiz var.” sözlerini ifade etti. Yerli aşı hakkında, "Yerli aşımızın devreye girmesi Nisan ayı şeklinde olur” ifadelerini kullanmıştı.Pfizer ve BioNTech'in aşısının üçüncü aşama klinik denemelerinin sonuçlarında koruyuculuk oranının yüzde 95'in de üzerine çıktığı belirtiliyor. Bu oran daha önceki açıklamalarda %90 seviyelerindeydi.
Kaynak:https://www.haberturk.com/son-dakika-haberi-pfizer-ve-biontech-asisinin-fiyati-belli-oldu-2875762
Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/pfizer-ve-biontechin-covid-19-asisinin-fiyati-belli-oldu-6133187/?utm_source=dahafazla_haber&utm_medium=free&utm_campaign=dahafazlahaber

 Haberi Portalda Gör

En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
Yani devlet bizden kişi başı 31€ + %50 Özel Sağlık Vergisi + %18 KDV + %10TRT Payı + %10 Deprem Vergisi + %10 Neden Hasta Oldun Malmısın Vergisi + %10 Biz çok harcadık açık çok Cez...
Yoruma Git
Yorumun Devamı misterrium - geçen hafta +101
Hiçbir şey. Onca gereksiz şeye tonla para harcarken sağlığına da bu kadarlık yatırım yapacaksın.
Yoruma Git
deoks - geçen hafta +16
Dolarla mı maaş alıyorum diyenleri şimdi sahnede görmek isteriz.
Yoruma Git
tarlabasi - geçen hafta +13

A AstRaso
geçen hafta (92 mesaj)
31 birim esprisi kasacaklar gelmeden belirteyim çok yüksek bir meblağ. 10 doları aşmayacak gibi laflar dolanıyordu yalan dolan oldu anlaşılan.
Kaldı ki bu anlaşmanın tarihin en büyük sahtekarlığına imza atmış firmadan gelmesi de çok acı. Bilmeyenler buradan https://www.justice.gov/opa/pr/justice-department-announces-largest-health-care-fraud-settlement-its-history#:~:text=Pfizer%20to%20Pay%20%242.3%20Billion%20for%20Fraudulent%20Marketing&text=Pfizer%20promoted%20the%20sale%20of,United%20States%20for%20any%20matter. bakabilir.
Hesaplayan adamlar moduna girmek istemiyorum ancak 1 milyar insan için 31 milyar yapar düz mantık. Pfizer'in toplam değerinin 5'de 1'i ediyor. Geçen seneki toplam gelirinin ise %50 fazlası.
Pfizer tüm parayı yiyecek mantığıyla değil, paranın boyutunu görün diye yazdım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y YesimCirakli
geçen hafta (807 mesaj)
Buna da vergi gelir ve kişi başı 1000 TL ödemeye hazır olun derim!!! (iyimser tahmin)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D deoks
geçen hafta (2948 mesaj)
Hiçbir şey. Onca gereksiz şeye tonla para harcarken sağlığına da bu kadarlık yatırım yapacaksın.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K khytr89
geçen hafta (6384 mesaj)
Bu aşı bir kereye mahsus değil her sene grip aşısı gibi yapılması gerekiyor diye biliyorum.. ayrıca diyelim ki koronanin ilk günu çalışmalara başladılar 9 ayda aşının orta / uzun vadede ki etkisini nasıl tespit etmiş olabilirler ki.. birşeyi iyilestiriyim derken diğer yerleri bozmadıği ne malum.. tarihte bu şekilde olan bir çok ilaç mevcut..Aşının bulunması iyi birşey ama para kazanmak icin aceleye getiriyor ilaç firmaları.. belki de hükumetlerde pofpofluyordur..Bekleme taraftariyim..Ayrica hastalığın çıktığı çindeki guncel verileri nedense hiçbir medya paylaşmıyor, her sey normale donduyse çin gercek panzehiri biliyor olmali....


Bu mesaja 2 cevap geldi.

B balcis
geçen hafta (1972 mesaj)
KKV (koronadan korunma vergisi) dahil mi hariç mi bu fiyat?
M monacomen
geçen hafta (1553 mesaj)
Evet ama zaten aşının gelmesi 1 ila 3 ayı bulabilir. Virüsün yayılma hızı arttığı gibi aşı olanlar sokaklarda daha rahat davranıp gezip flört etmeye başladığında aşısız kişiler çok daha hızlı enfekte olabilir, yan etkileri veya olumsuz sonuçların çıkması iki üç ayı da bulabilir. Haklısın da ama bir de buradan bakınca insan çaresiz aşıyı olmayı diliyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @khytr89

M monacomen
geçen hafta (1553 mesaj)
Aynen 300 Lira bir oyun fiyatına, sigortalı ve emekliler için bedava olması gerektiği kanaatindeyim ama.
Bu mesajda bahsedilenler: @deoks

X xvet
geçen hafta (663 mesaj)
Aşıların çalışmaları hala devam ediyor. en az 6 ay sonra gelir deneme aşıları 2. dozlar yeni vuruldu
M monacomen
geçen hafta (1553 mesaj)
Neye kime göre pahalı bilmiyorum 300 lira şu an konsol oyunu bile bulmak zor. Bütün dünyanın kayıplar verdiği ekonomilerin milyar dolarlar kaybettiği bir dünyada 300 lirayı hayatını kurtarmak için bir aşıya vermemeyi düşünmek bile istemem. Aşı zaten gittikçe ucuzlayacaktır rekabetle beraber ama şu an için makul bana göre. Sigortalılara sigorta karşılasın emekliler için de para alınmasın ama diğer kesimin ödeyebileceği bir meblağ. Kovitten işsiz ve karantinada evde kalsan kombi elektrik su masrafın bundan 4 katı fazladır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 20 Kasım 2020; 10:36:23 >


Bu mesajda bahsedilenler: @AstRaso

D DokuzKuyrukluTilki
geçen hafta (3377 mesaj)
Grip gibi ortaya çıkan bir hastalık değil, hayvandan insana bulaşıp salgına dönüştüğü için herhangi bir aptal evladı tekrar gidip yarasa höpürdetmezse tek sefer yeterli. Herkes aşı olup yenidoğana aşı yapılınca 4 seneye kökünden çözülebilir çünkü virüse yaşayacak bir konak bırakmayacağız.

Aşının uzun vade etkisi bilinmiyor fakat uzun vadeyi beklerken yüzbinlerce kişi ölmesi mi, aşının yan etkisi ile binlerce kişi ölmesi mi diye düşünebilirsiniz. Bu salgın 1 sene daha devam ederse isyanlar çıkacak devletler bu aşıya muhtaç.

Çin bildiğim kadarıyla vaka bildirmiyor çünkü yok. 2 ay komple evlere kapanınca sıfırlandı. Yeni Zelanda da aynı şekilde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @khytr89

T tarlabasi
geçen hafta (1861 mesaj)
Dolarla mı maaş alıyorum diyenleri şimdi sahnede görmek isteriz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


M monacomen
geçen hafta (1553 mesaj)
Yalnızca yarasa yemek değil mesele. Danimarka'da bir çiftlikte ilk kez ortaya çıkan corona virüslü vizonların yarattığı panik Yunanistan'a kadar uzandı. Ülkede iki farklı çiftlikteki vizonlarda virüs olduğu belirlendi.

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/corona-viruslu-vizon-panigi-yunanistana-sicradi-iki-ciftlikte-tespit-edildi-6123888/


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @DokuzKuyrukluTilki

M misterrium
geçen hafta (141 mesaj)
Yani devlet bizden kişi başı 31€ + %50 Özel Sağlık Vergisi + %18 KDV + %10TRT Payı + %10 Deprem Vergisi + %10 Neden Hasta Oldun Malmısın Vergisi + %10 Biz çok harcadık açık çok Cezasını Senden Keseceğiz Vergisi ile Toplam 80€=720 lira, 1000TL'ye yuvarlarız.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

D DokuzKuyrukluTilki
geçen hafta (3377 mesaj)
İtlaf yoluyla o evrim virüs gitmiş oldu. Vizonlar yarasa yiyebilecekleri için onlarda olması doğal, biz vahşi denecek hayvan türünü yemeyi bırakırsak kafamız biraz daha rahat eder. Hayvandan insana direk bulaşır bir hale gelirse bu virüs o zaman buyurun cenaze namazına.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @monacomen

A Askaparta
geçen hafta (2606 mesaj)
Yapsınlar bir görelim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


V venomboy_85
geçen hafta (718 mesaj)
Yani korona olan hastanın her türlü maliyetini karşılayan devlet, korona aşısı için para mı alacak diyorsun?
Yoksa sadece öylesine bir yorum atayım (ama kurgu ve hayal gücün muhteşem) etkleşim alsın mı dedin?
Bu mesajda bahsedilenler: @misterrium

A ArciheGates
geçen hafta (2 mesaj)
İlaçlarda vergi oluyormu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

E erenimum
geçen hafta (26 mesaj)
Doğru bide onun vergisi olur, birde vergisinin vergisi olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ArciheGates

M Morichannn
geçen hafta (45 mesaj)
Sonunda!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >