Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
54
Tıklama
0
Öne Çıkarma
BESYO hakkında herşey

S scrapion23 Konu Sahibi
4 yıl (8 mesaj)
1 Besyo nedir
Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu ‘nun kısaltılmışıdır. Yüksekokul olmasına rağmen 4 yıllık eğitim verilmektedir. Toplumumuzda Spor Akademisi olarak da bilinen BESYO yurtdışında Physical Education and Sport Department (Fiziksel Eğitim ve Spor Bölümü) olarak geçmektedir.

2 Besyo neye göre öğrenci alır ?
Birinci şart YGS girmek . Besyo Tüm türkiyede suan 1 ünüversite hariç özel yetenek sınavıyla alır. bütün illerin yetenek sınavları farklıdır . hepsinin alım şartları farklıdır gelelim alım şartlarına

-- Herhangi bir ünşversite Milli sporcu , spor lisesi çıkışlılar , lisanslı sporcular ( lisans aktif olmalı ve ne kadar uzun süreli olursa o kadar iyi )
ve normal düz liseler yani bunların hepsi YGS ye girip üniversitenin şartlarına göre başvururlar

Örneğin : < Resime gitmek için tıklayın >
taboda öğretmenlik için kordinasyon parkuru yüzde 40 ygs yüzde 60 etkili antrönörlük için ise SÖP (SPORCU ÖZGEÇMİŞ YANİ LİSANS ) yüzde 80 etkili bu şartlara bakarak size en uygun ünüversitenin klavuzunu inceler ve o ünüversitenin sınavina girersiniz
örnek kordinasyon parkuru
< Resime gitmek için tıklayın >

Klavuzlar mayıs ayı gibi açıklanır sınavlar Eylül ayına kadar devam eder istediğiniz üniversitede sınava girebilirsiniz isterseniz 60 dan fazla besyo üniversitesi var hepsinede girebilirsiniz .
Besyo düşünen soruları olan ve yardımlaşma için yeni eklemeler yapacağım sorusu olanlara yardımcı olacağım .DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.