Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
41
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Cevap: Bilim Açıkladı: Bu dünyadan başka bir gezegene ASLA koloni kuramayacağız (3. sayfa)

M Moredecai
5 gün (22 mesaj)
Bence yanılacaklar. Tahminimce ilerde başka gezegenlere koloni kurulabilecek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


A ahmet kontuy
5 gün (389 mesaj)
sen yanılıyorsun. insanın düşmanı apaçık bellidir. görmen gerekmiyor. varlığı ve bize olan düşmanlığı zaten bildirilmiş. din olmayınca, ayrışma ortadan kalkacak ise eğer, din sahibi olan hristiyanların fikirlerini, dinlerini ve sahip oldukları diğer demokrais vs anlayışlarını diğer toplumlara empoze etmeye yönelik misyonerliklerini neden görmezden geliyorsun? ayrıca biraz araştırırsan senin de göreceğin şöyle bir husus var: üçlü birlik inancı, yani baba - oğul - kutsal ruh. bunu neden yazıyorum? geçen denk geldim. youtube'da neden kavga ediyoruz? birbirimize karşı, saygılı, barış ve huzur içinde yaşayabiliriz cümlesini yazan bir türk gencine gelen cevap aynen şuydu: siz bu üçlü birlik inancına inanmıyorsunuz, bu dediğiniz asla mümkün olamaz. o zaman senin demene göre, lafın kısası ibrahimi dinlerin tamamen ortadan kalkmasını gözetliyorsun ki bu dediğin asla mümkün olabilecek bir şey değil. din, odediklerine sebep olmaz. ama yobazlık, buna sebep olabilir. dini sorgulamak yerine, dine zarar verenleri sorgulamak daha doğru bir iştir. kaldı ki; din sahibi olanların tamamı da ibrahim peygamberin çocuklarından olup, birbiriyle akrabadır. katolikler, ortodokslar, protestanlar, bizde mezhepler, museviler..

gelelim konuya:

bilim zaten gerçeği biliyor. kuran'da: gerçeği bildiğiniz halde, bile bile neden saklıyorsunuz? deniyor. yaşanılır bir gezegen bulmak için tüm referanslar, güneş sistemimizden elde edilen verilerdir. güneş sisteminin dışına yolculuk edecek teknolojiye ulaşılsa bile, güneş gibi etrafındaki gezegenlere hayat veren bir sistem yok. teknoloji geliştikçe, araştırmada sınır tanımayan bir anlayış da var. bu güzel ve yapılması gereken bir şey. kötü olan ise onca verilere rağmen, yani bilim ve teknolojiye rağmen yaratıcı'nın varlığını kabul etmeyen bir zihniyetin dünyadan başka yaşanılır bir gezegen, bunu da geç uzaylı bulmaya çalışmasına neden hiç laf yok? dünyadaki ekonomik sistemde, borçlu olmayan ülke yok. peki bu alacaklı kim? demek ki birileri bir sistem belirliyor ve bu sistemi insanlara dayatıyor. en tehlikeli etken işte bu işin altında saklı. kim bu?
D Denamint
4 gün (1000 mesaj)
koloni kuramazsak üzücü olur.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.