Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
5
Cevap
76
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Baş üstü Kulaklığa 200mah yerine 300mah pil takılır mı?
S
2 ay
Teğmen
Konu Sahibi

Philips SHB7250 kulaklığım var, artık hiç şarj tutmuyor, ürünün içinde 3.7v 200mah battery mevcut, internette aynı ölçülerde 3.7v 300mah battery buldum. Bunu alıp takarsam kulaklığa zarar verirmiyim, yada şarj ederken problem yaşarmıyım.

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >F
2 ay
Yarbay

voltaj aynı ise olurS
2 ay
Yüzbaşı

takılacak yer müsaitse 10.000ma bile takarsınız yeterkei voltaj 3.7vol olsunİ
2 ay
Yarbay

Şarj süresi bir miktar uzayacaktır. Ancak kulaklığa veya pile herhangi bir zararı olmaz. Aksine piliniz daha uzun gidecektir.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

P
2 ay
Yüzbaşı

Sığıyorsa ve kimyası aynı ise bir sıkıntı olmaz. Hemen hemen her uygulamada kapasite arttırabilirsiniz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

S
2 ay
Yarbay

Bu değerler için olmaz ama 200mAh yerine sığsa da 10.000mAh taksanız şarj devresi dayanamaz çekilen akıma ve arıza verir.

O nedenle mesela ups vs cihazlara içindeki örneğin 12V 7Ah akü yerine kabloları uzatıp 72Ah akü bağlarsanız dışarıdan kısa sürede (elektrik kesilip akü iyice boşaldıkça artan şarj süresi ve akımdan) bozulur. Yine soğutucusu vs 5-10 dk çalışmaya göre ayarlı o ups araba aküsü ile 1-2 saat çalışmaya zorlanırsa yine yanacaktır. Bunun gibi yüksek fark olan sistemlerde ek önlem almadan yüksek kapasiteyi tavsiye etmem.
Kulaklığınız için ise endişe etmenize gerek yok.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.