Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
18
Cevap
0
Tıklama
11
Öne Çıkarma
Bakanlıktan kripto para yasası için tarih ve vergi açıklaması

T theJuDGe_41 Konu Sahibi
2 ay (6675 mesaj)Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül, kripto para düzenlemesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Gül yaptığı açıklamalarda yatırımcı haklarının korunması, yasa dışı işlemlerin engellenmesi ve kripto para alım satımında denetimi güçlendirecek yasa çalışmasının tamamlandığını ve bu çalışmanın Ekim ayında Meclis’e sunulacağını ifade etti.Şakir Ercan Gül, Ekim’de Meclis’e sunulacak olan bu son düzenlemenin Batı Avrupa ve Amerika’dakilere benzer bir düzenleme olacağını ifade ederek şunları kaydetti:“Biz serbest kambiyo, kur rejimi olan bir ülke olduğumuz için biraz daha sıkı bir düzenleme getiriyoruz.”Ayrıca Bkz.El Salvador kendi kripto para birimini çıkarıyorEk olarak Avrupa ülkelerinde olduğu gibi belirli bir tutarın üzerindeki değerler için vergi alınması ve ayrıca şirketlerde de sermaye şartı aranması planlanıyor. Ayrıca çalışmada şu hususlar da dikkat çekmekte:
  • Sistemde yer alan tüm şirketlere altyapıya uyum sağlamaları için belirli bir süre verilecek.

  • Aracı kurum sahiplerinde belirli kriterler aranacak.

  • Güvenlik soruşturmaları gerçekleştirilecek.

  • Teminat gösterilmesi gibi koruyucu adımların devreye girmesi planlanıyor.Ercan Gül, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kripto para düzenlemesine yönelik vekiller tarafından yöneltilen sorulara da yanıt verdi. Gül, kripto paralar ve yasaklar hakkında şunları dile getirdi:“Yasaklayanlar genelde demokrasi problemi olan ülkeler. Batı Avrupa, Amerika’da serbest mekanizmalar var. Biz biraz daha sıkı bir düzenleme getiriyoruz. Serbest kambiyo rejiminin olduğu bir yapıda üç aşağı beş yukarı Batı Avrupa veya Amerika benzeri düzenleme yapma arayışı içerisindeyiz. Avrupa Birliği’nin bununla ilgili esas düzenlemeleri 2024’te olacak.” Haberi Portalda Gör

Vergistan
Yoruma Git
BekirHan - 2 ay +47
Ha bizde demokrasi problemi yok yani,en çok tutuklu gazeteci sıralamasına bi bakın.
Batı ile bizi demokrasi olarak kuzey kore,iranla filan anıyor artık sayelerinde,ha tabi para birimimizde afrik...
Yoruma Git
Yorumun Devamı redoracle - 2 ay +32
Yasaklamaya karşıyız yasaklayınca vergi alamıyoruz :))))
Yoruma Git
rwo - 2 ay +23

B BekirHan
2 ay (3323 mesaj)
Vergistan

R redoracle
2 ay (4190 mesaj)
Ha bizde demokrasi problemi yok yani,en çok tutuklu gazeteci sıralamasına bi bakın.
Batı ile bizi demokrasi olarak kuzey kore,iranla filan anıyor artık sayelerinde,ha tabi para birimimizde afrika ülkelerinden bile daha gerilere gitti değer olarak bu başarılarını da unutmamak lazım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T Torres1903
2 ay (110 mesaj)

A anilk91
2 ay (266 mesaj)
Batı bizi kıskanıyorken senin dediklerine bak, çok ayıp çok 😒< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @redoracle

R rwo
2 ay (238 mesaj)
Yasaklamaya karşıyız yasaklayınca vergi alamıyoruz :))))

T TechVET
2 ay (640 mesaj)
Tüh yasaklamıyorlar kriptoyu. Olmadı şimdi. Forumun kafası örümcek ağı bağlamış daktilo severleri çok kızacak buna. Halbuki Rus çaycı, Japon emlakçı, Diyanete bağlı müftünün odacısı kötü demişlerdi. Bir şey değil adamları haksız çıkardılar. Vah vah
L labtek38
2 ay (1455 mesaj)
Haberin başlığını okurken aslında içerikte hiç bir açıklama yapılmadığını anladım ama yine de okumaktan kendimi alamadım. Click bait böyle çalışıyor işte 😁.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


G Guest-19B1EB24B
2 ay (250 mesaj)
%40 vergi söylentisi var< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

R Routinues
2 ay (270 mesaj)
Ne güzel memleket ya

E Esxici
2 ay (880 mesaj)
Vergi ne alaka anlamadım. Yani borsada ki sistemi uygulasınlar işte. Biri vergi dedi, eşeğin aklına karpuzu soktu.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


F firat_kilic
2 ay (1539 mesaj)
pump dumpçulardan air drop dolandırıcılarından sonra birde bunlar çıkıyor.

elektrikli araçtan vergi alıp atmosferin ısınmasını kutupların erimesini sağlayan adamlar bitcoine de el atmış. avrupa benzeriymiş... laflara bak. kıyas yapınca tutarsızlık ortaya çıkıyor. ab'deki işsizlik maaşından tut iş bulmadan elektrikli araç fln millet ne veriyorsun da ne istiyorsun? hangi yüzle istiyorsun? elektrikli araca koyduğu vergiden belli politikası yerliye de yapıştıracaklar. ps5 ilk çıktığında Tr de satılcak fiyatını doğru bildim ve daha öncesinde forumda yazdım. Şaşırmıyoruz ki. Millet sizden kurtulacak ! Böyle devam edin daha çok vergi daha çok zam kazık... stopaj bile Türkçe değil Türkçede J harfi bile yok. Uydur uydur koy. Bu kadar mı milletten üretimden nefret ediyorsunuz? Bazı ampüller milleti rahat ettirmemek lazım sonra tembelleşirler diyen "dallamalarda" var. yani köle gibi terlettir aç bırak hep çalışssın.. çalışırken gebersin. Düşünce yapınızı hackleyim. Şu hale bak yaw neler yazıyoruz yıl 2021.

Vergi etimoloji
Haraç
~ Ar ?arac ???? [#?rc2 msd.] vergi, İslam hukukunda gayrımüslimlerin ödediği toprak vergisi ~ Aram kh?raga ???? vergi, özellikle bir kerelik olağanüstü vergi, salma ~ EYun ?oregía ??????? 1. olağan dışı kamu giderlerini karşılamak için salınan vergi, 2. genelde kamu gideri, masraf < EYun ?oregos ??????? Eski Yunan"da kamu eğlenceleri düzenlemekle görevli makam

Kelime Kökeni
Arapça ?rc2^ kökünden gelen ?arac ???? "vergi, İslam hukukunda gayrımüslimlerin ödediği toprak vergisi" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Aramice/Süryanice kh?raga ???? "vergi, özellikle bir kerelik olağanüstü vergi, salma" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Eski Yunanca ?oregía ??????? "1. olağan dışı kamu giderlerini karşılamak için salınan vergi, 2. genelde kamu gideri, masraf" sözcüğünden alıntıdır. Yunanca sözcük Eski Yunanca ?oregos ??????? "Eski Yunan"da kamu eğlenceleri düzenlemekle görevli makam" sözcüğünden türetilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 20 Temmuz 2021; 20:23:39 >H Huseyin-ZST
2 ay (7480 mesaj)
Siz düzenlemeyi yapın. Ben okuyayım. Beğenirsem, vergisi de makul olursa söz lan, vergi veririm. Beğenmezsem vermem ama. Kızmaca, gücenmece yok.

Artık böyle. Anladığınız dilden konuşuyoruz. Nihayetinde çok iyi kavradık ki, sizin Allah'ınız para. Maymun gözünü açtı. Sen istiyor vergi? Bana verejek insanca yaşam, özgürlük ve haklar. Sen istiyor totaliter yönetim? Niet vergi.

Seçimini yap. Bana haber ver. Okuyalım. Vergi verip vermemeye karar veririz.

Sonuçta tam kıvamındayız elhamdülillah. Ne kaçamayacak ve kucağa oturtulabilecek kadar büyüğüz, ne de kaçamayacak ve kucağa oturtulabilecek kadar çaresiz ve muhtacız. Çok da güzel ebattayız. Tüm çatlaklardan sızabilecek, balık gibi kaygan bir kıvamdayız. Üstelik bu ülkenin en büyük vergi kalemini oluşturan kesimiz biz. Aranızı bizimle iyi tutun. Sonra bütçede delik oluşmasın. Mafazanallah Cengiz aç açıkta kalır sonra.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M marowak
2 ay (1014 mesaj)
ekim ayında meclise sunulan önerge akhparti ve mehape oylarıyla reddedilir
C Clusive
2 ay (593 mesaj)
Bırakın gider ayak istediklerini yapsınlar, yolcudur abbas bağlasan durmaz... :) Sizi o gizli gizli(!) soktuğunuz Afganlar ve vatandaşlık verdiğiniz Suriyeliler de kurtaramayacak!

S Sehzade23
2 ay (343 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Siz düzenlemeyi yapın. Ben okuyayım. Beğenirsem, vergisi de makul olursa söz lan, vergi veririm. Beğenmezsem vermem ama. Kızmaca, gücenmece yok.

Artık böyle. Anladığınız dilden konuşuyoruz. Nihayetinde çok iyi kavradık ki, sizin Allah'ınız para. Maymun gözünü açtı. Sen istiyor vergi? Bana verejek insanca yaşam, özgürlük ve haklar. Sen istiyor totaliter yönetim? Niet vergi.

Seçimini yap. Bana haber ver. Okuyalım. Vergi verip vermemeye karar veririz.

Sonuçta tam kıvamındayız elhamdülillah. Ne kaçamayacak ve kucağa oturtulabilecek kadar büyüğüz, ne de kaçamayacak ve kucağa oturtulabilecek kadar çaresiz ve muhtacız. Çok da güzel ebattayız. Tüm çatlaklardan sızabilecek, balık gibi kaygan bir kıvamdayız. Üstelik bu ülkenin en büyük vergi kalemini oluşturan kesimiz biz. Aranızı bizimle iyi tutun. Sonra bütçede delik oluşmasın. Mafazanallah Cengiz aç açıkta kalır sonra.
Yessss işte hayalini kurduğum insan kitlesinden bir örnek :D Adam adaaaam :D Beğenirsek düşünürüz hükümetçim :D Beğenirsek düşünürüz :D
G Guest-7EE534877
2 ay (312 mesaj)
İnşAllah gidicekler.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N Naruto45
2 ay (834 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Guest-19B1EB24B

%40 vergi söylentisi var
Öyle birşey yapamazlar
D deleteextra
2 ay (837 mesaj)
Dünyada kripto borsasından vergi alan ülkelere baktığımızda da vergilerin yüksek oldugunu görüyoruz. Türkiye gibi dünyanın en yüksek vergi alan ülkeleri sıralamasında başı cektiğine göre yüzde 40-50 bir vergi alması muhtemel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deleteextra -- 22 Temmuz 2021; 14:58:15 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.