Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 2 misafir
87
Cevap
0
Tıklama
55
Öne Çıkarma
Cevap: bankadaki paralara el konulur mu (5. sayfa)

G Glitz
18 sa. önce (2087 mesaj)
2001 krizinde el koymadılar şimdi de koymazlar diyeceğim de kurdaki oynaklık 2001'i bile geçmiş herşey olabilir.
E enizam
18 sa. önce (268 mesaj)
Beterin beteri her zaman mümkün...
< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Huseyin-ZST

H Huseyin-ZST
16 sa. önce (7564 mesaj)
Aradan 78 yıl geçtikten sonra okuduğumuzda utancımızdan yerin dibine girdiğimiz meselelerin benzerleri 78 yıl sonra tekrar yaşanırsa, inan bana para pul şeyimde olmaz.

Ülkeme olan inancımı kaybetmiş olurum. Dolayısı ile ülkemi kaybetmiş olurum. Ne borcumu öderim, attım, elimdeki parayı kitlerlerse, ne de o paranın peşine düşerim. İkisini kafanızda kendisi denkler devlet baba. İsterse denklemesin. Peşime düşsün. Dünyada ikna edeceği tek bir medeni devlet bulamaz. O yüzden "no problemo" yani. Ben de ülkesiz kalmış biri olarak başka sulara yelken açarım.

Enayi yok yani günümüzde. Sadece bana yapılırsa da değil. Bir azınlığa şu muamelenin 2021 yılında yapıldığını göreyim. Benim ne inancım kalır ülkeme, ne umudum. Defolur giderim. Mümkün mertebe de geride kalan beton kafalılara zırnık koklatmamak için her taklayı atarım. Onlar fark edene kadar ben başka ülkede çoktan bir düzen kurmuş da olurum. Sonra koşarlar peşimden "bu hainin 1.5 milyon borcu var bik bik." dinleyenleri olmaz.

Bu arada Türkiye'nin böyle bir ülke olduğunu da, olma potansiyeli olduğunu da düşünmüyorum. Ek olarak mevcut döviz mevduatlarının önemli bir kısmı katılım bankalarında. Faiz haram olduğu için, muhafazakar kesimin elinde çok döviz var. Borcum yapılandırılmış olduğu için de bir gecikmiş borcum yok zaten. Taksitli kredi gibi ödüyorum. Benim durumumda ülkede birkaç milyon insan var. Aynı şekilde özellikle hükümete yakın çevrelerin de çok fazla yapılandırılmış vergi borcu var. Yani, pek olacak işler değil günümüzde. Katılım bankalarındaki döviz mevduatlarında azalma görürsem garantide olmak adına paramı yurtdışına çıkarabilirim. Oradan doğru taksitlerimi öderim. Ama döviz hesaplarını kitleyeceklerini sanmıyorum. Hele ki bir ihracatçı firmanın döviz hesaplarını zaten kitleyemezler, zira tüm söylemleri "TL'yi değersizleştirip, ithalatı azaltıp, ihracatı arttırmak" üzerine kurulu.

Bütün bunları da memleketini çok seven bir vatansever olarak söylüyorum. Ülkeye yapılabilecek en büyük hainliklerden biri bu. 1940'lar hadi diktatörler dönemi idi dünyada. Çok benzerleri yaşandı çoğu coğrafyada. Yıl 2021. Tekrar benzer bir zihniyet yeşerirse engellemek için elimden geleni yaparım. Gücüm yetmediği noktada da zırnık koklatmadan, tercihen de bu hödükleri bir miktar tokatlayarak uzarım. Ama memleketin hödüklerinin bir çoğunluk olduklarına ve ülkeyi felakete sürükleyip beni ülküsüz ve ülkesiz bırakabileceklerine inanmıyorum.

Yaşayıp göreceğiz. Emareler görürsem elbet önlem alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 26 Kasım 2021; 19:48:18 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Antor
15 sa. önce (4306 mesaj)
Çok korkuyorsanız tether alın. Ha benim param yok borcumu dolara çevirmesinler yeter.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E eteksen
14 sa. önce (4236 mesaj)
Bankada paranız varsa durum iyi galiba. Ekonomi iyi galiba.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E erdiozgor
14 sa. önce (1241 mesaj)
Büyük bi savaş var! Koyarsada koyar ağlamaya lüzum yok!< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @jubeii

O Okangd
11 sa. önce (0 mesaj)
Normalde devletin böyle bir yetkisi var ancak 'şuanlık' böyle bir şey olacağını sanmıyorum.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: OkannngdJ jubeii Konu Sahibi
1 sa. (2218 mesaj)
Sizin ve dahi çocuklarınızın hatta torunlarınızın geleceğini ipotek eden bu adama bu HALKA aidiyet duymanıza şaşırdım. Yöneticiler ulusun aynasıdır. Sanılanın aksine gökten zembille inmez. Devlet eşittir ulustur. Ondan üçüncü tekil gibi konuşmak ancak aklı rahatlatır.
Kendi adıma zerre aidiyet hissetmiyorum. Bu topluma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 27 Kasım 2021; 10:0:46 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Huseyin-ZST

P Perturbator
26 dk. önce (948 mesaj)
2. Dünya Savaşının en sert çarpışmalarının olduğu zaman yapmışlar bunu, o dönem bütün malları çekip stok yaptırmıştı İsmet paşa askere yedirmek için, ekmeğin karneyle verildiği dönem hani.
Şimdi 3. Dünya Savaşı olsa tamam diyecem olabilir ama öyle bişey de söz konusu değil.
Bunların beceriksiz dünyadan kopuk ekonomi yönetimleri bizi bu hale getirdi.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @enizam
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.