Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1623
Cevap
0
Tıklama
16
Öne Çıkarma
BATTLEFIELD 2042 | PlayStation

D Dictattor Konu Sahibi
geçen yıl (6718 mesaj)
* Çıkış tarihi: 19 Kasım 2021 *


- DH MULTIPLAYER OYUNCU LİSTESİ -

< Resime gitmek için tıklayın >
BATTLEFIELD 2042'nin hikayesi:

2031 yılı, Dünyayı uçurumun eşiğine getirmek için Battlefield 4'den sonra sadece on yıl yetti. Yükselen deniz seviyeleri, çöken ekonomiler, bozulan ittifaklar ve manşetler devam ediyor.

2033'de Zeta Kasırgası. Dünyanın ilk kategori 6 fırtınası dünyamızı vurdu.

2034'de küresel gıda, yakıt kıtlığı İkinci Büyük Buhran'ı tetikledi.2035'de Avrupa Birliği, Almanya'nın çöküşünün ardından resmen dağıldı.

2037'de insanlık yeni normale uyum sağlıyor. Enerji, çöl sulama, hidrolik setler ve deniz duvarlarındaki devrimler kıyı şehirlerini kurtarıyor, tarım arazilerini geri alıyor ve tedarik zincirlerini yeniden inşa ediyor. İstikrar bulma umudu, bazı ulusların sınırlarını yeniden açmasına yol açtı.

Ancak 1,2 milyar insanı ülkelerine geri göndermenin hiçbir yolu olmadığı için No-Pat'lar tüm ekonomik, askeri ve sosyal politika yapımında kalıcı bir demirbaşı haline geliyor. Pek çok No-Pat, kendilerini sürgüne gönderen hükümetlere hâlâ güvenmiyor ve yeniden asimile olma çağrılarını reddediyor. No-Pat liderleri ortaya çıktı, eski milliyetten bağımsız yeni bir kimliğe ilham verdiler, eski Dünya ile Yeni Normal arasına kumda bir çizgi çektiler. #WeAreNoPats bir toplanma çığlığına dönüştü. Dünyanın yeniden yapılanmasının ortasında, son iki süper güç bu hızla değişen dünyanın kontrolü için yarışırken ABD ve Rusya arasında sürtüşme kıvılcımları patlıyor.2040 yılı, ani bir uzay enkazı fırtınası, yörüngedeki tüm uyduların %70'inden fazlasının arızalanmasına ve Dünya'ya çarpmasına neden olan bir "Kessler Etkisi" yarattı. Nedeni bilinmiyor. Olaydan sonraki elektrik kesintisi toplu yıkıma neden oldu. Uçaklar düştü. İletişim ağları çöktü. Zaten sıkışan küresel tedarik zincirleri durma noktasına geldi. Petrol, tahıl, kömür fiyatları katlanarak arttı. Doğrulanmamış iddialar 100.000'den fazla canın kaybedildiğini bildiriyor. Bir dünya uçurumun kenarında, uçurumun kenarından gidiyor. İnternet yok. Navigasyon yok. Gözetim yok. Fırtına tahmini yok.

Jeopolitik güvensizlik bir gecede yükseldi. Kimse birbirini gözetleyemez, bu yüzden kimse birbirine güvenemez. Hem Rusya hem de ABD, Blackout'tan diğerinin sorumlu olduğunu iddia ederken, bazı No-Pat'lerin arkasında olduğundan şüpheleniyor ve onları anarşi ekmeye çalışmakla suçluyor.

No-Pat'lar arasındaki eski askeri ve savaş eğitimli Uzmanlar, gerilim arttıkça kendilerini savunmak için silahlı Görev Güçlerine dönüştü. Gıda ve yakıt kıtlığı, ABD ile Rusya arasında bir gölge savaşını ateşledi. Makul bir inkar edilebilirliği sürdürmek için, her iki taraf da kaynaklar üzerindeki artan çatışmalarda vekiller olarak No-Pat Görev Güçlerini görevlendirdi ve mültecilere kalanın bir kısmını vaat ettiler.

2042 yılı, açık savaş yakında. No-Pat'lerin taraf seçmekten başka seçeneği yok, bir bayrak için değil, gelecekleri için savaşıyorlar.

Hepimizin savaşı şimdi başlıyor.

CROSSPLAY VAR MI?
Oyunun PS4 sahipleri ile PS5 sahipleri beraber oynayamayacak.

PC, PS5 ve Xboseries platformlarında oyun Crossplay özelliğine sahip olacak ve başka bir platformdan arkadaşınız ile ya da yabancı oyuncular ile oynayabilirsiniz. Ancak Crossplay PC için kapatılmıyor, açınca bütün platformlar dahil oluyor.

SENARYO MODU VAR MI?
BF 2042 sadece Multiplayer modlara sahip olacak. Bu kez senaryolu bir Singleplayer modu yapılmadı.

128 KİŞİYİ HANGİ PLATFORM DESTEKLİYOR?
128 kişilik Conquest modu sadece PS5 versiyonunda var.

EN UCUZ NASIL ALINIYOR?
Oyunu satın almadan önce hesaba 1 Aylık EA Play üyeliği alırsanız BF 2042'ye %10 indirim geliyor.OYUN MODLARI:

Conquest

Breakthrough

Hazard Zone

[Redacted]SINIFLAR:


RECON

< Resime gitmek için tıklayın >

SUPPORT

< Resime gitmek için tıklayın >

ASSAULT

< Resime gitmek için tıklayın >

ENGINEER

< Resime gitmek için tıklayın >

2.ENGINEER (Kimble Graves)

< Resime gitmek için tıklayın >HARİTALAR:

ORBITAL

< Resime gitmek için tıklayın >

HOURGLASS

< Resime gitmek için tıklayın >

KALEIDOSCOPE

< Resime gitmek için tıklayın >

MANIFEST

< Resime gitmek için tıklayın >

DISCARDED

< Resime gitmek için tıklayın >

BREAKAWAY

< Resime gitmek için tıklayın >

RENEWAL

< Resime gitmek için tıklayın >

RIDGE (Birinci sezon haritası)

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 10 Ekim 2021; 20:30:17 >

BF3 gibisi gelmedi bence, umarım ona benzer bir oyun olur.
Yoruma Git
melkor23 - geçen yıl +17
Birinci sayfayı güncelledim. 2042'nin hikayesi, çok fazla sorulmuş soruların cevabı, modları, sınıfları, haritaları vs. hepsi var. Beta başladığı zaman eski forumdaki gibi bir Online lis...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Dictattor - 3 ay +14

O Ornitorenk_Perry
geçen yıl (750 mesaj)
2021 sonunda gelecekse tamamen yeni nesil olma ihtimali yüksek bence.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S sinmeister
geçen yıl (9637 mesaj)
Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

G Guest-AEF248198
geçen yıl (9064 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: sinmeister

Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun. Lütfen Bad Company 3 olsun.
Hocam 40 kere demeniz gerekiyor.
D Dictattor Konu Sahibi
geçen yıl (6718 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Ornitorenk_Perry

2021 sonunda gelecekse tamamen yeni nesil olma ihtimali yüksek bence.
Crossgen'e ihtimal basmak lazım, bir çok kaynağa göre aradaki bir sene 100 Milyonu pas geçmek için yeterli değil. İstediğimiz tarz kaliteli bir oyun çıkarsa da hiç önemi yok platformun. Modern dönemde geçsin yeter ki.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G GalacticHope
geçen yıl (7394 mesaj)
Sadece yeni nesile özel olarak çıkartacak kadar enayilik yapmaz bence Dice. Piyasada milyonlarca PS4 ve XBOX ONE varken yeni çıkmış daha adam akkıllı satış rakamları yapamayan yeni nesile konsollara özele gelirse oyun Dice kendi ayağına sıkmış gibi birşey olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GalacticHope -- 28 Nisan 2020; 21:19:17 >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: TolgaTanyeliH hamza5806
geçen yıl (3140 mesaj)
Bf3ü remasteredlasalar en iyisi o

Haritayi coook buyuttuler bf3ten sonra oyunun cilki cikti 8 9 tane kontrol noktasi olunca senin oyundaki etkin cok az oluyor adam bulmakta zor

Gerci ben bf sevmem zaten ne konusuyorsam< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


O Ornitorenk_Perry
geçen yıl (750 mesaj)
Valla bu sene sonunda çıkacak olsa ihtimal verirdim de, 2021 sonunda çıkıp da hala bu nesile geleceğine pek ihtimal vermiyorum.

Edit: Gerçi Battfield: Hardline'ı yeni nesil başladıktan sonra 1.5 sene geçmesine rağmen önceki nesle de çıkarmışlar. Bunu da yaparlar belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ornitorenk_Perry -- 28 Nisan 2020; 21:21:17 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Dictattor

C C-TRanger
geçen yıl (13874 mesaj)
Takip< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


M melkor23
geçen yıl (8109 mesaj)
BF3 gibisi gelmedi bence, umarım ona benzer bir oyun olur.
C CollatZ1308
geçen yıl (2035 mesaj)
Ps5 ve series x satış başarısına göre bence şu anki nesle çıkıp çıkmayacağı belli olur. Çünkü şu anki nesilde ps4, ps4 pro,xbox one ve one x var. Yani adamlar eğer 2021 de eski nesle de oyun çıkarmayı düşünürse totalde 7 platforma çıkması gerek. Pc yi de dahil ettim. Bu ciddi bir iş yükü demek. Eğer ps5 in satış miktarı 2021 e kadar beklenen seviyeye çıkacağı öngörülürse eski nesille zaman kaybetmezler. Hep 2021 e göre yazdım ama konuşulan tarih bu oyun için. Daha da geç çıkarsa zaten eski nesle çıkacağını hiç sanmıyorum.

Bu durum sadece battlefield için geçerli değil tüm yeni gelecek oyunlar için geçerli(fifa/pes dışında). Yeni nesil başarılı giderse satış anlamında eski nesli çok hızlı silerler. 2021 sonunda ps4 ve xbox one ın esamesi okunmaz. O nedenle durumun gidişatını zaman gösterecek. Şimdiden tahmin etmek güç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CollatZ1308 -- 29 Nisan 2020; 1:16:31 >


K kruezberq
geçen yıl (2168 mesaj)
Yeni oyunun ufukta gözükmesi bile sevindirici bi haber, umarım toparlarlar bu oyunda.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


H HasMachate
geçen yıl (6262 mesaj)
Bf3 ten sonra gelen her oyun ileriye değil geriye gitti haritalar vurus hissi oynanabilirlik klan olayı hatta o 100 lvl olduğumuzda ki altin kartal simgesi bile bf 3 u yanına yaklaşılmaz bir oyun yapmıştı.Eskiler bilir bir çok türk klanı vardı çekişmeli maclar olurdu akşam olsada bi conquest metro yapsak grand bazaar da rush atsak hey gidi günler Benim yeni bf den de pek umudum yok açıkçası< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O Ornitorenk_Perry
geçen yıl (750 mesaj)
Sadece yeni nesile gelirse şaşırmayın:

https://gamefragger.com/multiplatform/first_person_shooter/battlefield_5/electronic-arts-confirms-new-battlefield-game-coming-to-playstation-5-xbox-series-x-in-2021-a19129

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ornitorenk_Perry -- 1 Mayıs 2020; 7:39:49 >


B BlackTower_35
geçen yıl (18492 mesaj)
Yeni nesile gelecek zaten. Çöp ps4 ve Xbox One bu oyunun menüsünü bile açamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 1 Mayıs 2020; 7:57:58 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


D Dictattor Konu Sahibi
geçen yıl (6718 mesaj)
GameSpot kaynaklarına göre de sadece Next Gen'e geliyor. Çok daha iyi bir karar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T TsubasaXP
geçen yıl (2774 mesaj)
Ea çok uyanık firma.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: Arda 88D Dictattor Konu Sahibi
geçen yıl (6718 mesaj)
11 Haziran da EA konferans düzenliyor. İlk teaser'ı gelecektir, beklemedeyiz.
https://twitter.com/EA/status/1257324099807768583
D Dictattor Konu Sahibi
geçen yıl (6718 mesaj)
EA Games CEO'su yeni Battlefield'ı görüp bakan ilk isimlerden birisi. Development süreci çok, çok iyi devam ediyor, salgın olmasına rağmen DICE'daki herkes ekstra hırslı ve odaklı çalışıyor diyor. Bunlar Hazirandaki konferansta en azından geçtiği dönemi konsept çizimle vs gösterecektir.

Battlefield 6 Development Going Well, Despite Devs Working from Home

https://www.gamesradar.com/battlefield-6-release-date-ps5-xbox-series-x-guide/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 9 Mayıs 2020; 3:55:40 >


D Dictattor Konu Sahibi
geçen yıl (6718 mesaj)
Gamesradar'ın haberine göre Map'lerin hepsi 128+ oyuncu host edebiliyor ve bu sayıya göre dizayn edildi.

Klasik 32v32 modları da olacak.

quote:

Battlefield 6 multiplayer maps have been reportedly "designed with 128+ players in mind", according to new industry rumours circulating online about the first-person shooter.

The rumour derives from noted Battlefield leaker Tom Henderson, who revealed his latest industry gossip from sources at DICE on Twitter.


https://www.gamesradar.com/battlefield-6-multiplayer-maps-could-host-over-128-players-in-one-match/< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >