Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
6
Cevap
708
Tıklama
0
Öne Çıkarma
BioNTech mi Sinovac mı ?
M
2 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Dostlar babam Sinovac aşısı oldu.Sıra anneme gelince seçim ekranında iki aşıyı da sunmuşlar. BioNTech'in yan etkisi vs nedir tam bilmiyorum. mRNA olması sıkıntılı vs diyen, alerjisi olana yan etkisi çok oluyor diyenler çıkmıştı.Çok kararsız kaldım etrafında yaptıran vs var mı ?< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

B
2 yıl
Yüzbaşı

M
2 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

İnsan tereddüt ediyor< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Blizzard Days
Z
2 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: Myhres7

İnsan tereddüt ediyor
E NTV olunca haliyle.P
2 yıl
Yüzbaşı

P
2 yıl
Yüzbaşı

babamda benzer durumu yaşadık, aile hekimi kronik hastalıktan dolayı sinovac daha uygun olabilir dedi ama biz yan etkileri göze alarak biontech yaptırdık koruyuculuğu daha fazla olduğu için. ilk dozun üzerinden 1 hafta geçti ertesi gün kol ağrısı dışında yan etki olmadı şimdilik.

bir de düz mantık olarak: abd, israil ve ab ülkelerinin yaptığı aşı vs. üçüncü dünya ülkelerinin yaptığı aşı olarak insanda bir algı oluşuyor ister istemez :D

burada koruyuculuk, yan etkilerden vs. detaylı bahsediliyor
Videoyu izlemek için tıklayınızJ
2 yıl
Yarbay

sinovac aile hekimliğinde yapılabiliyorken biontech sadece hastanelerde yapılıyor (-diye biliyorum). haberlerde de öyle çıkmıştı bir ara.

biz bu dönemde hastaneye girmeye korkumuzdan babama sinovac aşısı yaptırdık. ikinci dozu olacak 11 mayıs'ta. bir yan etkisi olmadı. kronik hastalıkları var babamın doktor sinovac önerdi bu sebeple.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.