Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
68
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bilim ve hayattan beklentiler

G gokutg Konu Sahibi
4 yıl (79 mesaj)
Öncelikle konuyu nereye açıcagımı bilemedim,burada benim gibi bilimle ilgilenenler olduğu için daha iyi anlar'lar diye düşündüm..

Eskiden beri bilimi ilgim vardı özellikle nerden geliyoruz nereye gidiyoruz sorusuna cevap aramak için.Son 1 senede baya bir kitap okudum fizik biyoloj sosyoloji tarih ile ilgili,ve bunları okuyup öğrendikçe koca evrende bir bakteriden bir farkımız olmadığını fark ettiğim zaman dünyevi bütün konular boş gelmeye başladı umursamamaya başladım(bir yandan güzel)ancak durum böyle olunca hayatta sanat ve bilim harici hiç bir şeye ilgimin kalmadığını insanların yaptığı çoğu konun boş gelmesiyle biraz asosyelleşmeye başladığımı fark ettim.

Dahada önemlisi hiç bir dine inanmadığım içinde hiçlikten geldik ve hiçliğie gidiyoruz mantığıyla herşey çok anlamsızlaştı ve bir amaç bulamaz oldum.Öğrenmek dışında bununda tek sebebi ''merak tutkusu''..

Buda iyi bir şey mi kötü bir şeymi karar veremedim,benim gibi düşünen arkadaşlar varsa ne düşünüyo yazarlarsa güzel olabilir..

Konu muhtemeln yanlış yerde ancak din tartışması ve bilimle ilgileneyenerin tahmini olarak yorumlarından tartışma çıkmaması adına burasını uygun gördüm
I Irishman
4 yıl (3532 mesaj)
Ben senin sosyal versiyonunum ..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B Bank
4 yıl (68 mesaj)
soyledigin gibi dunyevi hususlarin muhim olmadigini farketmeye basladiysan maneviyata daha da cok onem vermen gerekmez mi?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

G gokutg Konu Sahibi
4 yıl (79 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Bank

soyledigin gibi dunyevi hususlarin muhim olmadigini farketmeye basladiysan maneviyata daha da cok onem vermen gerekmez mi?

Tabikide veriyorum herzaman daha çok önem vermişimdir ama bunlar 2-3 kişiyi geçmeyen şeyler..Geri kalan insanları dinlemek ızdırap vermeye başladı dedikodu iş sonra biraz daha dedikodu bir ton saçma salak şey daha işte..Yani eskiden en saçma bir konuda bile sıkılmadan konuşurdum şimdi içimden hem şu ses geçiyor '' adamlar orda nelerle uğraşıyor sen burda kim ne yapmış anlatıyorsun''DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.