Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
32
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bilgisayar açılmıyor

L Lykomedos Konu Sahibi
4 yıl (39 mesaj)
Başlığa tam olarak ne yazacağımı bilemedim fakat genel olarak sorun bu. Ancak detaylandırmak gerekirse bilgisayar müdahale etmeden açılmıyor. Bilgisayarımı 2 sene önce yine forumdan aldığım parçalarla topladım.

p9x79 deluxe anakart
i7 4820k işlemci
16gb ram
gtx 970 ekran kartım var.

sorunum iki gün önce başladı. Bilgisayarı kapattıktan sonra evden çıkacakken tekrar açmam gerekti, tuşa bastığımda açılış ekranı göründü o sırada odadan çıkıp mutfağa gittim ve geldiğimde normalde 6 saniyede açılan pc henüz açılmamıştı. açma tuşuna tekrar bastığım anca güç kesildi. ben de bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için kasanın içini açtım. kasayı açarken psu'nun gücünü kestim. Kasada herşey normaldi, kablolar yerindeydi. zaten toplasak 5 dakika önce çalışıyordu. kapağı kapatıp psu'yu tekrar fişe taktım ve bu sefer hiç sorunsuz açıldı. Ancak 2 günden beri sadece açmadan önce psuyu fişten çekip tekrar takarsam açılıyor. daha önce böyle bir durumla hiç karşılaşmamıştım. Bugün gördüğüm kadarıyla, anakartın led ekranında "a2" uyarısı veriyor ancak henüz tam olarak ne demek olduğunu çözemedim. eğer yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ediyorum.
T The Time Lord
4 yıl (2254 mesaj)
Hocam A2 hatası bilgisayara bağlı disk birimlerinden kaynaklı bir hata, bu birimleri bulurken ya da onlara bağlanırken sorun oluştuğunda verir. BIOS'taki öncelik sıralamasını kontrol eder misin?< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


L Lykomedos Konu Sahibi
4 yıl (39 mesaj)
kontrol ettim fakat sıralama doğru görünüyor hocam. Gücü kesmek gibi bilgisayar açılırken önce f2 ile biosa girip sonra hiç bir değişiklik yapmadan esc ile devam edince de açılıyor. Ancak sorunun tam olarak kaynağını da anlamadım. bios pilinin azalmış olabileceğini düşünüyorumDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.