Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
12
Cevap
0
Tıklama
14
Öne Çıkarma
basina silah dayadi savci takipsizlik karari verdi

Ş şoray uzun yolda Konu Sahibi
8 ay (6074 mesaj)
ama en yakin zamanda aya gidiyoruz adaletsizlik ve hukuksuzlugu ayada goturucez

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/muduru-tarafindan-kafasina-silah-dayan-181541620 yılda gelinen nokta
Yoruma Git
Redeemertr - 8 ay +15
Şimdi bunu birisi hakime, savcıya, akp-mhp vekiline, akepe-mehepe il ilçe başkanına yapsaydı sizce aynı durum olur muydu?

Valla fetullahçılar da böyleydi tanrı sanıyorlardı kendileri...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Concordato - 8 ay +6

R Redeemertr
8 ay (502 mesaj)

Ş şoray uzun yolda Konu Sahibi
8 ay (6074 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

20 yılda gelinen nokta
biz sokakta pitbull dolastirilmasin diye dusunurken meyer birinin kafasina silah dayamak sorun degilmis neyse ogrendik enazindan oda biseydir bardaga dolu tarafindan bakmak gerek birazda enazindan bir bilgi daha ogrenmis olduk< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


- -Hattori-
8 ay (1752 mesaj)
adalet zengine karşı işlemez ! bunu yapan sıradan arkası olmayan asgari ücretli her hangi birisi olaydı her türlü ceza alırdı ama adam bakancı vs olunca serbest !


Bu mesaja 1 cevap geldi.

N neilblack
8 ay (3645 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: -Hattori-

adalet zengine karşı işlemez ! bunu yapan sıradan arkası olmayan asgari ücretli her hangi birisi olaydı her türlü ceza alırdı ama adam bakancı vs olunca serbest !
Asıl önemli olan olayı yapan değil de, mağdurun durumu. Mağdur yapandan güçlüyse ceza alır yoksa zengin fakir farketmez ceza yok böyle olaylara< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C Concordato
8 ay (288 mesaj)
Şimdi bunu birisi hakime, savcıya, akp-mhp vekiline, akepe-mehepe il ilçe başkanına yapsaydı sizce aynı durum olur muydu?

Valla fetullahçılar da böyleydi tanrı sanıyorlardı kendilerini devran o kadar hızlı döndü ki onlar bile anlayamadı. Neyse her devrin bir sonu var.
K Kartal Göz
8 ay (14733 mesaj)
Çok enteresan. Videoda sanki bir ciddiyet yokmuş, şakaymış gibi duruyor ama kadın bambaşka şeyler anlatmış. Güvenliğin silahını alıyor, güvenlik de dur napıyorsun demiyor hatta gülümsüyor sanırım. Müdür de gülümsüyor. Kadın normal istifini bozmuyor, yani hiç kafasına silah dayanmış da her an mermi yiyip ölecekmiş gibi panik olmuyor görünüyor. 1 saniyelik gelişen olay ve bitiyor, güvenlik silahını geri alıyor. Tabi video dışında bu işin öncesi sonrası varsa iş değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 23 Şubat 2021; 4:33:49 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Asigenc19
8 ay (197 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Çok enteresan. Videoda sanki bir ciddiyet yokmuş, şakaymış gibi duruyor ama kadın bambaşka şeyler anlatmış. Güvenliğin silahını alıyor, güvenlik de dur napıyorsun demiyor hatta gülümsüyor sanırım. Müdür de gülümsüyor. Kadın normal istifini bozmuyor, yani hiç kafasına silah dayanmış da her an mermi yiyip ölecekmiş gibi panik olmuyor görünüyor. 1 saniyelik gelişen olay ve bitiyor, güvenlik silahını geri alıyor. Tabi video dışında bu işin öncesi sonrası varsa iş değişir.
Haberde dizlerinin bağı çözülmüş diyor. dona kalmış oan heyacanla tepki verememiş olabilir. Ayrıca güvenlik ne yapacağını bilemedi elleri havda kaldı
Yapılan hiç hoş değil öncesini sonrasını bilemeyiz ama hepimiz çalışm hayatındayız ailerimiz sevdiklerimiz kimse şakada olsa başın dolu bir silah doğrultulmasını istemez.
Gerekli cezayı alır inşallah müdür
Ayrıca keşke banka adı felan paylaşsalar işi bankanın avukatları üstlenmeli
S sasdw333ew
8 ay (63 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

Olay, geçen yıl 22 Temmuz’da

Kahramanmaraş’taki özel bir bankanın şubesinde meydana geldi. Şube Müdürü Turabi K., kasa bölümünde güvenlik görevlisinin silahını alarak müşteri hizmetleri uzmanı Melis B.’nin başına silah dayadı.

Olayın ardından Melis B., can güvenliği olmadığını gerekçe göstererek iş akdini feshederken, Turabi K. hakkında da Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Soruşturma sonunda banka müdürü hakkında silahla tehdit suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle Kahramanmaraş 7’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
Turabi K.’nın, Melis B.’nin başına silah dayadığı anlar, bankanın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde Melis B., kasa kapısının yanında duvara yaslanmış şekilde beklerken Turabi K., güvenlik görevlisi ve başka bir çalışanla merdivenlerden iniyor. Melis B.’ye el işareti yaparak bir şeyler söyleyen Turabi K., daha sonra güvenlik görevlisinin silahını alıp kadının başına dayıyor, Melis B. ise başını çevirerek namludan uzaklaşmaya çalışıyor. Turabi K. daha sonra silahı kadının başından indirip güvenlik görevlisine veriyor.

“OLAYIN DAHA EVVELİ DE VAR"
Yaklaşık 8 yıldır bankacı olduğunu belirten Melis B., yaşadıklarını anlattı. Melis B., Turabi K.’nın hem kendisine hem de diğer çalışanlara ‘şaka’ adı altında hakaret ve küfürler ettiğini öne sürerek, “Olayların aslında daha evveli de var. Ağzı küfürlü bir insandı. Bu nedenle de ben kendisini bankaya defalarca şikâyet ettim ve bu nedenle de üzerime daha çok geldi ve ‘Bana bir şey olmaz, istediğin yere şikâyet et, beni savcılığa ver’ diyordu. Daha evvelinde de bana kalem fırlatıp, üzerime yürüdü. Bankaya şikâyet etmiştim ama bir şey yapılmadı. Ondan sonra bu adam benden iyice gıcık aldı” diye konuştu.

“BİZ ARAMIZDA ŞAKALAŞIRIZ, KİMSEYE SÖYLEMEK YOK"
Olayın, şubenin kasa bölümünde yaşandığını ifade eden Melis B., o anları ve sonrasında yaşananları şöyle anlattı:
“Normalde para, operasyon yöneticisiyle kasaya indirilir. Olay günü operasyon yöneticisinin bir işi olduğu için parayı indirirken müdür bey eşlik etti bize. Ben önden indim, arkadan da güvenlik görevlisi ve diğer arkadaş müdür beyle gülüşerek geliyorlardı. Birden güvenliğin elinden silahı aldı alnıma dayadı ‘Vurayım mı seni, vurayım mı?’ dedi.
O an benim dizlerimin bağı çözüldü ve kendisine ‘Kameraların önünde bana silah çektiniz’ dedim. O da bana bir şeyler söyledi ama olayın şokuyla ne söylediğini hatırlamıyorum. Silahı bayağı bir ittirdiği için dayadığı yer 3-4 gün mor kaldı. Aynı gün mesai bitmeden odasına çağırdı ‘Biz aramızda şakalaşırız, bizim aramızda kalır. Kimseye söylemek yok’ dedi. Ben durumu bankaya bildirdim ve banka da beni adamdan uzaklaştırmak için idari izne gönderdi.”

“GELİP ÖLDÜRECEĞİM"
Daha sonra Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek müdür Turabi K.’dan şikâyetçi olduğunu belirten genç kadın, müdürün ondan sonra kendisini sürekli tehdit etmeye başladığını öne sürerek şöyle devam etti:
“Ben suç duyurusunda bulunduktan sonra banka, müdürün istifasını aldı. Hakkımda uzaklaştırma ve koruma kararı çıktı. Olaydan 2 ay sonra başka bir şubede işe başladım. Uzaklaştırma kararının bitmesiyle birlikte bu adam beni aramaya başladı. Ben hiç telefonunu açmadım ve bankaya bildirdim.

Banka da beni tekrar idari izne ayırdı ve ben de başka bir şehre gittim ama adam sürekli aramaya ve tehdit etmeye devam ediyor. En son kardeşimle konuştu, ‘Sizi bulacağım, gelip öldüreceğim. Neredeyseniz konum atın geleceğim’ diyerek açık açık tehdit etti. Bu arada savcılık takipsizlik verdi.”


“TEHDİT KAYITLARIYLA İTİRAZ EDİNCE DAVA AÇILDI"

Takipsizlik kararını beklemediğini belirten Melis B., “Zaten ses kaydında da adam söylüyor ‘Yarın bir gün takipsizlik verilsin o zaman görüşeceğiz’ diye. Elimizdeki tehdit kayıtlarıyla birlikte takipsizlik kararına itiraz ettik ve şükürler olsun ki dava açıldı sonunda. Bu süreçte ben izindeyim ama adam beni bulmak için çabalıyor. Ben herhangi bir şubede işe başlasam, başladığım gün beni bulacak.
O yüzden ben işe başlayamıyorum ve idari izinde olduğum için maaşımda az yatıyor. Yani hayatımı normal sürdüremediğim için bankaya da can güvenliğimin olmadığını, herhangi bir şubede işe başlamam durumunda adamın beni bulup öldüreceğini, bu şartlarda işe devam edemeyeceğimi belirterek iş akdimi feshettim. Ama banka benim can güvenliğimin olmamasını haklı bir gerekçe olarak görmeyip istifa etmişim gibi işlem yapıp tazminatımı da ödemediler” diye konuştu.

“PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRÜYORUM"
Olaydan sonra hem manevi hem de ekonomik anlamda çok zor günler geçirdiğini de ifade eden Melis B., “Tazminatımı alamadığım gibi işsizlik maaşımı da alamadım. Bütün hayatım altüst oldu ve korktuğum için Kahramanmaraş’a gelip evimi taşıyamıyorum ama yaşamadığım eve her ay 700 lira kira, 55 lira da aidat ödüyorum. Benim dışımda gelişen ve başkalarının sebep olduğu olaylar yüzünden hayatım altüst oldu. Adam serbest olduğu için belki de hâlâ beni arıyordur, öldürmek istiyordur. Psikolojik tedavi görüyorum, yaşadığım şeyleri atlatamıyorum” dedi.
B babus0606
8 ay (892 mesaj)
devlet katil olunca herşey normal oluyor niye şasırdın.
A alex59
8 ay (964 mesaj)

W wehrmacht
8 ay (5945 mesaj)
Torpil yapana da zarar verir böyle
C Cool Storm
8 ay (1083 mesaj)
Şimdi bu kararı eleştiren bir şeyler yazsak bizi içeri alırlar. Yüce Türkiye adaleti...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.