Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
14
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bilgisayar açılmıyor

L Lykomedos Konu Sahibi
4 yıl (39 mesaj)
Başlığa tam olarak ne yazacağımı bilemedim fakat genel olarak sorun bu. Ancak detaylandırmak gerekirse bilgisayar müdahale etmeden açılmıyor. Bilgisayarımı 2 sene önce yine forumdan aldığım parçalarla topladım.

p9x79 deluxe anakart
i7 4820k işlemci
16gb ram
gtx 970 ekran kartım var.

sorunum iki gün önce başladı. Bilgisayarı kapattıktan sonra evden çıkacakken tekrar açmam gerekti, tuşa bastığımda açılış ekranı göründü o sırada odadan çıkıp mutfağa gittim ve geldiğimde normalde 6 saniyede açılan pc henüz açılmamıştı. açma tuşuna tekrar bastığım anda güç kesildi. ben de bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için kasanın içini açtım. kasayı açarken psu'nun gücünü kestim. Kasada herşey normaldi, kablolar yerindeydi. zaten toplasak 5 dakika önce çalışıyordu. kapağı kapatıp psu'yu tekrar fişe taktım ve bu sefer hiç sorunsuz açıldı. Ancak 2 günden beri sadece açmadan önce psuyu fişten çekip tekrar takarsam açılıyor. daha önce böyle bir durumla hiç karşılaşmamıştım. Bugün gördüğüm kadarıyla, anakartın led ekranında "a2" uyarısı veriyor ancak henüz tam olarak ne demek olduğunu çözemedim. eğer yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lykomedos -- 29 Ağustos 2017; 16:16:18 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.