Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
52
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Başbakanlık konutunun tadilat giderinin nereden karşılandığı araştırılacak
S
2 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın konutunun tadilatının nasıl yapıldığı araştırılacak


İngiltere'de Kabineden Sorumlu Devlet Bakanı Simon Case, Başbakan Boris Johnson'ın kendisinden, Başbakanlık Konutu'ndaki dairesinin tadilat masraflarının nasıl ödendiğinin araştırılmasını istediğini açıkladı. Ana muhalefetteki İşçi Partisi ise iddiaları Seçim Komisyonu'nun araştırmasını istiyor.

Başbakan Boris Johnson'ın eski başdanışmanı Dominic Cummings, Johnson'ın Muhafazakar Parti'ye bağışta bulunanlarla Başbakanlık Konutu'ndaki dairesinin yenilenmesi için "muhtemelen yasa dışı" gizli bir planı olduğunu öne sürmüştü.
İddiaları reddeden Johnson ise ilgili bütün bağışların "süreç içinde" deklare edileceğini söyledi.

Johnson, siyasi bağışların tadilat için kullanılmasının tartışılıp tartışılmadığı sorusuna "Bu konuda söylenecek bir şey varsa, deklare edilecek bir şey varsa, tabii ki süreç içinde yapılacak" yanıtını verdi.

Ana muhalefetteki İşçi Partisi ise İngiltere'de siyasi bağışları denetleyen Seçim Komisyonu'na resmi bir soruşturma başlatması çağrısında bulundu.G
2 yıl
Yüzbaşı

Tadilatla uğraşırsan böyle olur tabi
Bizim reis gibi sıfırdan saray yaptırsaydı
Kim ne diyebilirdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4020D9D24 -- 28 Nisan 2021; 15:5:54 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.