Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
21
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Bakan Koca artan enfeksiyonlara karşı uyardı

S Sezgin Çiftci Konu Sahibi
3 ay (368 mesaj)Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda vatandaşları gribal enfeksiyonların artışına karşı uyardı. Paylaşımda Covid-19 ve benzeri semptomları olan rahatsızlıkların mevsimden dolayı riskinin arttığı söyleyen Koca, maske ve mesafe konusunda tedbirlere uyulması gerektiğini belirtti. https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1449423250526642176Eğitime ara verilmeyecekBununla beraber geçtiğimiz günlerde okullarda yüz yüze eğitime ara verilip verilmeyeceği tartışmasına da dün doğrudan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından net bir şekilde eğitimin devam edeceği şekilde karşılık verildi. Öte yandan Bakan Özer, dün itibariyle 4.025 derslikte eğitime ara verildiğini bildirdi. Özer'in aktardığı şekilde bu oran da %1'in altında. 

Ayrıca Bkz.FDA’in Covid-19 ilacına Aralık'tan önce onay vermesi beklenmiyorDiğer yandan son bilim kurulu toplantısından sonra Fahrettin Koca ise vakalardaki yaş ortalamasının düşüşüne dikkat çekti. Koca'nın açıklamasına göre, şu anda aktif vakaların yaklaşık %40'ını 23 yaş altı kişiler oluşturuyor. 
Kaynak:https://www.iha.com.tr/haber-saglik-bakani-koca-belirtileri-covid-19a-benzeyen-enfeksiyonlarda-ciddi-artis-var-985863/

 Haberi Portalda Gör

Enflasyon diye okudum bir an.
Yoruma Git
TandırBolt - 3 ay +15
Bakan uyarmış ama keşke sadece uyarmakla kalmasaymış.Yani mesela grip aşılarını filan da ücretsiz ve herkes tarafından erişilebilir hale getirmesi lazımdı.
Yoruma Git
Guest-2CE7A5AE6 - 3 ay +12
1.Sigara içenlere yaptırım getirilmeli,
2.İki güne bir sağlıklı olduklarına dair PCR istenmeli,
3.Otobüse binerken sigara içsin içmesin herkesten sağlıklı olduklarına dair s...
Yoruma Git
Yorumun Devamı tolgatelli - 3 ay +4

T TandırBolt
3 ay (1251 mesaj)
Enflasyon diye okudum bir an.Bu mesaja 1 cevap geldi.

R RockConn
3 ay (438 mesaj)
Düzeleceğiz (düzüleceğiz diye okuma) inşallah kardeşim :))< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @TandırBolt

G Guest-2CE7A5AE6
3 ay (88 mesaj)
Bakan uyarmış ama keşke sadece uyarmakla kalmasaymış.Yani mesela grip aşılarını filan da ücretsiz ve herkes tarafından erişilebilir hale getirmesi lazımdı.Bu mesaja 1 cevap geldi.

G Guest-9E8F2C31A
3 ay (391 mesaj)
Bir çok öğrenci evinde covid risk grubunda olan insanlarla yaşıyor. Siz bu öğrencileri aşılamadan, ki istemeyene aşı zorunlu değil, seçenek sunmadan pandemi son sürat ilerlerken yeterli önlemi almadan, alınan önlemlerinde çoğu öğrenci ve bu öğrencilerden sorunlu kişiler tarafından uygulanmazken zorunlu olarak okula gönderiyorsunuz. Kurallara uymamaya karşı her hangi bir caydırıcılık uygulandığını da duymadım.
Kurallara uyulsa bile bu hastalığın bulaşma olasılığı var. Bu durumda herhangi bir öğrencinin okuldan kaptığı hastalığı evdeki ebeveynlerine bulaştırıp bunlardan birinin ölümüne sebep açtığını düşünün. Bu çocuğun-gencin yaşadığı travmadan ve her türlü zarardan kim sorumlu olacak?
Hastalığı bulaştıran öğrenci mi? Kurallara uymayan yetkililer mi? Pandemide zorunlu olarak okulları açanlar mı? Ya da sorumluyu boşver. Yaşadıklarının bedeli ödenecek mi? Bu olay bir kişiye olsa dahi geçerli.
Eğitimin her alanı sanki tüm Türkiye'deki her öğrenci birmiş gibi yönetiliyor. Her bölge, her şehir, her ilçe, her ailenin durumu farklı iken hangi akla göre hepsi birmiş gibi iş yapılıyor anlamıyorum. Sadece pandemi özelinde de değil.
Evinde covid risk grubunda olan öğrencilere seçenek sunulsa, bunlar kendi insiyatifiyle okula gelip gelmemeyi ya da internet üzerinden eğitimine devam etmeyi seçebilse? Bu kadar mı düşünülmüyor insanlar? Yazık bize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9E8F2C31A -- 18 Ekim 2021; 2:29:42 >

Bu mesaja 1 cevap geldi.

M MarionCobretti
3 ay (1737 mesaj)
Uyarı yetmiyor + yaptırım lazım.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


C Chillout
3 ay (4311 mesaj)
Covid aşısı olmayanlara yaptırım gelmesi şart. Elini kolunu sallayarak gezdirmeyeceksin bunları.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

T tolgatelli
3 ay (1402 mesaj)
1.Sigara içenlere yaptırım getirilmeli,
2.İki güne bir sağlıklı olduklarına dair PCR istenmeli,
3.Otobüse binerken sigara içsin içmesin herkesten sağlıklı olduklarına dair sigara temiz kartı zorunluluğu getirilmeli,Yoksa toplu taşımaya alınmamalı,
4.Hatta elektrikli araçlar hariç tüm arabalar yasaklanmalı,
5.Olmadı 2 güne bir egzoz muayenesi istenmeli,
6.AVM'lere girerken çevreye zarar vermediğine dair temiz kartı istenmeli

Türkiye'de sigara içenlerin yıllık çevreye zararı:
110.000 ölüm,
5.2 milyar litre su,
9.6 milyon metrekare toprak kullanımı,
39.000 ton fosil yakıt tüketimi,
15.300 ton karbondioksit – sera gazı salımı.

Kaynak : Cumhuriyet ve WHO

Bu mesajda bahsedilenler: @Chillout

C CoreXXX
3 ay (4068 mesaj)
Yalnız değilsin bende okudum😁< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @TandırBolt

M monacomen
3 ay (3779 mesaj)
Daha bedava koronavirüs aşısını olmayan toplumun yarısının neyine bedava grip aşısı. Grip öldürücü bir hastalık değil ki aşısı zorunlu olsun, 65 yaş üzeri ve ağır durumu olanlar için bedava ama isteğe bağlı. Tüm topluma grip aşısı yapacak bir bütçe henüz bu ülkede yok belki Norveçte vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 17 Ekim 2021; 14:2:38 >

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Karaca1993

M monacomen
3 ay (3779 mesaj)
Sen gibi hangi duvara yaslanacakları belirsiz bu aşı karşıtlarına gülüyorum. Hem diyor ki aşı olanlar öldü etrafımda, nasıl bir etrafı var ise kendine bir şey olmamış. Hem de diyor okulları niye açıyorsunuz çocuklar virüse yakalanıp evdeki bireyleri öldürüyor. Yani safi kötülük peşinde mesajlar bunlar. Hem aşı olmayın ölün hem okula gitmeyin bilgisizlikten ölün, oldu olacak Türk toplumu kendilerini tavana asıp kurtulsunlar sizden.Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Kararsız Macır

G Guest-9E8F2C31A
3 ay (391 mesaj)
Senin gibi insanları gördükçe anlıyorum galiba. Başımızdakilerin ne kadar sığ düşünceli ve anlayışsız olduğunu. Yazdığım onca şeyden aşı karşıtı olduğumu çıkarıp başka bir şey anlamadıysan bravo.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @monacomen

V vonderplanitz
3 ay (7713 mesaj)
Hocam siz aşı oldunuz mu ?< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Kararsız Macır

G Guest-2CE7A5AE6
3 ay (88 mesaj)
Ben sadece grip aşısını kastetmedim ama neyse işte.Sen de haklısın hocam bu ülkenin o kadar bütçesi yok.İsraf etmeseler,ülke kendilerininmiş gibi yemeseler olur da neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2CE7A5AE6 -- 17 Ekim 2021; 16:19:50 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


G Guest-9E8F2C31A
3 ay (391 mesaj)
Sıram gelince oldum hocam.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M monacomen
3 ay (3779 mesaj)
Ben değil forumun gediklisi aşı karşıtları bile seni aşı karşıtı sanıp aşı durumunu soruyor, sen farkında değilsin nasıl anlaşıldığının.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Kararsız Macır

P Programming Guru
3 ay (1035 mesaj)
bakan fotografta poz verirken maskeli poz verip milleti motive etsin< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P Programming Guru
3 ay (1035 mesaj)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


F fero01
3 ay (10998 mesaj)
Sel suyundan gelmiş olabilir…https://www.sozcu.com.tr/2020/saglik/dr-cengiz-uzun-uyardi-sel-suyunda-corona-riski-5894915/< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >