Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
71
Cevap
0
Tıklama
27
Öne Çıkarma
Ayt Matematik Deneme İncelemeleri (Sizin de fikirleriniz eklenecek)

A
arthurdent42 Konu Sahibi
6 ay (29 mesaj)
Deneme almadan önce foruma girip iki yorum bakayım, unuttuğum kaliteli bir yayın vardır onu alayım diyorum kimse bir şey yazmamış oluyor...

Toplu bir konu açmaya karar verdim, kendim çözdükçe kendi fikirlerimi yazacağım lütfen siz de çözdüğünüz denemeler hakkında görüşlerinizi yazın, konuya ekleyeceğim insanlara da fikir olur. Nasıl olsa yayınlar denemeleri doğru düzgün değiştirmiyor, seneye bile kullanır insanlar

Çözdüyseniz bahsedebileceğiniz bazı kriterler:

  • Zorluk seviyesi (Genelde kaç net yaptığınızdan ve bu denemelerde kaç geldiğinden bahsedebilirsiniz)
  • Ösym'ye uygunluk
  • Yeni nesil soru sayısı (özellikle ayt denemelerinin matematik kısımlarında yeni nesil soru sayısının çok olması iyi bir şey değil, sınav öyle gelmiyor çünkü.)
  • Müfredat dışı soru var mı
  • Eğer geçen sene de çözdüyseniz bu sene sorular güncellenmiş mi (bu bilgi biz mezunların işine yarayacaktır özellikle )
  • Video çözümleri güzel mi
  • Hatalı sorulara denk geldiniz mi
  • Sonuç olarak yorumunuz: Alınmalı mı geçilmeli mi?


< Resime gitmek için tıklayın >
Acil Reaksiyon

@yapmacikinsan0: çok kaliteli ve yeni nesil denemeler.müfredata birebir uygun.acil diye önyargili olmayin sorular çok düşündürücü ve yoğun.zor değil sadece yoğun.bundan önce bilgi sarmal cozmustum deneme onda 30-33 arasi gelirken bunda 26-30arasi geliyordu yani 4netlik filan bi düşüş yaşadım.kesinlikle çözülmeli

@Uruk-Hai: Acilden 1 tane çözdüm, şunu rahatlikla soyleyeyim 2019 denemesinde sorularin tamami yeni nesildi 2020 basiminda ise klasik soru var bir sürü. Alınır.

@suicidalMert: Ben beğendim. Soruları zor değildi orta seviye denebilir.
Zorluk için 6/10
Ösymye yakınlık için 7.5-8/10
Soru dağılımı iyi
Genel olarak acili sevdim 8/10

@K0NF300: Orta seviye bazı sorularda orta üstüne çıktığı oluyor.Normal netlerimle aynı geliyor 2019 gibi hepsi yeni nesil değil (öyle de olması lazım) güzel klasik sorulara da yer vermişler
Müfredat dışı soru daha görmedim
2019 reaksiyondan tamamen farklı diyebilirim ama 2020 reaksiyon sorularının çoğuna yakınını LTİ,Geo,Trigo denemelerinden kopyala yapıştır yapmışlar.Alan denemelerini çözdüyseniz sadece log dizi parabol vs. İçin çözmüş olursunuz denemeyi
Video çözümleri youtube da bir hocanın kanalında var fenada anlatmıyor ama tüm denemenin çözümü bir videoda olduğundan 1 sorunun çözümüne bakmak için yüzlerce megabayt gidiyor.
Alan denemeleri çözülmediyse alınabilir 2019 reaksiyona göre sınava daha yakın.< Resime gitmek için tıklayın >
Toprak


@arthurdent42: Mezun senemdeyim, bu sene ilk ve tek çözdüğüm deneme bu. Pek zor bir deneme değil, bazı soruları soru bankalarını da açsanız görebileceğiniz sorular. Ama geometri kısmını yeni nesil hazırlamışlar, matematikte ise yeni nesile girmemişler (ösymnin yaptığı gibi) onun yerine araya birkaç tane kaliteli soru atmışlar. En kaliteli ve zor denemeleri çözdükten sonra dönüp çözülecek bir deneme değil bence ama şimdiye kadar hiç bölüm denemesi atmadıysanız veya bir iki giriş düzeyi yayın çözdüyseniz orta seviye bir deneme olarak çözülür bence.

Sonunda da bir analiz tablosu var, birkaç deneme çözdükten sonra dönüp hangi konunlardan sıklıkla soru kaçırdığınıza bakmak iyi oluyor bu arada.

@K0NF300: Genellikle Orta Altı - Orta seviyede soruları var.
Matematik denemelerine başlangıç için birebir.
İlk 20 sorusu tyt düzeyinde yarım dakikada çıkan soruları var.Gelse klasik sorulardan oluşuyor.Birkaç denemede bir güzel fonksyon soruları oluyor arada bir de log polinomdan vs. güzel sorular çıkıyor (3-4) denemede bir. İlk 20 soru olarak tabir etttiğimiz kısmını beğenmedim
LTİ sinde özellikle integralde güzel soruları vat.Limit türev se genelde ortalama bazen orta üstü soruları da olabiliyor.Her denemede geometrik limit soruları var.
Geometri kısmını çok beğendim.Her denemesinde çizdirmeli katlamalı döndürmeli vs. Sorulardan fazlasıyla var ve gayet de güzel ama analitik ve çember analitiği soruları için aynı şeyi söyleyemem genelde çok kolay sorular oluyor.
Müfredat dışı olarak her deneme mantık soruları sorulmuş.
Çözen herkes +30 net yapsın diye uğraşmışlar diyebilirim.Başlangıç için alınabilir

@nuppac0840: Bu zamana kadar çözdüğüm ve en beğendiğim deneme bu oldu sanırım.Geometri soruları mükemmel kitabın dizgicisini de tebrik etmek lazım çok güzel hazırlamışlar çözesi geliyor insanın

Ösym'ye uygunluk: Biraz kolay kaçabilir başlangıç için iyi. BS'ye göre kıyaslarsak bu konuda sarmal daha başarılı
Yeni nesil soru sayısı: Geometri tamamen yeni nesil onun dışındakiler normal ayarında.
Müfredat dışı soru var mı:
Maalesef var her denemenin içinde mantık konusu sorulmuş -1 soru ile başladım hepsinde bunun dışında yok.


< Resime gitmek için tıklayın >
Bilgi Sarmal

@nuppac0840:
Zorluk seviyesi: Kasıntı değil normal netlerimle neyse burda da o çıkıyor
Ösym'ye uygunluk: Özellikle konu dağılımı anlamında ÖSYM'ye çok yakın olmuş zorluk seviyesi bakımından ösym için uygun,çözerken bu kadar da kasmaz ösym dediğim bir soru olmadı.
Yeni nesil soru sayısı: Yeni nesil sorusu ayarında özellikle trigonometri ve periyoduk problemler kısmında çok rastladığımı hatırlıyorum ki olması gereken bu.
Müfredat dışı soru var mı:
Güncel olup olmadığını bilmiyorum ama dizilerdeki toplam formulü dışında müfredat dışı bir soruya rastlamadım.
Video çözümleri güzel mi:
Olması gerektiği gibi hatalı çözüm denk gelmedim ama anlayamadığım sorular oldu. Zaten soruları hep aynı kişi çözdüğü için biliyorsunuzdur.
Son Yorumum: Deneme alınmalı,eksik konularımı görmeme çok yardımcı oldu 4-5 deneme üst üste aynı tip soruyu çözemediğimi anladım bu bakımdan çok iyiydi.


@Uruk-Hai: 10 tane çözdüm, geometrisi full yeni nesil, video cozumleri bazi sorularda aceleye gelmis.

@K0NF300: Genellikle orta seviyede soruları var.Topraktan sonra zor denemelere başlamadan çözülebilir
İlk 20 sorusunda en az 2 3 tane güzel sorusu oluyor diğerleri klasik veya baya uğraştırıcı cinsten ben beğendim.
Lti si orta seviye genelde İntegralin 3 yada 4 sorusundan biri orta altı 2si orta 1 i orta üstü oluyor.(birden fazla soru sorulan konularda da böyle).Dengeli dağıtmışlar o yanı çok güzel.
Geometrisi fena değil bazen kolaya kaçtığı yerlerde oluyor max 1 2 tane orta üstü soru oluyor.Yeni nesil ağırlıklı klasik harmanlaması diyebilirim.
Müfredat dışı olarak sonsuza giden limit sorusu gördüm 1 tane daha yakalayamadım.


< Resime gitmek için tıklayın >
Paraf


@Uruk-Hai: 4 tane çözdüm, ilk denemesi cok zordu ondan sonra normal bir seviyede. Almaya gerek yok. Soru dagilimi iyi degil bir denemede 10.soruda mi ne integral vardı.Geometrisi tyt gibi.Islem ameleligi yaptiran sorular var.Cozerken sıkan bir deneme 4 tane cozmusum zaten 4unu de ara vererek cozdum.Tek solukta cozulecek deneme degil sıkıcı.Oyle yani daha iyileri varken alinmasina gerek yok.

@K0NF300: Paraf Ayt Matematik Denemeleri(2019) Orta-Orta Üstü bir deneme diyebilirim.
Tüm güzel sorular ilk 6-7 denemeye toplanmış.Sonlara doğru sorular soru bankasından random soru seçilmiş gibi bir hissiyat veriyor,2 3 tane güzel soru oluyor.Ama ilk denemeleri güzeldi.Özellikle 1. Deneme muazzamdı beni çok kötü mors etti.
İlk 20 soru olarak(sayı log dizi polinom parabol olasık..) çözdüğüm en zor yayın olasılık sorular güzel değil.
Lti orta seviye bazen orta üstüne çıkıyor bazen dehşet zor sorular oluyor.
Geo su yeni nesil yazılmaya çalışılmış ama becerilememiş klasik sorulardan oluşuyor.1 2 tane güzel soru çıkabiliyor.
Zaten sınava az kaldı çözülmese de olur.


< Resime gitmek için tıklayın >
Aydın

@demaNer: Aydın ve karaağaç için: ikisinin soruları çok benzer aşırı zor ve uğraştırıyor. hedefi fulle yakın veya full olanlar çözmelidir.


< Resime gitmek için tıklayın >
Sonuç Derece

@cheers darlin:
Zorluk seviyesi: Normalde 36-39 net yapıyorum ayt matta bu denemede daha 35 i göremedim 32-33 arasında geziniyorum
Ösym'ye uygunluk: Ösym, tarihindeki en zor sınavı hazırlarsa bununla atışır
Yeni nesil soru sayısı : Deneme başına maksimum 6-7 yeni nesil sorusu var
Müfredat dışı soru var mı: Yok
Eğer geçen sene de çözdüyseniz bu sene sorular güncellenmiş mi: çözmedim
Video çözümleri güzel mi : evet
Hatalı sorulara denk geldiniz mi: hayır

@K0NF300: Benim favori denemem. Çözerken zevk aldığım bitti diye üzüldüğüm nadir denemelerinden.İlk 20 Lti Geo hepsi kaliteli. Bazı sorularda gereksiz hikayeleştirme yapılmış o yanı kötü sadece.Gerçekten zorluyor.Çözdülten sonra denemenin yarısını güzel soru diye işaretliyorum.
Müfredat dışı görmedim daha.
Sonlara doğru kesinlikle çözülmeli.


< Resime gitmek için tıklayın >
Karaağaç

@ODTÜ İşletme: Karaağaç geçen yılki gibi, ben beğeniyorum daha çok bir kaç soru görmek için çözüyorum. Bence sınavın biraz üzerinde. Geo su fena değil, klasik şekilli karışık. Fazla şekilli soru yok. Arada farklı güzel sorular oluyor.


@demaNer: Aydın ve karaağaç için: ikisinin soruları çok benzer aşırı zor ve uğraştırıyor. hedefi fulle yakın veya full olanlar çözmelidir.< Resime gitmek için tıklayın >
Limit

@suicidalMert: Sorular kısa ve problemsel değil.
Bana göre ilk 12 soru haricinde geri kalanı boş ve soru bankalarından kopyalanmış gibiydi.
Yorum gerektirmeyen tamami işlemsel ve cebirsel sorulardan oluşmuş.
Geometrisine gelirsek berbattı. Hiç yeni nesil sorusu yoktu.

Ösymye yakınlık 4.5-5/10
Zorluk 5/10
Güncellik 4/10
Soru dağılımı 6/10
Genel puanım 5/10

Gereksiz almaya lüzum yok diyorum.


< Resime gitmek için tıklayın >
Hız ve Renk

@suicidalMert: Zorluk seviyesine bakarsak acilin bu seneki soruları hız ve renk denemelerinin bence mavi veya kırmızılara denk geliyor. Hız ve rengin kırmızı denemelerine kadar çok kolay sormuşlar. Giriş seviyesi için ideal bir deneme. Soru dağılımı pek iyi değil bazen 5-6 soru türev yada integral geldiği oldu.

Ösym ye yakınlık 5.5/10 diyebiliriz.
Genel puanım 6/10

@pichbomber: Şu an çözüyorum çöp hocam almayın

@Muhammed0123: Kesinlikle çöp vakit kaybı


< Resime gitmek için tıklayın >
Endemik< Resime gitmek için tıklayın >
Metin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arthurdent42 -- 17 Şubat 2020; 21:3:19 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Uruk-Hai , @arthurdent42 , @K0NF300 , @suicidalMert , @yapmacikinsan0
En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
Acil 2020 ayt mat denemeleri için söylüyorum
çok kaliteli ve yeni nesil denemeler.müfredata birebir uygun.acil diye önyargili olmayin sorular çok düşünd...
Yoruma Git
Yorumun Devamı yapmacikinsan0 - 6 ay +5
Bilgi Sarmal AYT Matematik Denemeleri
Yoruma Git
Yorumun Devamı nuppac0840 - 6 ay +5

Y
yapmacikinsan0
6 ay (94 mesaj)
Acil 2020 ayt mat denemeleri için söylüyorum
çok kaliteli ve yeni nesil denemeler.müfredata birebir uygun.acil diye önyargili olmayin sorular çok düşündürücü ve yoğun.zor değil sadece yoğun.bundan önce bilgi sarmal cozmustum deneme onda 30-33 arasi gelirken bunda 26-30arasi geliyordu yani 4netlik filan bi düşüş yaşadım.kesinlikle çözülmeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C
cheers darlin
6 ay (281 mesaj)
özellikle metini merak ediyorum ben ama sonuç dereceyi yorumlayayım

Zorluk seviyesi: Normalde 36-39 net yapıyorum ayt matta bu denemede daha 35 i göremedim 32-33 arasında geziniyorum
Ösym'ye uygunluk: Ösym, tarihindeki en zor sınavı hazırlarsa bununla atışır
Yeni nesil soru sayısı : Deneme başına maksimum 6-7 yeni nesil sorusu var
Müfredat dışı soru var mı: Yok
Eğer geçen sene de çözdüyseniz bu sene sorular güncellenmiş mi: çözmedim
Video çözümleri güzel mi : evet
Hatalı sorulara denk geldiniz mi: hayır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheers darlin -- 15 Şubat 2020; 16:25:47 >


N
nuppac0840
6 ay (23 mesaj)
Bilgi Sarmal AYT Matematik Denemeleri

Zorluk seviyesi: Kasıntı değil normal netlerimle neyse burda da o çıkıyor
Ösym'ye uygunluk: Özellikle konu dağılımı anlamında ÖSYM'ye çok yakın olmuş zorluk seviyesi bakımından ösym için uygun,çözerken bu kadar da kasmaz ösym dediğim bir soru olmadı.

Yeni nesil soru sayısı: Yeni nesil sorusu ayarında özellikle trigonometri ve periyoduk problemler kısmında çok rastladığımı hatırlıyorum ki olması gereken bu.
Müfredat dışı soru var mı:
Güncel olup olmadığını bilmiyorum ama dizilerdeki toplam formulü dışında müfredat dışı bir soruya rastlamadım.
Video çözümleri güzel mi:
Olması gerektiği gibi hatalı çözüm denk gelmedim ama anlayamadığım sorular oldu. Zaten soruları hep aynı kişi çözdüğü için biliyorsunuzdur.

Son Yorumum: Deneme alınmalı,eksik konularımı görmeme çok yardımcı oldu 4-5 deneme üst üste aynı tip soruyu çözemediğimi anladım bu bakımdan çok iyiydi.

Toprak Yayıncılık AYT Matematik Denemesi
Bu zamana kadar çözdüğüm ve en beğendiğim deneme bu oldu sanırım.Geometri soruları mükemmel kitabın dizgicisini de tebrik etmek lazım çok güzel hazırlamışlar çözesi geliyor insanın

Ösym'ye uygunluk: Biraz kolay kaçabilir başlangıç için iyi. BS'ye göre kıyaslarsak bu konuda sarmal daha başarılı
Yeni nesil soru sayısı: Geometri tamamen yeni nesil onun dışındakiler normal ayarında.
Müfredat dışı soru var mı:
Maalesef var her denemenin içinde mantık konusu sorulmuş -1 soru ile başladım hepsinde bunun dışında yok.

İkisini kıyaslarsam

Zorluk Seviyesi => Sarmal > Toprak
Cebir Kısmı => Sarmal = Toprak ikisinde güzel sorular var
Geometri => Toprak > Sarmal
Ayrıca toprak yay. sanki kazanımları daha detaylı incelemiş Riemman toplamından bilgi sarmalda çok soru göremedim 4-5 deneme daha çözmediğim var gerçi.


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuppac0840 -- 15 Şubat 2020; 16:47:27 >


G
Guest-D63A2EC38
6 ay (3638 mesaj)
Acil 2020,sarmal 2019,paraf 19,ucdortbes 19 mevcut bende.

Acilden 1 sarmaldan 10 paraftan 4 ucdortbesten 6 tane cozdum.

Zorluklarını siralarsam Acil=345>Sarmal=Paraf.Parafin ilk denemesi cok zordu ondan sonra normal bir seviyede.

Osym seviyelerine yakinlar ya da biraz daha zorlar bu denemeler.Geçen sene sinavda 29.50 yapmistim.Bunlarda da o civarlarda geliyor 27 32 arasi filan geliyor.

Osymye en benzeyen 345 digerleri de cok uzak değil.Yeni nesil soru 345te cok az var sadece geometrisinde.Sarmalin geometrisi full yeni nesil paraf da oyle.Acilde cok ilerlemedim daha.Ama acil icin şunu rahatlikla soyleyeyim 2019 denemesinde sorularin tamami yeni nesildi 2020 basiminda ise klasik soru var bir sürü.

Sarmalin video cozumleri bazi sorularda aceleye gelmis.345i youtubeda cozen bir sürü hoca var.Bu açıdan da en iyi 345.

Sonuc olarak ben 345 acil sarmal alin derim.Parafa gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D63A2EC38 -- 16 Şubat 2020; 19:58:2 >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

S
savcınız
6 ay (122 mesaj)
bende parafı çok merak ediyordun neden gerek yok hocam ?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Uruk-Hai

T
Tugrulgm456
6 ay (67 mesaj)
345in bu seneki ayt mat denemesi çıktı mı hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Uruk-Hai

G
Guest-D63A2EC38
6 ay (3638 mesaj)
Soru dagilimi iyi degil bir denemede 10.soruda mi ne integral vardı.Geometrisi tyt gibi.Islem ameleligi yaptiran sorular var.Cozerken sıkan bir deneme 4 tane cozmusum zaten 4unu de ara vererek cozdum.Tek solukta cozulecek deneme degil sıkıcı.Oyle yani daha iyileri varken alinmasina gerek yok.

345 sarmal acil derece metin en iyileri.Apotemi(çıkarsa) 3d (çıkarsa)bunlar da iyi olur.Baska fanteziye gerek yok.

Belki orijinal de iyi olur bu seneki baskısı bilemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @savcınız

G
Guest-D63A2EC38
6 ay (3638 mesaj)
Çıkmadı sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Tugrulgm456

F
Fat1Jh
6 ay (10 mesaj)
AYDİN AYT MATEMATİK DENEMESİ

Bu zamana kadar cozdugum en zor denemelerdendi , netlerim 30_35 civariyken bunda 25i goruyordum o da geometri sayesinde bence gereksiz eski nesil soru daha cok fakat LTİ de yeni nesil yorumsal sorular mevcut zorluk seviyesi yayinlara ve yayinci kurulus aralarinda soyledir:
Aydin=>Orijinal>2019 AYT
S
savcınız
6 ay (122 mesaj)
apoteminin çıkacağı söylendi mart içinde. 3d'den pek umut yok bu sene hocam umarım çıkar. teşekkürler.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Uruk-Hai

M
Muhammed0123
6 ay (14 mesaj)
Acilin 2019 u çok ağır bir deneme idi 2020 de hafiflemişler mi hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Uruk-Hai

Y
yapmacikinsan0
6 ay (94 mesaj)
savcım işe bi el atıver savcılıktan filan hızlandırsınlar süreci sınava az kaldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @savcınız

S
suicidalMert
6 ay (7 mesaj)
Hız ve renk çözdüm ve acil çözdüm

Zorluk seviyesine bakarsak acilin bu seneki soruları hız ve renk denemelerinin bence mavi veya kırmızılara denk geliyor.

Hız ve rengin kırmızı denemelerine kadar çok kolay sormuşlar. Giriş seviyesi için ideal bir deneme. Soru dağılımı pek iyi değil bazen 5-6 soru türev yada integral geldiği oldu.

Ösym ye yakınlık 5.5/10 diyebiliriz.
Genel puanım 6/10
Acil için konuşursak. Ben beğendim. Soruları zor değildi orta seviye denebilir.
Zorluk için 6/10
Ösymye yakınlık için 7.5-8/10
Soru dağılımı iyi
Genel olarak acili sevdim 8/10

Bu hafta içinde 345 sarmal toprak
Sonuç ve aydın çözmeyi planlıyorum çözdükçe yazarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

D
Düşünenadam07
6 ay (44 mesaj)
Baslangic icin sizce HR mi daha iyi olur yoksa Toprak ki hocam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @suicidalMert

D
Düşünenadam07
6 ay (44 mesaj)
Ve sizce HRnin soru kaliteleri nasildi ? Baslangic icin gayet iyi miydi ? Zaten ben bi 345 Acil seviyesinde olmasini bekleniyorun da en azindan cozulmeye deger miydi hocam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @suicidalMert

P
pichbomber
6 ay (5 mesaj)
şuan çözüyorum çöp hocam almayın


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Düşünenadam07

G
Guest-D63A2EC38
6 ay (3638 mesaj)
Nispeten biraz hafiflemis ama bu haliyle de seviyesi iyi yani orta ve biraz uzeri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Muhammed0123

M
Muhammed0123
6 ay (14 mesaj)
Katılıyorum kesinlikle çöp vakit kaybı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @pichbomber