Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
9
Cevap
373
Tıklama
6
Öne Çıkarma
Bilim insanları, içilebilen Covid aşısı üzerinde çalışıyor
E
2 hafta
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Bilim insanları, içilebilen Covid aşısı üzerinde çalışıyor
Ağızda çalkalanıp yutulabilen oral aşı QYNDR’nin (kinder olarak telaffuz ediliyor) faz 1 kilinik denemesinin tamamlandığı ve şu an bekleme aşamasında olduğu biliniyor. Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen kilinik araştırma sonuçları, US Specialty Formulations tarafından üretilen aşının dolaşımdaki bir dizi Covid-19 varyantına karşı korumada etkili olabileceğine dair umut veriyor ancak henüz hakem denetiminden geçmemiş.Ayrıca Bkz.Çin'de Covid-19 ile ilişkili ölümler sürüyorFaz 1 klinik denemesi tamamlandı, yatırımcılardan fon bekliyorAşının üreticisi US Specialty Formulations’ın kurucusu Kyle Flanigan’ın açıklamasına göre, sindirim sisteminden geçip etki eden bir aşının geliştirilmesi çok zor bir süreç. Bu aşının incelenmesi ve pazarlanması için gereken ek kilinik araştırmalarının ilerletilmesi için de yatırımcılardan fon alması gerekiyor.Covid 19 aşıları söz konusu olduğunda aynı büyük isimlerden bahsediliyor; Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson, AstraZeneca. Ancak dünyanın dört bir yanında araştırmacılar, yakın zamanda Çin ve Hindistan’da piyasaya sürülen burun aşıları gibi yeni aşı formları bulmaya çalışıyor. Araştırmacılar, mukozal aşıların enfeksiyonları durdurup durdurmadığını doğrulamak için hâlâ verileri bekliyor.Mukozal aşılar, geleneksel aşı türlerinden farklı çünkü; mukus zarlarımız üzerinden ya burnumuzu çevreleyen mukozadan (nazal Covid-19 aşısı gibi) ya da bağırsaklarımızdan (QYNDR gibi) giriyorlar. Ürettikleri farklı bağışıklık türleri ve virüsün vücudumuza girdiği yerde etkisini göstermesi nedeniyle Covid-19 enfeksiyonlarıyla mücadelede uygulanabilir ve hatta elverişli seçenek olarak destekleniyor. Öte yandan Ocak 2021’e kıyasla çok daha az hasara neden olsa da Covid 19 hâlâ tam olarak bitmiş değil.
Kaynak:https://www.cnet.com/health/medical/scientists-are-working-on-a-covid-vaccine-you-can-drink/

 Haberi Portalda Gör

İçile biliyorsa o ilaç olur aşı değil
Yoruma Git
3erkay98 - 2 hafta +8
3
2 hafta
Yüzbaşı

İçile biliyorsa o ilaç olur aşı değil< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
2 hafta
Teğmen

Fitilinide yapsınlar tam olsun.
S
2 hafta
Binbaşı

Dünya düzcüler artık suyumuza ilaç katıyorlar diye dolaşır artık.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
W
2 hafta
Yüzbaşı

Allah belalarını versin.
MRNA zıkkımını bünyesine almak istemeyen özgür insanları hissettirmeden aşılamak için uğraşıyorlar.
Nüfus azaltımı son gaz devam.
Davosta her şeyi açık açık söylüyorlar ama hala anlamak istemeyen cahiller var aramızda.
Yok yok bunlarınki cahillik değil, bambaşka bir şey.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

W
2 hafta
Yüzbaşı

S
2 hafta
Yüzbaşı

Valla bravo adamlar insanlığa hizmet için durmadan çalışmaya devam ediyor.K
2 hafta
Binbaşı

zaten milletin bilime alerjisi vardı, bu woke tayfa + şirketler bilimi manipüle edip, kendi çıkarları uğruna, (ilaç firmalarını zengin etmek için) akla mantığa sığmayan düzenbazlıklar yaptığı için bilime güven kalmadı.

faşist avrupada çocuklar aşı olmasın çocuklara maske zorunlu olmasın nefes alamıyorlar, ya da kovit aşısı inme yapıyor diyen bilimcileri aforoz edip işten attılar sansür getirdiler.B
2 hafta
Yüzbaşı

Hiç mi duymadınız içilen aşı? Bizde de uygulanıyor.

Oral vaccines - PMC (nih.gov)
Bu mesajda bahsedilenler: @3erkay98
D
2 hafta
Çavuş

dikkat etmek lazım nuri alçolar çoğalacak suyunuza gazoz pardon aşı koyabilirler.
Bu mesajda bahsedilenler: @scientia
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.