Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
164
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Basit yaralamalı trafik kazası

M
musty0691 Konu Sahibi
5 yıl (1 mesaj)
U dönüşü yasak olan levhaların olduğu yerden dönüşe geçmek suretiyle kural ihlali yaptığı yaptığı ve asli kusurlu olduğu. Taksirle yaralama ve trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan. TCK 89/1, 22/4, 53/6, 179/2 uyarınca cezalandırılma.

Ben U dönüşüne kalkmadım sağdan yoğunluktan ötürü sol şeride girince oldu. Ama kavşakta olduğu için trafik raporunda U dönüşüne kalkmış gibi rapor var. Suçlamayı kabul etmedim.

Yalnız emniyet kemeri karşı taraf takmamıştı. Onu mahkemede söylemedim duruşma ertelendi bir sonraki duruşmada söyleyeceğim.

Kemer taksa konu hasarlı kaza olarak kapanıp gidecek. Karşı tarafın sağlık raporunda basit bir tıbbi müdahale ile iyileşebilecek olduğu yazıyor. Hakim trafik raporunu dikkate almadı bilirkişiye soralım diye duruşmayı erteledi.

Ne yapmam lazım? Eğer ceza olursa ne olur para cezası olursa tahmini ne kadar olur yada tamamen beraat eder miyim?
M
mhmtsynn
5 yıl (60 mesaj)
Beraat edersin tabi merak etme bisey yok bunda gunde kac tane bunlarin yazismasini yapiyorum. para cezasini ödersiniz olur biter tek sorun keşke kemer takılı olsaymis o zaman maddi hasarlı olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E
EgeBeyiniz
5 yıl (435 mesaj)
Karşı tarafta kalıcı hasara yol açmadığı için alehinize de sonuçlansa tazminat davası fazla olmayacaktır dediğiniz gibi basit yaralanma söz konusu bundan mütevellit dert etmeyin birşey çıkmaz sigorta şirketine ve karşı tarafa biraz para ödemek zorunda kalırsınız ancak sonraki celsede karşı tarafın kemer takmadığını belirtin ki yaralanmanın eğer kemer takılı olsaydı yaralanma söz konusu olmazdı diyerek ve bunu daha da genişleterek açıklamayı sayın hakime yapın

geçmiş olsun
Bu mesajda bahsedilenler: @musty0691

H
HADO77
5 yıl (6082 mesaj)
olay yerinin kamera kayıtları varsa derhal ulaşın. kaza tespit tutanakları resmi varaka hükmündedir bu yüzden aleyhinize kanıt niteliğindedir. başka bir yazılı belge kamera kaydı ya da ihtilafsız bir tanıkla durumunuzu açıklığa kavuşturun. zarar ve zarardan doğan her türlü tazminatı ödeme yükümüne girersiniz. aleyhinize ceza davası ikame edilirse siciliniz bozulur. bunlar basit ancak ileride olası başka bir kaza halinde cezai ve hukuki takibat halinde dikkatsiz bir kişi olduğunuzda bahisle aleyhinize olumsuz hakim taktiri olarak yansır. saygılarımla...DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.