Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
1708
Tıklama
0
Öne Çıkarma
BELKIN USB hub sonunda hazır

E enderc Konu Sahibi
13 yıl (2699 mesaj)

Sizlere uzun zaman önce haberini yaptığımız BELKIN firmasının USB hub'ı prototip olmaktan çıkıp, son haline ulaştı. İlk prototipde Wireless USB kavramı üzerinde yoğunlaşan firma, son ürünü biraz daha değiştirerek USB hub haline getirmiş. Bunun arkasında yatan en büyük sebeb tabiki birçok donanımın USB üzerinden gerekli çalışma enerjisini alması. İlk prototipde, her USB aygıta bir adet verici takıp, wireless hub'ı da odanızda veya işyerinizde istediğiniz bir yere koyuyordunuz. Bu yöntem printer gibi kendi güç kaynağı olan ürünlerde oldukça başarılı iken, usb hafıza birimleri, webcam gibi gücünü USB girişinden alan ürünler için uygunsuz hale geliyor.

(BELKIN'in ilk prototip WUSB Hub'ı)

Aradan geçen zaman sonunda piyasa sürülecek üründe birçok değişiklik yapılmış. Yeni tasarımda, hub, odanın en uygun yerine konumlandırıyor, bütün usb cihazlarınızı hub'ın arkasındaki girişlere bağlıyor, ve bilgisayarınıza taktığınız USB verici üzerinden bilgisayar hub'a bağlı cihazlarla iletişim kuruyor. Hub'ın kendi adaptörü olduğundan, çalışma enerjisini USB üzerinden alan bir çok ürünü sorunsuzca kullanabiliyorsunuz. Sistem tamamen kablolardan arınmış olmasa da, sizleri bilgisayar etrafındaki USB aygıt karmaşasından kurtarıyor. BELKIN hub, geriye doğru bütün USB sürümlerini tam desteklerken, 3metreye kadar 480mbit, 10 metreye kadar da 110 mbit hız garanti ediyor.

Bu hub özellikle evinde kişisel bilgisayar, işte ve dışarıda dizüstü kullanan insanlar için usb aygıt kullanımını oldukça kolaylaştırıyor. Sadece vericiyi söküp başka bir bilgisayara taktığınızda o bilgisayar hub'a bağlı aygıtları hemen tanıyor. Böylelikle kablo söküp takma zahmeti de minimuma iniyor. Henüz bir bilgi olmasa da, eğer cihazın daha fazla usb verici kullanarak hub'a baglı cihazları aynı anda birden fazla bilgisayarın kullanımına sunulabilme özelliği bulunuyorsa, USB aygıt kullanımında yeni bir devir başlıyor diyebiliriz.

Ürün ağustos ayında Amerika da, hemen ardından da tüm dünyada satılmaya başlanıcak. Ürünün satış fiyatı 200$ olarak belirlenmiş. Bu fiyatı biraz fazla olsa da, ürünün yaptığı işin ne kadar kolaylık getirdiğini de unutmamak gerekiyor. Fakat en azından 200$'lık bir hub da 4 yerine en az 8 adet USB bağlantı noktası görmek isterdik.


 Haberi Portalda Gör


V VenomS
13 yıl (1012 mesaj)
mesafeler biraz az gibi ama ileride dahada gelişir umarım haber için sağol
S someone74
13 yıl (4663 mesaj)
Son yoruma şiddetle katılıyorum Burada 200 ün en az %40 üzerinde satılır ve 4 bağlantı yetersiz
S samuel_winchester
13 yıl (8822 mesaj)
E enoman
13 yıl (7121 mesaj)

quote:

Orjinalden alıntı: someone74

Son yoruma şiddetle katılıyorum Burada 200 ün en az %40 üzerinde satılır ve 4 bağlantı yetersiz
O ozturert
13 yıl (7635 mesaj)
bilmedigimden soruyorum, bu aletin PC ile baglantisi tek USB uzerinden ise, 4 alet takarsam veriyolunu 1/4'e indirmis olmaz miyim?
A arimurdul
13 yıl (773 mesaj)
şu an için gereksiz bir ürün ancak geliştirilirse pek çok kişinin kullanacağından eminim hele hele 3 metrelik tam perofrmans daha uzağa çekilirse uzatma kablosu ile uğraşmak istemeyenler için daha çok tercih edilir bir ürün olacaktır...
B BuRaK_Bk
13 yıl (140 mesaj)
wow be teklenojiye bak
G gokogoko
13 yıl (22 mesaj)
pahalı bence ya 200 dolar %40 yaptı 280 dolar carp 1,3 364 cok bence arkadaslarDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.