Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar:
42
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Cevap: Bana Şunu Açıklayabilecek Var mı? (Zenon Paradoksu) (3. sayfa)

G
Göttingenli Ethem
geçen hafta (1394 mesaj)
Yolda bir araba başka bir arabayı sollarken yan yana gelmiyor mu? Bunu da öyle düşüneceksin. Sen, adam yürüyor kaplumbağanın ilk hareket halindeki yere gelip bekliyor gibi bir algı yaratıyorsun. Sanki sırayla hareket ediyorlarmış gibi. Yarış başladıktan bir süre sonra adam kaplumbağanın yanından geçip gidiyor.

Üst mesajların birindeki zat gayet güzel örneklendirmiş.

Misal ben sn'de 10 metre, kaplumbağa ise 1 metre yol alıyor olsun.

Ben 0 konumundayım kaplumbağa 1. metrede.

Harekete başlıyoruz ben 0,1??. saniyede belli bir mesafe yol katetmiş oluyorum, kaplumbağa da aynı sürede benimle aynı konumda oluyor. Ama 1 sn'nin sonunda ben 10. metrede iken kaplumbağa 2. metreye gelmiş oluyor.
F
Fulton
geçen hafta (1378 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

Mesajım bulunsun yarın bunun Unity üzerinden direkt uygulamalı deneyini yapacağım, 2 farklı objeyi farklı hızlarda ve yavaş olan daha önde olacak şekilde konumlandırıp bir sayaç ekleyip aynı hizaya geldikleri andaki zamanı ölçtüreceğim.
Arkadaşlar testin sonuçları çok şaşırtıcı , birkaç deneme daha yapıp öyle yazacağım.

Bu arada bilmeyenler için, Unity bir oyun motorudur. Oyun motorunda 2 özdeş obje ile sahne oluşturup test ediyorum. Hizaların falan kayma ihtimali olmayan bir ortam yani milimetrik ölçüm yapılabilir bir durumda test ediyorum.
A
Asus gl702
geçen hafta (521 mesaj)
Sen adamın kaplumbağayı geçtiği anı istiyorsun ama an demek 0 demek belli bir süreyi belirtmiyor. Sen adamla kaplumbağanın arasındaki mesafeye sürekli zoom yapıp ve ayni anda zamanı yavaşlatıp sonsuz bir döngüye giriyorsun çünkü en başta "an" dediğin şey belli bir süreyi belirtmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >