Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 3 mobil kullanıcı
23
Cevap
0
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Pişmanlıktır

K ktulgar Konu Sahibi
2 yıl (2840 mesaj)
YKS den aldığım puan 3 büyük şehirdeki devlet okullarına yetmiyordu.Bende İstanbul'da kalayım hem de iyi bir eğitim alayım diye bu özel üniversiteyi seçtim.Ve bu benim hayatımın hatası oldu.Öncelikle öğrenci kalitesi yerlerde.Acayip düşük.Tamam bende üniversite sınavında yüksek bir puan yapamadım ama bunlar çok düşük seviyedeler.Verilen ödevler-assignmentlar-projeler çok basit.Bunları yapmak size hiç bir şey katmaz.Geçme notu 35 ama bunu da alamayanlar var.Sınavlarda çok basit soruyorlar.Utanmasalar soruları verecekler.Derste yaptığı örneğin aynısını sınavda sormuştu bir hocamız.Yemekhane çok pahalı.Aslında sadece bilgisayar değil hiç bir mühendislik okunmaz.Tam burslu gelen öğrencilere çok üzülüyorum.Buraya gelerek aldıkları puana yazık ediyorlar.Programların %100 inglizce olmasına bakmayın.Hocaya Türkçe sorabiliyorsunuz.Haliyle speaking gelişmiyor.Sınıfta yabancı öğrenci olmadığı zaman hoca Türkçe devam edebiliyor derse.Adam akıllı seçmeli ders yok.Benim şirketim olsa Bilginin mühendisliklerinden mezun birini işe almam.

Ben yandım siz de yanmayın.Eğer sizinde 3 büyük şehirdeki okullara puanınız yetmiyorsa ve iyi bir eğitim alayım diye İstanbul'daki özellerden birini seçeyim diyorsanız o okul burası olmasın.Diğer okulları(Yeditepe,Bahçeşehir,Sabancı....) düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ktulgar -- 25 Haziran 2020; 12:59:28 >

özel üniversitelerin çoğu öyle
Yoruma Git
drjacob - 2 yıl +6

D drjacob
2 yıl (5273 mesaj)
özel üniversitelerin çoğu öyle
K ktulgar Konu Sahibi
2 yıl (2840 mesaj)
yukarıda kalsın
Y Yirikalische
2 yıl (7203 mesaj)
İstersen dunya siralamalarinda birinci bilgisayar muhendisligine git, aldigin egitim is hayatina yeterince hazirlamaz, tamamen ogrenciyle alakali bu. Bahaneye gerek yok, kendin calis, ugras ve yap. İnternette sinirsiz bedava kaynak var, parali olanlar da cok ucuz.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

E evandevan5a1
2 yıl (509 mesaj)
35 geçme notu açıköğretim de istanbul ün. bazı derslerde mevcut hani her ders 35 değildir zor olan matematik gibi derslerde 35 bile fzala benim için.
T Thomas Silverstein
2 yıl (33 mesaj)
Özel üniversiteler para karşılığı diploma satar zaten okunmaz öyle yerlerde
D dodofran
2 yıl (1677 mesaj)
şahsen bilgide okumak isterdim. devlet ünileri de güllük gülistanlık değil. iyiysen özelde el üstünde tutulursun hatta. çok çok değişik fırsatlar yakalayabilirisn.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

K ktulgar Konu Sahibi
2 yıl (2840 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: dodofran

şahsen bilgide okumak isterdim. devlet ünileri de güllük gülistanlık değil. iyiysen özelde el üstünde tutulursun hatta. çok çok değişik fırsatlar yakalayabilirisn.
Bilginin diğer programları iyi olabilir mühendislik bölümleri kötü.Kampüsüne aldanmamak lazım.Akademisyen sayısı da yetersiz bölümün.İnsalar kampüsüne aldanıyor oysa ki içi boş ne yapayım ben çimi.Elbette devlet ünilerinde de iyi olmayanlar vardır.Ama izmir ankara ve istanbuldaki devlet üniversitelerinin yanına bile yaklaşamaz bilgi.Keşke bilgiye geleceğime yeditepe ye veya sabancıya gitseydim.Bilgi yi gözünde büyütme eğer mühendislik okuyacaksan.Eğer bir gün yolun düşerse (umarım düşmez) ve okumaya başlarsan dediğimi çok iyi anlarsın.
E Erkotiko
2 yıl (201 mesaj)
Bilgide tam burslu elektrik elektronik mühendisliği okuyorum. Dediklerinin hiçbirine katılmıyorum. Kampüsünden akademisyenine her şey on numara.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

K ktulgar Konu Sahibi
2 yıl (2840 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Erkotiko

Bilgide tam burslu elektrik elektronik mühendisliği okuyorum. Dediklerinin hiçbirine katılmıyorum. Kampüsünden akademisyenine her şey on numara.
Eğer doğru söylüyorsan bölümünü beğenmen ve herşeyi 10 numara bulman senin kendi vizyonsuzluğunu gösteriyor sana bir şey diyemem devam et okumaya yüksek ihtimal 1. sınıfsın veya 2 ve daha adam akıllı bölüm dersi almadın
Y y9t
2 yıl (993 mesaj)
Şu programı kılavuzda %100 İngilizce gösterip eğitimde Türkçe'ye kayan okulları anlamak mümkün değil. Memlekette Türkçe eğitim yapmak ayıp oldu da haberimiz mi yok? Nedir yani Türkçe olması bir bölümün ne kötülük sağlar? Düzgünce Türkçe yapın şu bölümleri, ne insanları kandırın ne de kendinizi sahtekar konumuna sokun.
D Dr. Donanım
2 yıl (4934 mesaj)
bilkent, sabancı ve koç dışında tüm özellerde aynı şeylerin olduğunu düşünüyorum. ama iyi yanından bakmak lazım hocam herkesin arasından kolayca sıyrılabilirsin, ortalama kasabilirsin ve hatta bölüm birincisi olarak mezun olabilirsin.
Bu mesajda bahsedilenler: @ktulgar

K ktulgar Konu Sahibi
2 yıl (2840 mesaj)
haftaya üniversite sınav var yukarıda kalsın


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D drjacob
2 yıl (5273 mesaj)
üni değiştirmeyi dene , ygs (yatay geçiş sınavı) ile
Bu mesajda bahsedilenler: @ktulgar

M menectras
2 yıl (126 mesaj)
İstinye Üni. Bilgisayar mühendisliğine gelebilirsin. Kadro ve imkanları iyi.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


J JaCKiE_BrOwN
2 yıl (1196 mesaj)
özeller arasında bilgisayar mühendisliği, yazılım gibi bölümlerde bahçeşehir'in sıyrıldığını söyleyebilirim. Adamlar ta ilkokuldan robotik kodlama vs mantığını öğrencilere aşılamaya çoktan başladı. İstanbul'da kuyuya düşen köpeği robot kol yapıp çıkaran bu okulun liseli öğrencileriydi). Keza fen liseleri var. Sahibi adam tonlarca maaş ve bir dünya imkan karşılığı türkiye'nin en iyi hocalarını okulunda toplama peşinde. Üniversitesini siz düşünün
A Aang_1209
2 yıl (0 mesaj)
Ben de tercih döneminde birisi olarak bölümleri araştırıyorum. Bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. Söylediğin şeylerin benzerlerini bölümde okuyan kişilerden ve Bilgi Üniversitesinde diğer mühendislik bölümlerinde okuyan kişilerden de duydum. Bölümün yeterli eğitimi sağlamadığını düşünüyorlar, sadece bilgisayar mühendisliği için değil genel mühendislik bölümleri için benzer şeyler söylendi bana.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S Salazar Slytherin
2 yıl (365 mesaj)
Antalya Bilim Universitesi hakkinda bir bilginiz var mi ? Siralamam 45k alternatif olarak eskosehir osmangazi mi burasi mi sizce ?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


İ İsen Buga
geçen yıl (673 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

İstersen dunya siralamalarinda birinci bilgisayar muhendisligine git, aldigin egitim is hayatina yeterince hazirlamaz, tamamen ogrenciyle alakali bu. Bahaneye gerek yok, kendin calis, ugras ve yap. İnternette sinirsiz bedava kaynak var, parali olanlar da cok ucuz.
Abi selamlar sen bilgisayar mühendisisin. Bilgisayar programcılığı ile ilgili bilgin var mı okunur mu? Dgs'den sizin okula geçiş yapan olmuş muydu? Önerir misin?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Y Yirikalische
geçen yıl (7203 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: İsen Buga

Abi selamlar sen bilgisayar mühendisisin. Bilgisayar programcılığı ile ilgili bilgin var mı okunur mu? Dgs'den sizin okula geçiş yapan olmuş muydu? Önerir misin?

Alıntıları Göster
Çok bilgim yok, ama okunur diye düşünüyorum, amaç biraz daha çalışman için bahane ve elde bir diploma olması zaten. Her türlü ekstra çalışma yapmak gerekiyor, okullar sadece temel atıyor. Geçiş konularında bilgim yok.


Bu mesaja 2 cevap geldi.