Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
105
Cevap
18426
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Bıçak Koleksiyonum (6. sayfa)

C Celalettin19
2 yıl (0 mesaj)
Selamın aleyküm Sinan hocam. Yıllar geçmiş ama inşallah burdasınızdır. Sizden öğrenmem gereken bir sürü şey var. Hocam öncelikle bana öyle bi çakı tavsiye edinki gerek günlük kullanımda gerek et kesmede ve bi çok yerde kullanmalık kaliteli bi çakı olsun inşallah. Bi kaç yıl önce Spyderco c136gp almıştım. Ama hayal kırıklığı yaptı. Ne kadar bilelesemde kesmiyor onca para bayıldık ama kesmiyor. Victorinoxta düşünüyorum ama sizi gördüm ve size sormak istedim.

Son olarak şunu eklemek istiyorum. Şu anda Oğuzhan Osmaniye şehzade çakısı var ve mükemmel harika bu çakı herkese tavsiye ederim. Bi bakın derim. 😉

İşte o rezil Spyderco 😉
< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


1 1905sss Konu Sahibi
2 yıl (187 mesaj)
Aleyküm selam,


Spyderco dünyada çok sevilen ve tutulan bir bıçak markasıdır. Kullanıcıları her yerde çok memnundur. Senin aldığın model biraz daha ekonomik ve giriş modeli dediğimiz olanlardan. Yani en ucuz olanlardan. Ama yine de çok bilenen satılan bir model.

Mesela Endura ve Delica modeli alsan uzun senelerce çok çok memnun kullanırdın. Ama biraz gemi kaçtı gibi. Şimdi fiyatlar çıldırdı gitti. Neredeyse 1000 liraya satılıyorlar. Ben 180 TL ye aldığımı hatırlıyorum.


Ama yine de senin aldığın model de amazonda yüzlerce kişi tarafından alınmış ve kullanıcılar bayağı yüksek oranda memnun kalındığı bir model.
https://www.amazon.com/Spyderco-Persistence-C136GP-Plain-Knife/dp/B002IWWYS4

Aklıma bir kaç şey geliyor.

1-Spyderco en çok sahtesi yapılan çakılardan biridir. Bıçağın orjinal mi?

2-Doğru bileme yapıyor musun?

3- Neyi kesmeye çalışıyorsun? Sonuçta bu bir cep çakısı, ormanda ağaç dal kesilmez vs.


Lütfen unutma bir cep çakısı alıp sofrada, piknikte,işte, dağda bayırda, av da kullanamazsın. Çakılar çeliklerine, üretim amaçlarına, özelliklerine göre farklı yerlerde kullanılır.

Tabanca tüfek forumunda bıçaklar ile ilgili yazdığım bir konu vardı. İsteyen inceleyebilir.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=10901
C Celalettin19
2 yıl (0 mesaj)
Tamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celalettin19 -- 8 Nisan 2020; 14:46:46 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R rodiena17
geçen yıl (37 mesaj)
Çok enteresan bir hobi. Acaba kaç insanda bıçak koleksiyonu vardır merak ettim doğrusu.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

1 1905sss Konu Sahibi
geçen yıl (187 mesaj)
çok fazla insanda var. Ben yüzlerce tanıyorum. Ama işin içinde değilseniz, birbirinizi bulup tanışma şansınız olmuyor tabii. Ama bu hobiye gönül vermiş kişiler forumlarda, bıçak ilanlarında, fuarlarda bir şekilde yolları kesişiyor. Öyle olunca ne kadar çok bıçak sever olduğunu görebiliyorsunuz.

Ayrıca, av, kamp, outdoor ile ilgilenler, emniyet veya silahlı kuvvet mensubu arkadaşlarımızda bıçaklar ile bayağı ilgileniyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @rodiena17

E ersin86
2 ay (109 mesaj)
Merhaba. Bende Mammut Rostfrei 2568 çakı var. Bunun koleksiyonluk bir değeri var mıdır? İnternette hiçbir Türkçe içerik bulamadım. Satmak istesem kaça gider? Hiç duydunuz mu? Bilginiz var mı?
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.