Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar:
62
Cevap
0
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Cevap: Bilgisayar Mühendisi İş Teklifi (4. sayfa)

F
feritferitxd
6 gün (493 mesaj)
Selamlar, bilgisayar mühendisiyim. 2 yıldır istanbulda Accenture'de çalışıyorum. Global ve yabancı bir şirket adını belki duymuşsundur sadece yurtdışına iş yapıyoruz. Diğer bahsettiğin tüm şirketlerdede arkadasım var.

Öncelikle huawei'den bahsedeyim.

Ev arkadaşım huaweide bilgisayar mühendisi, orda çalışan 2 yakın arkadasım daha var. Sakın ama sakın gitme. Her giren kaçmaya çalışıyor. Yılın yarısında iş gelmiyor, gelen işlerde rezalet. Çindeki huawei olarak düşünme. İş olduğu zamanlarda sürekli mesai yapmak zorundasın. 2 haftalık işi 3 günde yapmanı bekliyorlar ve 9 dan önce mesai yapmadan çıkanlara kötü gözle bakıyorlar. Dediğim gibi arkadasımı ruhen bitirdiler.

Aselsan-havelsan : Orda çalışan arkadaşlarımda var. Bilgisayar mühendisleri burda kendini öldürüyor sadece yapılacak iş yok diyorlar. Makina yada elektrikçiler için müthiş ama ben de savunma sanayi istesem de gitmedim.

Benim tavsiyem Accentureyi deneyebilirsin. Sadece global alandaki dev şirketlere industry 4.0 projeleri yapıyoruz. ( bmw gibi firmalara ) Çalışma saatleri esnek. 8 ile 10 arasında başlayabiliyoruz günde 8 saat calısma şartı ile. Çalışma ortamında alt üst ilişkisi yok. Şirketin başındaki insan bile yaşıtın gibi konusuyor herkes gerçekten müthiş. Nasıl oluşturdular bu ortamı bilmiyorum. Junior olarak başlayanlar bile inanılmaz sorumluluk alıyor ve öğreniyor. Kullanılan teknolojiler her projede en son teknoloji ve tüm projeler cloud üzerinde. (Azure,amazon) Gelecek cloudda. Takımlar yurtdışı yurtiçi karışık olduğundan sürekli ingilizce pratiği yapabiliyorsun ve yılda bir kere yurtdısına gönderiyorlar büyük ihtimalle. Yada 6 ay proje için gidebiliyorsun.Düşünürsen öm at referans olabilirim.

*** NE YAPARSAN YAP AMA SAKIN HUAWEI 'YE GİRME. SAKIN ADINA KANMA!**

Maaşlar : Aselsan > Accenture > Huawei = obss


Bu mesaja 1 cevap geldi.

H
hakanovic38
6 gün (33 mesaj)
banada real madridden teklif geldi 7 numara olarak ben istemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P
PeerNet*
6 gün (2299 mesaj)
oha abartıya bak Arkadaşım Huawei o kadar iyi bir yer olmayabilir ama böyle de değil. Maaş olarak da 2 yıl önce Accenture'dan iyi veriyordu şu anda da düşük olduğunu düşünmüyorum. Accenture'da giriş maaşı olarak ne veriyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeerNet* -- 6 Aralık 2019; 16:50:2 >


Bu mesajda bahsedilenler: @feritferitxd