Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye
161
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Cevap: BilişimCini’nde Office 2019 Pro Plus 50 TL - 1 Mayıs'a Kadar Kampanyayı Uzattık! (9. sayfa)

G
Gunpower-storm
geçen hafta (1105 mesaj)
Silinir mi, banlanır mıyım bilmem. Yeter ki öğrenin diye yazıyorum.
Microsoft laptop-pc yapan satıcılara keyler dağıtıyor. Tabikide WIN10Pro'yu satarken tanesini 1200 liraya satmıyorlar. Onun yerine çoklu satış yapıyorlar. Tabikide çoklu satış inanılmaz miktarda indirimli oluyor. Çoklu satışı sadece Lenovo, Hewlett Packard gibi kurumsal firmalara değil, uzak doğudaki bazı firmalarada veriyorlar. İşte Çin'de, Hindistan'da, Endonezya'da vs. vs. dağıtılan OEM keyler "bir şekilde" toptan alıcıların eline geçiyor. Kalan keyleri alan toptancılarda(inanılmaz) düşük fiyatlara bunun gibi satıcılara satıyor. Sonuç olarak ele geçiyor.
İstediğin programdan tarat, istediği kadar Retail olsun Microsoft veya resmi satıcılardan aldığın hakkında bir belge gösteremezsen veya sahip değilsen hiçbir şekilde yasal ve gerçek Retail olduğunu kanıtlayamazsın.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @berkan07gs

C
cawrash
geçen hafta (216 mesaj)
dostum selam bende almak istiyorum. bu windows 10 lisansı ömür boyumu aldıktan sonra mevcut bilgisayarıma format attıktan sonra kullanacağımda.
Q
Quattro
7 gün (4829 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

Yayilmaci politika izlemesi cok yerinde bi karardi. Eskiden senede bir program incelemesine gelirlerdi. Simdi gelen yok giden yok. Sahte windows 7 kullananlara bile bedava win10 upgradeleri geldi. Cok da sey etmemek lazim yani

Alıntıları Göster
Türkiye de BSA isimli kuruluşun denetleme yetkisi bitti ve yenilenmedi diye hatırlıyorum.
Onun etkisi galiba.
Eskiden baskınlarla ilgili haberler yayarlardı sürekli.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Ç
ÇAKIR_41
6 gün (67 mesaj)
Satış ve kampanya devam ediyor mu ? Kodu maille hemen yolluyor musunuz ?
F
Father Torque
6 gün (10222 mesaj)
O tür baskınlar zaten eskide kaldı, artık her bilgisayar internete bağlı olduğu için lisans kontrolleri bizzat internet üzerinden yapılıyor. Bu nedenle yazılım firmaları hakkınızda şikayet var, vb sebeplerle baskına gitmektense direkt avukatlarından ihtarname yolluyorlar kaçak kullanımınızı tespit ettik, şu tarihe kadar lisans alım işlemlerinizi tamamlayın diye.
Bu mesajda bahsedilenler: @Quattro

D
dentsecurity
6 gün (58 mesaj)
Elemanlar güzel tezgah kurmuş iyi para kazanıyorlar burada, Allah bereket versin diyeceğinize hep rahatsız ediyorsunuz. 25 lira ofis 2019 resmen bedava.
M
mcrew
6 gün (7405 mesaj)
Sadece laptop-pc yapan üreticiler değil.

Bir sürü şirket de bu şekilde toplu lisans alıyor. Sonuçta binlerce Microsoft işlemcili bilgisayara ihtiyac duyan sirketler, kurumlar, bankalar var.

Hatta bazı şirketler bu sistemleri çalışanlarına da uygun fiyata veriyorlar. Zamanında çalıştığım şirket çalışanlarına 9 dolara office 2010 veriyordu. Satın almıştım hala mail durur.

Bu adamlar Endonezya, Çin, hindistan a gitmeden buradaki sirketler üzerinden hallediyirdur muhtemelen o işi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Gunpower-storm

G
Gunpower-storm
5 gün (1105 mesaj)
Şirketler eskiden yaparlardı. Artık lisanslı almayı kendileri daha çok tercih ediyorlar. Ama office'i toptan olarak alıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @mcrew

G
Gunpower-storm
5 gün (1105 mesaj)
Çin hindistan lafınıza kesinlikle katılıyorum. Artık türk iş yerleride yapıyorlardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @mcrew

S
SLAHS
4 gün (634 mesaj)
EEEeeee sonuç ne oldu şimdi.

Alacaz mı?

Almayacaz mı?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

E
eatmc7
4 gün (137 mesaj)
Durum bu mesajda mükemmel özetlenmiş;https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137942842

Mikrosofta sorarsan yasal değil çünkü bunlar aslında şirketlere yönelik keyler. Ama bunun aksine çıkmış mahkeme kararları da var. Yani muallakta ama bana sorsan %51 güvenli derim ben alacak olsam alırım yani.
Bu mesajda bahsedilenler: @SLAHS

D
drwhoo
3 gün (193 mesaj)
Geçen hafta office+windows 10 paketini aldım. İkisinin kurulum ve aktivasyonu sıkıntısız gerçekleşti. Bilgisayara format atıp tekrar kurulumları yaptığımda da yeniden aktivasyonu sorunsuz şekilde yaptım.
C
cyberfalcon
3 gün (261 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: bilisimcini

Merhabalar

Bir hukukçu ve şirket ortağı olarak son defa açıklama yapma gereği duyuyorum. Evvela Madem bu iş "illegal" niçin Microsoft gerekli aksiyonları alıp hakkımızda dava açamıyor? Çünkü bunun için hukuki zemin mevcut değil. Yargıtay'ın 2015 kararı çerçevesinde 2.el lisans satımı olarak geçen bu sektörde, ne yukarıda SAM denetmeni olduğunu iddia eden arkadaş ne de Microsoft Tüzel kişiliği hiçbir yaptırımda bulunma kudretine sahiptir. Keza hiçbir kurum/kuruluş yargı kararlarını bertaraf edemez. Bir diğer soru, neden muhatap biziz diyoruz, çünkü hukuken 2.el satışı olarak geçtiği için Microsoft doğal olarak böyle bir hizmet, teknik destek sunmuyor. Ama görülüyor ki, "SAM DENETMENİ" arkadaş gibi arkadaşlar, gerekli aksiyonu almaya çalışmak yerine burada insanların zihnini bulandırmak ile meşgul.

Son olarak şunu söylemek istiyorum ki, ürünlerin geçerliliği konusunda zerre şüpheniz olmasın. Burada, "DENETMEN" olduğunu iddia eden nickname ile yazan insanlardan ziyade doğrudan bir insanla muhatap olup detaylı bilgi almak isterseniz, site üzerinden yahut iletişim numaralarımızdan tarafımıza dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz :)

Konuyu tekrar tekrar açıklamayacağımı bildirir, bizi tercih edip memnun kalan müşterilerimize teşekkür eder iyi günler dileriz.Saygılarımızla
Siteniz üzerinden ve attığınız e-mail üzerinden attığım mesajlara neden cevap vermediniz.

Yaptığım sipariş Windows 10 pro görünüyordu ama bilgisayara Windows 10 home yüklendi.
B
bilisimcini
3 gün (0 mesaj)
Merhaba

Öncelikle bizi tercih eden ve memnun kalan tüm Müşterilerimize teşekkür ederiz. Kampanyaya olan yoğun ilgi sebebiyle kampanyamızı 1 Mayıs'a kadar uzattık.

Diğer tüm soru ve sorunlarınız için tarafımızla site üzerinden ve iletişim numaralarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

J
jay jay justified
dün (13440 mesaj)
İletişim kuramıyoruz, mesaj ve telefonlarınızı kontrol eder misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @bilisimcini

V
venom.X
dün (807 mesaj)
O kadar açıklamamıza rağmen konuyu kapatmayan donanım haber yetkilileri suça ortak oluyorlar. Reklam paralarını bir güzel cebe indiriyorlar. Açıklamasını yapmamıza rağmen alım yapan kişiler paralarını çöpe atıyor. Tek söyleyeceğim şudur. Böyle bir kazığı yemeniz hepinize müstahaktır. Artık benim gözümde suçlu lisansları satan değil alan ve buna zemin hazırlayan kişilerdir!